Home Coronavirus Outbreak ଚିକିତ୍ସା ପରେ ସୁରକ୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ପୁନଃ ଚିକିତ୍ସା ପୀଇଁ ଆଶାରାମଙ୍କୁ AIIMS ସ୍ଥାନାନ୍ତର

ଚିକିତ୍ସା ପରେ ସୁରକ୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ପୁନଃ ଚିକିତ୍ସା ପୀଇଁ ଆଶାରାମଙ୍କୁ AIIMS ସ୍ଥାନାନ୍ତର

30

ଯୋଧପୁର ୮ ମଇ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ୮୦ ବର୍ଷର ଆଶାରାମଙ୍କୁ ଏମଜି ହସ୍ପିଟାଲରେ ଅକ୍ସିଜେନ ସପୋର୍ଟ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ନିଶ୍ୱାସ ନେବାରେ କଷ୍ଟ ହେବାରୁ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ତାଙ୍କୁ ଏମଜି ହସ୍ପିଟାଲକୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା। ଦୁଇ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କୁ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇଥିବା ନିଶ୍ଚିତ କରାଯାଇଥିଲା, ଯାହା ପରେ ତାଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା।
ତେବେ ଦୁଇ ଦିନ ଧରି ଯୋଧପୁରର ଏହି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ କୋଭିଡ -୧୯ ର ଚିକିତ୍ସା ପରେ ସୁରକ୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଆତ୍ମଘୋଷିତ ବାବା ଆସାରାମଙ୍କୁ ଯୋଧପୁର AIIMS କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି। ଶନିବାର ଜଣେ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଏମଜି ହସ୍ପିଟାଲର ଡାକ୍ତରମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆସାରାମଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ସ୍ଥିର ରହିଛି। ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ଅଭିଯୋଗରେ ସେ ଜେଲରେ ଅଛନ୍ତି। ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ତାଙ୍କୁ ଅଲ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ମେଡିକାଲ ସାଇନ୍ସ (AIIMS) କୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ପୋଲିସ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହେବାର କାରଣ ସୁରକ୍ଷା ଦର୍ଶାଇଛି।

ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି, ଯେହେତୁ ଆସାରାମଙ୍କୁ ଏମଜି ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା, ତେଣୁ ତାଙ୍କ ଅନୁଗାମୀମାନେ ତାଙ୍କ ଝଲକ ପାଇବା ପାଇଁ ଡାକ୍ତରଖାନା ଭିତରକୁ ପଶି ଆସିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ। ତେଣୁ, ତାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାକୁ ଏକ ବିପଦ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରି ଆମେ AIIMS ପଠାଇବାକୁ ଚିନ୍ତା କଲୁ ଯେଉଁଠାରେ ତାଙ୍କ ଭକ୍ତ ପାଖକୁ ଆସିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ।’

ଏମଜି ହସ୍ପିଟାଲର ଡାକ୍ତରଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ତାଙ୍କର ଅମ୍ଳଜାନ ସାଚୁରେସନ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରହିଥିଲା ​​ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ କୌଣସି ନକାରାତ୍ମକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇନାହିଁ। ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ୮୦ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ଅସାରାମଙ୍କୁ ଏମଜି ହସ୍ପିଟାଲରେ ଅମ୍ଳଜାନ ସହାୟତା ଦିଆଯାଇଥିଲା। ନିଶ୍ୱାସ ନେବାରେ ଅସୁବିଧା କାରଣରୁ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ତାଙ୍କୁ ଏମଜି ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା। ଦୁଇ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କୁ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇଥିବା ନିଶ୍ଚିତ କରାଯାଇଥିଲା, ଯାହା ପରେ ତାଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.