Home Top News ବଜାର ଖବର : ଡାଲି ଖବର – ହରଡ଼, ବିରି ଡାଲିର ଖୋଲା ଆମଦାନୀ ସମୟକୁ...

ବଜାର ଖବର : ଡାଲି ଖବର – ହରଡ଼, ବିରି ଡାଲିର ଖୋଲା ଆମଦାନୀ ସମୟକୁ ଡିସେମ୍ବର ୩୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି କଲେ ସରକାର

125

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୪ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ସରକାର ମଙ୍ଗଳବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ହରଡ଼ ଏବଂ ବିରି ଡାଲିର ଖୋଲା ଆମଦାନୀ ସମୟକୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବର ୩୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି କରାୟାଇଛି।

ଭାରତ ହେଉଛି ବିଶ୍ୱର ସର୍ବ ବୃହତ ଡାଲି ଉତ୍ପାଦକ ଏବଂ ଉପଭୋକ୍ତା।

ବାଣିଜ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ କଷ୍ଟମ ବିଭାଗ ଏହି ଜିନିଷଗୁଡିକର ଆମଦାନୀକୁ ଜାନୁୟାରୀ ୩୧, ୨୦୨୨ ପରେ ଅନୁମତି ଦେବ ନାହିଁ, ଡିସେମ୍ବର ୩୧, ୨୦୨୧ କିମ୍ବା ଏହା ପୂର୍ବରୁ ବିଲ୍ ଲେଡିଂ ସହିତ।

ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ହରଡ଼ ଏବଂ ଡାଲିର ଖୋଲା ଆମଦାନୀ ପାଇଁ ଅବଧି ଡିସେମ୍ବର ୩୧, ୨୦୨୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି।

ସରକାର ଏହି ଆମଦାନୀକୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ମେ ମାସରେ ସୀମିତ ମୁକ୍ତ ବର୍ଗରେ ରଖିଥିଲେ। ସୀମିତ ବର୍ଗ ଅଧୀନରେ ଥିବା ଉତ୍ପାଦଗୁଡିକ ପାଇଁ, ଆମଦାନୀକାରୀ ଆମଦାନୀ ପାଇଁ ଅନୁମତି କିମ୍ବା ଲାଇସେନ୍ସ ନେବା ଆବଶ୍ୟକ ପଡ଼ିଥାଏ।

ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ନୋଟିସରେ କହିଛି ଯେ ୨୦୨୧-୨୨ ଅବଧି ପାଇଁ, ସୀମିତ ଡାଲିର ଆମଦାନୀ କ୍ଲିୟରାନ୍ସ ପାଇଁ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଆବେଦନ ଶୁଳ୍କ ଫେରସ୍ତ ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଛି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.