Home Coronavirus Outbreak ଦିଲ୍ଲୀର କୋଭିଡ ରୋଗୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା କରୁଥିବା ଡାକ୍ତରମାନେ ପାଞ୍ଚ ତାରକା ହୋଟେଲରେ ରହିବେ

ଦିଲ୍ଲୀର କୋଭିଡ ରୋଗୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା କରୁଥିବା ଡାକ୍ତରମାନେ ପାଞ୍ଚ ତାରକା ହୋଟେଲରେ ରହିବେ

172

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୮-୪ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ, କୋଭିଡ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଡାକ୍ତରମାନେ ଚାରି ଏବଂ ପାଞ୍ଚ ତାରକା ହୋଟେଲରେ ରହିବା ପାଇଁ ସରକାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବେ। ସେହିଭଳି କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ନର୍ସମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ହୋଟେଲରେ ରହିବାକୁ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯିବ।

କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ପାରା-ମେଡିକାଲ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ହୋଟେଲରେ ମଧ୍ୟ ଆବାସ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ, କିନ୍ତୁ କୋଭିଡ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ସହାୟକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଧର୍ମଶାଲାରେ ଆବାସ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ କହିଛି ଯେ, ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ୍ ଏହି କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ନିଜ ନିଜ ଜିଲ୍ଲାର ହୋଟେଲରେ ରହିବାକୁ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବେ।

ପୁନର୍ବାର କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ପାରାମେଡିକାଲ୍ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଡାକିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ଏହା ସହିତ ଜିଲ୍ଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ହୋଟେଲ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବେ ଏବଂ ରୁମଗୁଡ଼ିକର ଭଡା ହାର ସ୍ଥିର କରିବେ ଏବଂ ହସ୍ପିଟାଲ ଫଣ୍ଡରୁ କିମ୍ବା ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାରଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ କିମ୍ବା ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାରୀ ପାଣ୍ଠିରୁ ହୋଟେଲ ରୁମର ଭଡା ଦେୟ ନିଶ୍ଚିତ କରିବେ। ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ରାଜଧାନୀର ସମସ୍ତ ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାର ମେଡିକାଲ୍ ଡାଇରେକ୍ଟର, ମେଡିକାଲ୍ ଅଧୀକ୍ଷକଙ୍କୁ ତଥା ସମସ୍ତ ପାରାମେଡିକାଲ୍ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସେବା ଅବଧି ୬ ମାସରୁ ୩୦ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି।

ଲେଫ୍ଟ ଗଭର୍ଣ୍ଣର ଅନିଲ ବୈଜଲଙ୍କ ଅନୁମତି କ୍ରମେ ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଜାରି କରାଯାଇଛି। ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସଚିବ ପୂର୍ବ ଦିଲ୍ଲୀର ତିନୋଟି ହୋଟେଲ, ଜିଞ୍ଜର ବିବେକ ବିହାର, ହୋଟେଲ ପାର୍କ ପ୍ଲାଜା ଶାହାଦରା ଏବଂ ହୋଟେଲ ଲୀଲା ଆମ୍ବିଏନ୍ସ ସିବିଡି ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ, ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀ ସୁପର ସ୍ପେସିଆଲିଟି ହସ୍ପିଟାଲ ସହିତ ଏହି ତିନୋଟି ହୋଟେଲକୁ ଯୋଡିଛନ୍ତି। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ହୋଟେଲ ଗୋଲ୍ଡେନ ତୁଳସୀ ହରି ନଗର ଡିନ୍ ଦିନଲ ଉପାଧ୍ୟାୟ ହସ୍ପିଟାଲ ସହିତ ସଂଯୁକ୍ତ ହୋଇଛି। ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀ ହସ୍ପିଟାଲ ଏବଂ ଡିଡିୟୁ ହସ୍ପିଟାଲକୁ କରୋନା ଥିବାବେଳେ ଏହି ହୋଟେଲରେ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ନିଯୁକ୍ତିକୁ ସହଜ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.