Home Top News ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ : ମୁଖିଆ ପଦ ପାଇଁ ମଇଁଷି ଉପରେ ଚଢ଼ି ଆସିଲେ-ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ...

ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ : ମୁଖିଆ ପଦ ପାଇଁ ମଇଁଷି ଉପରେ ଚଢ଼ି ଆସିଲେ-ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କଲେ, କହିଲେ, ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲର ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ଲୋକଙ୍କୁ କନ୍ଦଉଛି

95

ବିହାର ୧୩ ସେପ୍ଟେମ୍ବର (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ବିହାରର କଟିହାର ଜିଲ୍ଲାରେ ମୁଖିଆ ପଦବୀ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ସେମାନଙ୍କ ନାମାଙ୍କନ ପଞ୍ଜିକରଣ କରୁଛନ୍ତି। ତେବେ ଜଣେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଏକ ଫୁଲ ସଜାହୋଇଥିବା ଏକ ମଇଁଷି ପିଠିରେ ବସି ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କରିବାକୁ ଆସଥିଲେ। ଯାହାକୁ ଦେଖି ଲୋକମାନେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। କଟିହାରର ହାସଙ୍ଗଞ୍ଜ ବ୍ଲକର ହାଥିଆ ଡିଆରା ରାମପୁର ପଞ୍ଚାୟତରୁ ମୁଖିଆ ପଦ ପାଇଁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରୁଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀ ଆଜାଦ ଆଲାମ ଏକ ମଇଁଷି ଉପରେ ଚଢ଼ି ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ପୂରଣ କରିବାକୁ ଆସିଥିଲେ, ଯାହା ଲୋକଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିଥିଲା। ସେ ଏକ ମଜାଦାର ଉତ୍ତର ଦେଇଥିଲେ।

ଆଜାଦ ଆଲାମ କହିଛନ୍ତି, ‘ମହଁଗାର ସମୟ ଆସିଛି ଏବଂ ଦେଶ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ ଦେଇ ଗତି କରୁଛି, ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲର ମୂଲ୍ୟ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି, ଆମେ ଗୋରୁ ପାଳକ। ସେମାନଙ୍କୁ ପାଳନ କରୁ, କ୍ଷୀର ପିଉ ଏବଂ ଏହାକୁ ମଧ୍ୟ ଶଗଡ଼ରେ ବ୍ୟବହାର କରୁ। ତେଣୁ ସେ ମଇଁଷି ପିଠିରେ ସବାର ହୋଇ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି। ସେ ‘କୃଷକଙ୍କ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିବେ, ସମାଜରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ଶିକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ମଜବୁତ କରିବେ, ଗାଁରେ କ୍ଷୀର ଏବଂ ମାଛ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ରୋଜଗାର ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ, ତେଣୁ ଲୋକମାନେ ମୋତେ ଭୋଟ୍ ଦେବେ।”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.