Home Top News ଗୁଡ଼ି ସୁତା କାଟିଦେଲା ୨୦ ବର୍ଷ ମହିଳାଙ୍କ ବେକ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ

ଗୁଡ଼ି ସୁତା କାଟିଦେଲା ୨୦ ବର୍ଷ ମହିଳାଙ୍କ ବେକ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ

90

ଭୋପାଳ ୧୬-୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) : ଗୁଡ଼ି ସୁତା କାଟିଦେଲା ୨୦ ବର୍ଷ ମହିଳାଙ୍କ ବେକ। ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ। ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଉଜୈନରେ ସ୍କୁଟର ଚଲାଇଯାଉଥିବା ଜଣେ ୨୦ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ମହିଳାଙ୍କର ଶନିବାର ଦିନ ଏକ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ଗୁଡ଼ି ସୁତାରେ ଗଳା କାଟି ହୋଇଯାଇଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ବୋଲି ପୋଲିସ କହିଛି।

ଏହି ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ରାଜ୍ୟ ରାଜଧାନୀ ଭୋପାଳର ୨୫୦ କିଲୋମିଟର ପଶ୍ଚିମ ଉଜୈନ ଜିଲ୍ଲାର ମହିଦପୁର ସହରର କଲେଜ ଛାତ୍ରୀ ନେହା ଅଞ୍ଜନା ବୋଲି ପୋଲିସ ଚିହ୍ନଟ କରିଛି।

“ମହିଳା ଜଣକ ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଭଉଣୀ ସହିତ ଇନ୍ଦିରା ନଗରରୁ ଫ୍ରିଗଞ୍ଜ ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିଲେ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ବେକରେ ଗୁଡ଼ି ମା଼୍ଞ୍ଝା ସୁତା ଲାଗିଥିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କ ଗଳା କଟି ଯାଇଥିଲା। ସେ ତଳେ ପଡ଼ିଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ବେକରୁ ପ୍ରବଳ ରକ୍ତସ୍ରାବ ହେଉଥିଲା। ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଭଉଣୀ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ କାନ୍ଦୁଥିଲେ କିନ୍ତୁ କିଛି ମିନିଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କେହି ତାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆଗେଇ ନଥିଲେ ବୋଲି ମାଧବନଗର ଥାନାର ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ମନୀଷ ଲୋଧା କହିଛନ୍ତି।

ପରେ ଜଣେ ଓକିଲ ରବିନ୍ଦ୍ର ସିଂ ସେଙ୍ଗର ସେମାନଙ୍କୁ ଦେଖି ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆସିଥିଲେ। ସେଙ୍ଗର ମହିଳାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ କାରରେ ଏକ ଘରୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ନେଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ମୃତ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ।

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂ ଚୌହାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯୁବତୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟଦାୟକ ଏବଂ ଗ୍ଲାସ୍ ଲେସ୍ କାଇଟ୍ ଷ୍ଟ୍ରିଙ୍ଗ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇବାକୁ ଜିଲ୍ଲା ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଗ୍ଲାସ୍ କିମ୍ବା ଧାତୁରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ମାଞ୍ଝା ଗୁଡ଼ି ସୁତାର ବ୍ୟବହାରକୁ ନ୍ୟାସନାଲ ଗ୍ରୀନ୍ ଟ୍ରିବ୍ୟୁନାଲ୍ (NGT) ଦ୍ୱାରା ୨୦୧୬ ଠାରୁ ନିଷିଦ୍ଧ ହୋଇଛି କାରଣ ଏହା ମଣିଷ, ପଶୁ ଏବଂ ପକ୍ଷୀମାନଙ୍କ ଜୀବନ ପ୍ରତି ବିପଦ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.