Home ଓଡ଼ିଶା ଯେତେବେଳେ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରୁ ଯୌନ ଦୂରେଇଯାଏ, ସେତେବେଳେ କଣ କରିବେ?

ଯେତେବେଳେ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରୁ ଯୌନ ଦୂରେଇଯାଏ, ସେତେବେଳେ କଣ କରିବେ?

214

ପ୍ରତ୍ୟେକ ବୈବାହିକ ସମ୍ପର୍କକୁ ସେହି ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଦେଇ ଗତି କରିବାକୁ ପଡିବ, ଯାହାକୁ ସେକ୍ସ ସ୍ଲମ୍ପ କୁହାଯାଏ। ସେକ୍ସ ସ୍ଲମ୍ପ ଅର୍ଥ ହେଉଛି ସେହି ସମୟ ଯେତେବେଳେ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଯୌନ ଜୀବନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ବିରକ୍ତିକର ହୋଇଯାଏ। ଦାୟିତ୍ତ୍ୱର ଭାର ବା ଯୌନ ସମ୍ପର୍କ ସହିତ ଜଡିତ ଏକମାତ୍ରତା ସେମାନଙ୍କୁ ଅନ୍ତରଙ୍ଗତାରୁ ଦୂରେଇ ଦିଏ। ଏହା ସମ୍ପର୍କର ଏକ ସାଧାରଣ ପ୍ରକ୍ରିୟା ପରି ମନେହୁଏ, କିନ୍ତୁ ଯଦି ଏହି ପରିସ୍ଥିତି ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଚାଲିବ, ତେବେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଭାବପ୍ରବଣତା ବିବାହିତ ଜୀବନରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବା ଆରମ୍ଭ କରେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ପର୍କ ମଧ୍ୟ ଯୌନ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ସମାନ ପରିପୃଷ୍ଠରେ ପହଞ୍ଚିଛି, ତେବେ ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଥିବା ପାଞ୍ଚଟି ପଦ୍ଧତିକୁ ଅନୁସରଣ କରି ଆପଣ ବିବାହିତ ଜୀବନରେ ସେହି ରୋମାଞ୍ଚକୁ ଫେରାଇ ଆଣନ୍ତୁ, ଯାହାକୁ ଯୌନ ସମ୍ପର୍କ କୁହାଯାଏ। ଅବଶ୍ୟ, ବୈବାହିକ ଜୀବନ ସମ୍ପର୍କରେ ଯୌନ ସମ୍ପର୍କ ସବୁକିଛି ନୁହେଁ, ଅନେକ ସୁମଧୁର ସମ୍ପର୍କ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥାନ ପାଇଥାଏ କିନ୍ତୁ ଯୌନ ସମ୍ପର୍କ ମଧ୍ୟ ଏକ ସୁମଧୁର ଏବଂ ପବିତ୍ର ସମ୍ପର୍କ ଅଟେ।

ଏକ ସେକ୍ସ ସ୍ଲମ୍ପକୁ କିପରି ଦୂର କରିବେ:
ବାର୍ତ୍ତାଳାପ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ : ପ୍ରାୟତଃ ବୈବାହିକ ସଂପର୍କରେ ଯୌନ ସମ୍ପର୍କର କମ୍ ଫ୍ରିକ୍ୱେନ୍ସିର ଗୋଟିଏ କାରଣ ହେଉଛି ସାଥୀମାନେ ପୂର୍ବପରି କଥାବାର୍ତ୍ତା କରନ୍ତି ନାହିଁ। ଯୋଗାଯୋଗର ଅଭାବ ହେତୁ ଭାବପ୍ରବଣତା ଦୁର୍ବଳ ହୋଇଯାଏ। ଭାବପ୍ରବଣ ସଂଯୋଗ ହେଉଛି ଏପରି କିଛି ଯାହା ଅନ୍ତରଙ୍ଗତା ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ, ବିଶେଷତଃ ମହିଳାମାନଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ। ତେଣୁ ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ଯୌନ ସମ୍ପର୍କ କମ ହୋଇଯାଇଛି କିମ୍ବା ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି, ତେବେ ଆଫଣ ସାଥୀଙ୍କ ସହିତ କଥା ହୁଅନ୍ତୁ। ତାଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କର ଭାବନା ସହିତ ପରିଚିତ କରାନ୍ତୁ ଏବଂ ତାଙ୍କ ହୃଦୟକୁ ବୁଝିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ।

ସେକ୍ସ ସ୍ଲମ୍ପ ଦୂର କରିବାକୁ ପରିବେଶ କିମ୍ବା ସାଥୀ ଆରମ୍ଭ କରିବ ଏପରି ଅପେକ୍ଷା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ

ଯୌନ ସମ୍ପର୍କ ପାଇଁ କୌଣସି ସ୍ଥିର ରେସିପି ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ଏକ ଦୀର୍ଘମିଆଦୀ ସମ୍ପର୍କ କିମ୍ବା ବୈବାହିକ ସମ୍ପର୍କରେ, ଏହା ଏପରି ଭାବରେ କରାଯାଇଥାଏ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ପାର୍ଟନର ଅନୁମାନ କରିପାରନ୍ତି ଯେ, ତୁମର ପରବର୍ତ୍ତୀ ପଦକ୍ଷେପ କ’ଣ ହେବ? ଯେତେବେଳେ ଏହି ପରିସ୍ଥିତି ସଂପର୍କରେ ଆସେ, ସେତେବେଳେ ଯୌନ ଅବନତିର ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହେବାକୁ ଲାଗେ। ଏଠାରେ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କାରକକୁ ଟିକିଏ ବ୍ୟାକ୍‌ ଗିଅରରେ ରଖନ୍ତୁ। ଏକ ପରିବେଶ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ କିମ୍ବା ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ଅପେକ୍ଷା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ତାଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରି, ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ଆଡ଼ୁ ସୁମଧୁର ସମ୍ପର୍କ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ।

କିଛି ଅନନ୍ୟ ମେଥଡ଼ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରିବେ

ଏଠାରେ ଅନନ୍ୟ ମେଥଡ଼ର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ କିଛି ଅନନ୍ୟ ଜିନିଷ କରିବା। ଅନ୍ତରଙ୍ଗ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ, ଆପଣ ଭଲ ପାଉଥିବା ପୋଜିସନ୍‌ଠାରୁ ଦୂରେଇ ଯାଇ କିଛି ନୂଆ ପୋଜିସନ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ। ପରସ୍ପରକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରନ୍ତୁ। ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଦୁହେଁ ସାଥୀ ଦ୍ୱାରା ଦିଆଯାଇଥିବା ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜକୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ଭିତରେ ଏକ ନୂତନ ଶକ୍ତି ଅନୁଭବ କରିବେ। କାର୍ଯ୍ୟ (ଅର୍ଥାତ୍ ଯୌନ ସମ୍ପର୍କ) କରିବାକୁ ଶକ୍ତି ମିଳିବ ଯାହା ଘର ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ଦାୟିତ୍ତ୍ୱର ଥକ୍କାପଣ କାରଣରୁ ହୋଇପାରୁନଥିଲା।

ସେକ୍ସ ସ୍ଲମ୍ପକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଶୋଇବା ଘରେ ଆପଣଙ୍କ ପୋଷାକ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ

ଯଦି ତୁମେ ଦୁହେଁ ଦୀର୍ଘମିଆଦୀ ସଂପର୍କରେ ଅଛନ୍ତି, ଏହାର ଅର୍ଥ ନୁହେଁ ଯେ ଶୋଇବା ଘରେ କିଛି ପିନ୍ଧିବା କାମ କରିବ। ମନେରଖ, ବିବାହର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ, ତୁମେ ଦୁହେଁ କିପରି ତୁମର ସାଥୀକୁ ଖୁସି କରିବା ପାଇଁ ତୁମର ଡ୍ରେସିଂ ପ୍ରତି ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦେଉଥିଲ। ଯଦି ତୁମେ ପୂର୍ବ ପରି ସମାନ ଯୌନ ଜୀବନ ପାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛ, ତେବେ ତୁମ ପୋଷାକକୁ ପୂର୍ବ ପରି ସମାନ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଫିସ୍ ପାଇଁ ଭଲ ଭାବରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ, ନୁହେଁ କି? ତେବେ ଶୋଇବା ଘର ପାଇଁ ଅଳସୁଆ କାହିଁକି? ଏହା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କର, ତାପରେ ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ କେତେ ଶୀଘ୍ର ବଦଳିଯିବ ଦେଖିବ।

ସେକ୍ସ ସ୍ଲମ୍ପ ଦୂର କରିବାକୁ: ଆପଣ ବିନା ପୋଷାକରେ ଶୋଇବାର ବିକଳ୍ପ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ

ଦୀର୍ଘକାଳୀନ ସମ୍ପର୍କ ଆମକୁ ଅଳସୁଆ କରିଥାଏ। ଅନ୍ତତଃପକ୍ଷେ ସାଥୀକୁ ବୁଝାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିବା। ଯଦି ଆପଣ ରୋଲ୍ ପ୍ଲେ ପାଇଁ ଡ୍ରେସିଂ କରିବାରେ ଅଳସୁଆ ହେଉଛନ୍ତି, ତେବେ ସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ବିନା ପୋଷାକରେ ଶୋଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ। ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ଦୁହେଁ ପୋଷାକ ବିନା ରହିବେ ତେବେ ପରସ୍ପରର ଉଲଗ୍ନ ଶରୀରର ସ୍ପର୍ଶ ଯୌନ ସମ୍ପର୍କ କରିବାକୁ ଅଧିକ ସମୟ ଲଗାଇବ ନାହିଁ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.