Home Top News ଭାରତରତ୍ନ ଲତା ମଙ୍ଗେଶକରଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ: ୯୨ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କଲେ

ଭାରତରତ୍ନ ଲତା ମଙ୍ଗେଶକରଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ: ୯୨ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କଲେ

122

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୬-୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଭାରତରତ୍ନ ସ୍ୱର କୋକିଳା ଲତା ମଙ୍ଗେଶକରଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ। ୯୨ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କଲେ। ସ୍ୱର କୋକିଲା ଲତା ମଙ୍ଗେଶକରଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି। ତାଙ୍କୁ ଗତ ୨୯ ଦିନ ଧରି ମୁମ୍ବାଇର ବ୍ରେକ୍ କ୍ୟାଣ୍ଡି ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ନିଜ ସ୍ୱରରେ ଅନେକ ପିଢ଼ିର ହୃଦୟକୁ ଜିତିଥିଲେ ଲତା, ଆଜି ତାଙ୍କର ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି। ତାଙ୍କୁ ଗତ ୨୯ ଦିନ ଧରି ମୁମ୍ବାଇର ବ୍ରେକ୍ କ୍ୟାଣ୍ଡି ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ଜାନୁଆରୀ ୮ ରେ, ଲତା ମଙ୍ଗେଶକର କୋଭିଡ ପଜିଟିଭ୍ ବୋଲି ଜଣାପଡିଥିଲା।

ଲତା ମଙ୍ଗେଶକରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ମୁମ୍ବାଇର ବ୍ରେକ୍ କ୍ୟାଣ୍ଡି ହସ୍ପିଟାଲରେ ସୁରକ୍ଷାକୁ ବଢ଼ାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ଡାକ୍ତରଖାନା ବାହାରେ ପୋଲିସର ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଛି। ଲତା ଜୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ସମ୍ପର୍କରେ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ନିତିନ ଗଡକରୀ କହିଛନ୍ତି, “ଦେଶର ଗର୍ବ ଏବଂ ସଙ୍ଗୀତ ଜଗତର ମୁଖ୍ୟ, ଭାରତ ରତ୍ନ ଲତା ମଙ୍ଗେଶକର ଜୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଃଖଦାୟକ। ପବିତ୍ର ଆତ୍ମାକୁ ମୋର ହୃଦୟରୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି। ତାଙ୍କର ପରଲୋକ ଦେଶ ପାଇଁ ଏକ ଅପୂରଣୀୟ କ୍ଷତି। ସେ ସବୁବେଳେ ସଂଗୀତ ଅନ୍ୱେଷଣକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରେରଣା ଥିଲେ।

ଗତକାଲି ବିଳମ୍ବିତ ରାତି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, ଯେଉଁମାନେ ତାଙ୍କୁ ଭଲ ଭାବରେ ଜାଣିଥିଲେ ସେମାନେ ଡାକ୍ତରଖାନା ପରିଦର୍ଶନ ଜାରି ରଖିଥିଲେ। ଶ୍ରଦ୍ଧା କପୁର, ପଦ୍ମିନୀ କୋଲହାପୁରୀ, ମଧୁର ଭଣ୍ଡାରକରଙ୍କ ସମେତ ଅନେକ ସିନେମା ଲୋକ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ଏଥି ସହ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ପୀୟୁଷ ଗୋୟଲ ମଧ୍ୟ ଡାକ୍ତରଖାନା ଯାଇ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ପଚାରି ବୁଝିଥିଲେ ଏବଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ପରିବାରକୁ ବାର୍ତ୍ତା ଦେଇଥିଲେ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.