Home Top News ସ୍ମାଟ୍ କୁକୁର, କେମିତି ନେଉଛି ଏକାଠି ୪ଟା ଟାୟାରକୁ ଦେଖନ୍ତୁ ତା’ ବୁଦ୍ଧି

ସ୍ମାଟ୍ କୁକୁର, କେମିତି ନେଉଛି ଏକାଠି ୪ଟା ଟାୟାରକୁ ଦେଖନ୍ତୁ ତା’ ବୁଦ୍ଧି

40

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୮-୧୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ସ୍ମାର୍ଟ ଫୋନ ଆସିବା ପରେ ସାଧାରଣ ଲୋକଟିଏବି ଆଜି ବହୁତ ବୁଦ୍ଧିଆ ଦେଲାଣି। ତାର ବୁଦ୍ଧି କୌଣସି ପାଠୁଆଠାରୁ କମ୍‌ ନୁହେଁ। ସେହିପରି କୁକୁର ପଛେଇବ କାହିଁକି। ସେ ମଧ୍ୟ ଦିନକୁ ଦିନ ଚତୁର ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଜାତିରେ କୁକୁର ହେଲେବି କ’ଣ ହେବ ବୁଦ୍ଧିତ ମଣିଷପରି ଆଣିଛି। ତେବେ ଦେଖନ୍ତୁ ଏହି ଭିଡ଼ିଓ ଆପଣ ବି କିଛି କମେଣ୍ଟ କରନ୍ତୁ।

ଆଜିକାଲି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ଭିଡିଓ ବହୁତ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଗୋଟିଏ କୁକୁର ତାର ମାଲିକଙ୍କ ସହ କାମ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛି। କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସହଜ କରିବାକୁ, କୁକୁର ଏକ କୌଶଳ ବ୍ୟବହାର କରୁଛି ଯାହା ଦେଖି ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଆନ୍ତି।

Smart dog helps his human move tires, and figures out how to carry four tires in one bite from AnimalsBeingBros

ଏହି ଭିଡିଓ ରେଡ୍ଡିଟ୍ ରେ ସେୟାର କରାଯାଇଛି। ଭିଡିଓ ସହିତ ଥିବା କ୍ୟାପସନରେ ଲେଖାଥିଲା, ‘ସ୍ମାର୍ଟ କୁକୁର ତାର ମାଲିକକୁ ଟାୟାର ନେବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛି ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଥରରେ ଚାରୋଟି ଟାୟାର କିପରି ଏକାଠି ନେବ ସେଥିପାଇଁ ଚିନ୍ତା କରୁଛି।

ଭିଡିଓରେ ଆପଣ ଜଣେ ପୁରୁଷକୁ କୁକୁର ମୁହଁରେ ଚାରିଟି ଟାୟାର ଧରିଥିବାର ଦେଖିପାରିବେ। ପ୍ରଥମେ କୁକୁର ସେ ଟାୟାର ଗୁଡ଼ିକୁ ଦେଖୁଛି, ତା’ପରେ ପାଟିରେ ଧରିବା ପାଇଁ ସେଗୁଡ଼ିକୁ ଏକାଠି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି। ଶୀଘ୍ର ସେ ସମସ୍ତ ଟାୟାରକୁ ଥରେ ପାଟିରୁ ଉଠାଇ ତା’ର କାମ ସାରିଦେଉଛି। ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ମତ ଦେଇପାରିବେ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.