Home Top News ଦିଲ୍ଲୀର କୋଭିଡ -୧୯ ପଜିଟିଭିଟି ୩୦% କୁ ବୃଦ୍ଧି, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ

ଦିଲ୍ଲୀର କୋଭିଡ -୧୯ ପଜିଟିଭିଟି ୩୦% କୁ ବୃଦ୍ଧି, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ

22

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୮-୪ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ଦିଲ୍ଲୀରେ ୧୦୦ ରୁ କମ୍ ଆଇସିୟୁ ବେଡ଼ ବାକି ଅଛି, ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାଗୁଡ଼ିକରେ କୋଭିଡ -୧୯ ଶଯ୍ୟା ସଂଖ୍ୟା ବର୍ତ୍ତମାନ ୧୮୦୦ ରୁ ୭, ୦୦୦ କୁ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଏବଂ ଅମ୍ଳଜାନ ଯୋଗାଣକୁ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି।

ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ରବିବାର ଦିନ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦିଲ୍ଲୀରେ କୋଭିଡ -୧୯ ର ୨୫, ୫୦୦ ନୂଆ ମାମଲା ରେକର୍ଡ ହୋଇଛି ଏବଂ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ପଜିଟିଭିଟି ହାର ୨୪% ରୁ ୩୦% କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।

“ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପ୍ରାୟ ୨୫, ୫୦୦ ନୂତନ ମାମଲା ରେକର୍ଡ କରିଛି, ଯାହା ପୂର୍ବ ଦିନ ପ୍ରାୟ ୨୪, ୦୦୦ ଏବଂ ଏହାର ପୂର୍ବ ଦିନ ୧୯, ୫୦୦ ନୂତନ ମାମଲା। ଅଧିକ ବିଷୟ ହେଉଛି ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ସକରାତ୍ମକତା ପୂର୍ବ ଦିନ ପ୍ରାୟ ୨୪% ରୁ ୩୦% କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ବୋଲି କେଜ୍ରିୱାଲ ଏକ ଭିଡିଓ ପ୍ରେସ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି।

କେଜ୍ରିୱାଲ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ଯମୁନା ସ୍ପୋର୍ଟସ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସରେ ଆସନ୍ତା ୨-୩ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରବାହର ଅମ୍ଳଜାନ ସୁବିଧା ସହିତ ୬, ୦୦୦ ଶଯ୍ୟା ଯୋଗ କରିବେ।

କେଜ୍ରିୱାଲ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ କମନୱେଲଥ ଗେମ୍ସ ଗ୍ରାମ ଏବଂ କେତେକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ମଧ୍ୟ କୋଭିଡ କେନ୍ଦ୍ରରେ ପରିଣତ ହେବ ଏବଂ ରାଧା ସ୍ୱାମୀ ସତସଙ୍ଗ ବ୍ୟାସରେ ଥିବା କୋଭିଡ ସୁବିଧା ପୁନଃ ଖୋଲାଯିବ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.