Home Top News ଭାଗବନ୍ତ ମାନ ହେଲେ ପଞ୍ଜାବରେ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ – ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ...

ଭାଗବନ୍ତ ମାନ ହେଲେ ପଞ୍ଜାବରେ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ – ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ କଲେ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଘୋଷଣା

46

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୮-୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଭାଗବନ୍ତ ମାନ ହେଲେ ପଞ୍ଜାବରେ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ। ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଏ ନେଇ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।

୨୧ ଲକ୍ଷ ୫୯ ହଜାର ଲୋକଙ୍କ ଠାରୁ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପାଇବା ପରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି।

୯୩ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ଭାଗବତ ମାନଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟଯେ, ଏହି ସମୟରେ ଭଗବନ୍ତ ମାନଙ୍କର ନାମ ଆଗରେ ଚାଲିଥିଲା। ତେବେ, ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ନାମ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା ହେଉଥିଲା। ବିଧାନସଭାରେ ବିରୋଧୀ ଦଳର ନେତା ହରପାଲ ସିଂ ଖେମାଙ୍କ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା ହେଉଥିଲା।

ପୁନଶ୍ଚ ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, କେଜ୍ରିୱାଲ ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଏକ ଫୋନ୍ ନମ୍ବର ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ଏବଂ ପଞ୍ଜାବବାସୀଙ୍କୁ AAP ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରୂପେ କିଏ ଦେଖିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତାହା ବୁଝାଇବାକୁ ଏବଂ ଉତ୍ତର ଦେବାକୁ କହିଥିଲେ। ସେହିଭଳି ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଭାଗବତ ମାନଙ୍କୁ ଦଳ ଦାୟିତ୍ତ୍ୱ ଦେବାକୁ ଇଚ୍ଛୁକ, କିନ୍ତୁ ସେ ନିଜେ ଲୋକଙ୍କ ପସନ୍ଦ ଖୋଜିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନ ୫ ଟା ସୁଦ୍ଧା ପଞ୍ଜାବର ଲୋକଙ୍କୁ ଏସଏମଏସ, ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ କିମ୍ବା ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବର ୭୦୭୪୮୭୦୭୪୮ ରେ ଭଏସ୍ ମେସେଜ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଜଣାଇବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା। ତେବେ ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦେଖାଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେଶ ଏହାର ପ୍ରମାଣ ଯେ ଏଥର ପଞ୍ଜାବରେ AAP ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସରକାର ଗଠନ କରିବ ଏବଂ ଏହା ମଧ୍ୟ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ହେବ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.