Home Top News କ୍ରିପ୍ଟୋକରେନ୍ସି ଭୁଲ୍ ହାତରେ ନଯିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ରାଷ୍ଟ୍ର ମିଳିତ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା...

କ୍ରିପ୍ଟୋକରେନ୍ସି ଭୁଲ୍ ହାତରେ ନଯିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ରାଷ୍ଟ୍ର ମିଳିତ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଜରୁରୀ – ମୋଦୀ

19

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୮ -୧୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ସିଡନୀ ଡାଏଲଗ୍‌ରେ କ୍ରିପ୍ଟୋକରେନ୍ସି ଉପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ କ୍ରିପ୍ଟୋକରେନ୍ସି ଭୁଲ୍ ହାତରେ ନଯିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ରାଷ୍ଟ୍ର ମିଳିତ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଜରୁରୀ ଅଟେ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଡିଜିଟାଲ୍ ଯୁଗର ପ୍ରଭାବ ଉପରେ ଆଲୋକପାତ କରି ଆଜି କହିଛନ୍ତି ଯେ “ଆମେ ପରିବର୍ତ୍ତନର ସମୟ ମଧ୍ୟରେ” ଯାହା ଏକ ଯୁଗରେ ଥରେ ଘଟିଥାଏ, ଯେଉଁଠାରେ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଏବଂ ତଥ୍ୟ ନୂଆ ଅସ୍ତ୍ରରେ ପରିଣତ ହେଉଛି।

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ କ୍ରିପ୍ଟୋକରେନ୍ସି ଭୁଲ୍ ହାତରେ ନହେବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ରାଷ୍ଟ୍ର ମିଳିତ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଜରୁରୀ ଅଟେ।

“ଉଦାହରଣ ସ୍ୱରୂପ କ୍ରିପ୍ଟୋ-କରେନ୍ସି କିମ୍ବା ବିଟ କଏନ୍ ଭାବନ୍ତୁ, ସମସ୍ତ ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ରାଷ୍ଟ୍ର ଏହା ଉପରେ ଏକତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଜରୁରୀ ଅଟେ ଯେ ଏହା ଭୁଲ ହାତରେ ଯେପରି ନଯାଏ, ଯାହା ଆମ ଯୁବକଙ୍କୁ ନଷ୍ଟ କରିପାରେ ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଶ୍ୱ ପ୍ରଗତି ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତାର ସୁଯୋଗର ଏକ ନୂତନ ଯୁଗରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି।

ସେ କହିଛନ୍ତି, “କିନ୍ତୁ ସମୁଦ୍ର ବିଛଣାରୁ ସାଇବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିଭିନ୍ନ ବିପଦ ମଧ୍ୟରେ ଆମେ ନୂତନ ବିପଦ ଏବଂ ନୂତନ ପ୍ରକାରର ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛୁ। ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ବିଶ୍ୱ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଉପକରଣ ତଥା ଭବିଷ୍ୟତର ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଶୃଙ୍ଖଳା ଗଠନ ପାଇଁ ଚାବି ହୋଇପାରିଛି।”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.