Home ଓଡ଼ିଶା ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାସ୍ତରୀୟ ୬୨ତମ ପୁଲିସ ଶହୀଦ ଦିବସ ପାଳିତ

ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାସ୍ତରୀୟ ୬୨ତମ ପୁଲିସ ଶହୀଦ ଦିବସ ପାଳିତ

10

ମାଲକାନଗିରି,୨୧ା୧୦ (ଓଡିଆ ପୁଅ) ୬୨ତମ ପୁଲିସ ଶହୀଦ ଦିବସ ଆଜି ସକାଳେ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାପୁଲିସ ପଡିଆ ଠାରେ କୋଭିଡ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଜିଲ୍ଲାଆରକ୍ଷୀ ଅଧୀକ୍ଷକ ପ୍ରହ୍ଲାଦ ସାଇ ମୀନା ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ସମ୍ମିଳିତ ପ୍ୟରେଡରେ ଅଭିବାଦନ ଗ୍ରହଣ ସହ ପୁଲିସ ପତାକା ଉତୋଳନ କରିଥିଲେ । ସମଗ୍ର ଦେଶ,ରାଜ୍ୟ ଓ ଜିଲ୍ଲାରେ ମାଟି ମା ପାଇଁ ନିଜ ଜୀବନକୁ ବଳୀଦାନଦେଇ ସହିଦ ହୋଇଥିବା ପୁଲିସ ଓ ଜବାନ ଙ୍କ ପ୍ରତି ଗଭୀରଶ୍ରଦ୍ଧାଜଂଳୀ ଜ୍ଞାପନ କରି ଅମର ସହୀଦ ମାନଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ଏହି ଅବସରେ ସହିଦଙ୍କ ଉଦେଶ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟପାଳ ଓ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଠାଇଥିବା ବାର୍ତାକୁ ଏସପି ଶ୍ରୀ ମୀନା ପାଠକରିଥିଲେ ।  ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ୩୭୭ ଜଣ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀ ସହିଦ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଓଡିଶାର ୪ଜଣ ସହିଦ ହୋଇଛନ୍ତି । ଓଡିଶାର ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାରେ କରୋନା ସମୟରେ କର୍ତବ୍ୟରତ ସମୟରେ ସହିଦ ହୋଇଥିବା ୨୨ଜଣ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରି ଙ୍କ ନାମ ଏସପି ପାଠ କରିଥିଲେ । ଦେଶ ଓ ରାଜ୍ୟରେ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀ ସବ ର୍ଦା ନିଜ ଜୀବନକୁ ବାଜି ଲଗାଇ ସହିଦ ହୋଇଛନ୍ତି ।ସୁ ସମାଜ ଓ ଦେଶ ଗଠନ ପାଇଁ ପୁଲିସର ଭୁମିକା ଗଦୁରୁତ୍ୱ ପୁଣ୍ଣ ର୍ ଅଟେ ବୋଲି ଏସପି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ପ୍ୟାରେଡ ପରେ ଏସପି ଶ୍ରୀ ମିନା, ମାଲକାନଗିରି ବିଧାୟକ ଆଦିତ୍ୟ ମାଢି,ବନଖଣ୍ଡିୟ ଅଧିକାରୀ ପି.କତାପାଲି ଓ ଅନ୍ୟାନ ପୁଲିସ ଅଧିକାରୀ ମାନେ ସହୀଦ ସ୍ମୃତିସ୍ତମ୍ବରେ ମାଲ୍ୟାର୍ପଣ କରି ଗଭୀର ଶ୍ରଦ୍ଧାଜଂଳି ଜଣାଇଛନ୍ତି । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଏସଡିପିଓ ଅଭିଳାଶ ଜୀ,ଅତିରିକ୍ତକ ଏସପି ବଳଭଦ୍ର ଦୀପ,ଅତିରିକ୍ତ ଏସପି ଅପରେସନ ମନୋଜ କୁମାର ସିଂ,କମାଣ୍ଡେଟଂ ଦୁବା ର୍ଶା ନାୟକ ପ୍ରମୁଖ ବିଶିଷ୍ଟବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷ ,ଡିଏସପି ଓ ଇନିସପେକ୍ଟର, ମାଲକାନଗିରି ଆଦର୍ଶ ଥାନା ଆଇଆଇସି ରାମପ୍ରସାଦ ନାଗ ଅନ୍ୟାନ ପୁଲିସ ଅଧିକାରୀ ମାନେ ଯୋଗଦେଇ ସହୀଦଙ୍କ ପ୍ରତି ଶ୍ରଦ୍ଧାଜଂଳି ଜଣାଇଥିଲେ । ପୁଲିସ ରିଜର୍ଭଇନିସ୍ପେକ୍ଟର ପ୍ୟାରେଡ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.