Home Top News ପ୍ରବଳ ତୁଷାରପାତରେ କାର ଭିତରେ ଚାଲିଗଲା ୨୨ ଜୀବନ : ୧୦ ଶିଶୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ

ପ୍ରବଳ ତୁଷାରପାତରେ କାର ଭିତରେ ଚାଲିଗଲା ୨୨ ଜୀବନ : ୧୦ ଶିଶୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ

38

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୯-୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) : ତୁଷାରପାତ ଦେଖିବାକୁ ଏଭଂ ଉପଭୋଗ କରିବାକୁ ଭଲଲାଗେ। ସେଥିପାଇଁ ହିଲ୍‌ ଷ୍ଟେସନ ଗୁଡ଼ିକରେ ଅନେକ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କର ଭିଡ଼ ଜମେ। ସେଥିପାଇଁ ଶୀତଋତୁର ଏପରି ତୁଷାରପାତକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଥାନ୍ତି ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନେ। କିନ୍ତୁ ବେଳେ ବେଳେ ଏହି ତୁଷାରପାତ କାରଣରୁ ଜୀବନଯିବା ମଧ୍ୟ ଖବର ଆସିଥାଏ। ଏହିପରି ଏକ ଦୁଃଖଦାୟକ ଖବର ଆସିଛି ପାକିସ୍ତାନରୁ। ଏକ ଲୋକପ୍ରିୟ ପର୍ବତ ରିସୋର୍ଟ ଟାଉନରେ ୧୦ ଜଣ ଶିଶୁଙ୍କ ସମେତ ଅତି କମରେ ୨୨ ଜଣଙ୍କର ପ୍ରବଳ ତୁଷାରପାତ ସମୟରେ ରାତିସାରା ସେମାନେ ଗାଡିରେ ଅଟକି ରହିବା ପରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ବୋଲି ଅଧିକାରୀମାନେ ଶନିବାର କହିଛନ୍ତି।

ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଧିକାଂଶ ପୀଡିତ ବ୍ୟକ୍ତି ହାଇପୋଥର୍ମିଆରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜଣେ ଇସଲାମାବାଦ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାରର ଅନ୍ୟ ୭ ଜଣ ସଦସ୍ୟ ଥିଲେ ବୋଲି ସହଯୋଗୀ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ଅଟିକ୍ ଅହମ୍ମଦ ଆଲର୍ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି।

ଶୁକ୍ରବାର ଏବଂ ଶନିବାର ଦିନ ସକାଳେ ମୁରି ହିଲ୍ସ ରିସର୍ଟ ପରିସରରେ ୪ ଫୁଟରୁ ଅଧିକ ତୁଷାରପାତ ହୋଇ ରାସ୍ତାଘାଟରେ ହଜାର ହଜାର କାର ଫଶି ରହିଥିଲା। ତୁଷାର ଏତେ ଭୟଙ୍କର ଥିଲା ଯେ ଏହାକୁ ସଫା କରିବା ପାଇଁ ଭାରୀ ଯନ୍ତ୍ରପାତି ରାତିରେ ଅଟକି ଯାଇଥିଲା। ତାପମାତ୍ରା ମାଇନସ୍ ୮ ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସ୍ (୧୭.୬ ଡିଗ୍ରୀ ଫାରେନ୍ହାଇଟ୍) କୁ ଖସିଯାଇଥିଲା।

ଅଧିକାରୀମାନେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପାରାମିଲିଟାରୀ ସୈନ୍ୟ ଏବଂ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସାମରିକ ପର୍ବତ ୟୁନିଟ୍ କୁ ଡକାଯାଇଥିଲା। ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ହଜାର ହଜାର ଯାନ ବରଫରୁ ଟାଣି ହୋଇଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ଏକ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଗାଡି ଅଟକି ରହିଥିଲା ବୋଲି ଜଣେ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି।

ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ସେମାନଙ୍କ କାର୍ ହିଟର ଚଳାଇବା ପରେ ଅନ୍ୟମାନେ କାର୍ବନ ମନୋକ୍ସାଇଡ୍ ବିଷାକ୍ତ ଗ୍ୟାସ କାରଣରୁ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିଲେ। ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତି ସୁଦ୍ଧା ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟରେ ୧୦ ପୁରୁଷ, ୧୦ ଶିଶୁ ଏବଂ ଦୁଇଜଣ ମହିଳା ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟଯେ, ଇସଲାମାବାଦର ରାଜଧାନୀଠାରୁ ୨୮ ମାଇଲ (୪୬ କିଲୋମିଟର) ଉତ୍ତରରେ ଅବସ୍ଥିତ ମୁରି ଏକ ଲୋକପ୍ରିୟ ଶୀତକାଳୀନ ରିସୋର୍ଟ ସହର ଯାହା ବାର୍ଷିକ ଏକ ମିଲିୟନରୁ ଅଧିକ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିଥାଏ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.