Home Top News ପାକିସ୍ଥାନ କ୍ରିକେଟ ଖେଳାଳି ମହମ୍ମଦ ହାଫିଜ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ନେଲେ

ପାକିସ୍ଥାନ କ୍ରିକେଟ ଖେଳାଳି ମହମ୍ମଦ ହାଫିଜ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ନେଲେ

86

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୩-୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ୧୮ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଧରି ପାକିସ୍ତାନ ପାଇଁ ଖେଳିଥିବା ଅଲରାଉଣ୍ଡର ମହମ୍ମଦ ହାଫିଜ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ୨୦୦୩ ରେ ଜିମ୍ବାୱେ ବିପକ୍ଷରେ ତାଙ୍କର ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଡେବ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା, ଗତ ନଭେମ୍ବରରେ ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ସେମିଫାଇନାଲରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ତାଙ୍କର ଥିଲା ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍‌। ଅବଶ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ପରାଜୟ ବରଣ କରିଥିଲା।

୪୧ ବର୍ଷୀୟ ଟପ୍ ଅର୍ଡର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ତଥା ଅଫ୍ ସ୍ପିନର୍, PSL ର ଆଗାମୀ ସଂସ୍କରଣ ପାଇଁ ଲାହୋର କାଲାଣ୍ଡାର୍ସଙ୍କ ସହ ସାଇନ୍ ଅପ୍ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ପାଇଁ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବେ।

ହାଫିଜ୍ ୫୫ ଟି ଟେଷ୍ଟ, ୨୧୮ ଟି ୱାନ୍‌ଡେ ଏବଂ ୧୧୯ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଖେଳିଥିବାବେଳେ ସମସ୍ତ ଫର୍ମାଟରେ ୧୨, ୭୮୦ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ ଏବଂ ୩୨ ଟି ପ୍ଲେୟାର ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍ ପୁରସ୍କାର ପାଇଛନ୍ତି। ସମସ୍ତ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ପାକିସ୍ତାନ ଖେଳାଳିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଚତୁର୍ଥ ସର୍ବାଧିକ ମ୍ୟାନ ଅଫ ଦି ମ୍ୟାଚ ପୁରସ୍ଥାର ପାଇଥିବା ଖେଳାଳି ହୋଇପାରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ସହିଦ ଆଫ୍ରିଦି (୪୩), ତାଙ୍କ ଉପରେ ୱାସିମ୍ ଆକ୍ରାମ (୩୯) ଏବଂ ଇନଜାମାମ-ଉଲ୍-ହକ୍ (୩୩) ଅଛନ୍ତି।

ଡିସେମ୍ବର ୨୦୧୮ ରେ ହାଫିଜ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ୨୦୧୯ ବିଶ୍ୱକପ ପରେ ODI ରେ ତାଙ୍କୁ ଖେଳାଇବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ, ଯେଉଁଠାରେ ସେ ଏହି ଫର୍ମାଟର ଲର୍ଡସରେ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲେ।

ସେ ପ୍ରଥମେ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ଯେ ୨୦୨୦ ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ପାକିସ୍ତାନ ପାଇଁ ତାଙ୍କର ଶେଷ କାର୍ଯ୍ୟ ହେବ, କୋଭିଡ -୧୯ ମହାମାରୀ ହେତୁ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟକୁ ୨୦୨୧ କୁ ଆଗକୁ ଘୁଞ୍ଚାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଫଳସ୍ୱରୂପ ହାଫିଜ ପାକିସ୍ତାନ ଦଳ ସହ ସମୟ ବଢ଼ିଥିଲା।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.