Home Top News ବଡ଼ ଧରଣର ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ : କୋଠାରେ ନିଆଁ ଲାଗିଲା, ୪୬ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ, ୫୦ ରୁ...

ବଡ଼ ଧରଣର ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ : କୋଠାରେ ନିଆଁ ଲାଗିଲା, ୪୬ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ, ୫୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଗୁରୁତର ଆହତ

86

ତାଇୱାନ/ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୪-୧୦ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଦକ୍ଷିଣ ତାଇୱାନର ୧୩ ମହଲା ବିଶିଷ୍ଟ ଆବାସିକ କୋଠାରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ୪୬ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ଅନେକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

କାହୋସିଙ୍ଗ ନଗର ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗର ଅଧିକାରୀମାନେ ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାତି ପ୍ରାୟ ୩ ଟା ସମୟରେ ଏହି ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ୫୫ ଜଣଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନା ନିଆଯାଇଥିଲା, ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୧୪ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ତେବେ ତାଇୱାନରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟାକୁ ସରକାରୀ ନିଶ୍ଚିତକରଣ କେବଳ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ କରାଯାଇଥାଏ।

ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗର ମୁଖ୍ୟ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ୧୧ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ ମର୍ଗକୁ ପଠାଯାଇଛି। ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗର କର୍ମଚାରୀମାନେ ସର୍ଚ୍ଚ ଓ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ଅଛନ୍ତି।

ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗର ବିବୃତ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଭୟଙ୍କର ଥିଲା ଏବଂ ବିଲ୍ଡିଂର ଅନେକ ମହଲା ନିଆଁରେ ପୋଡି ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡର କାରଣ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜଣାପଡିନାହିଁ। ସାକ୍ଷୀମାନେ ସ୍ଥାନୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ରାତି ପ୍ରାୟ ୩ ଟା ସମୟରେ ଏକ ବିସ୍ଫୋରଣ ଶୁଣିଥିଲେ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.