Home Coronavirus Outbreak କରୋନା କାରଣରୁ ବାପା ଚାଲିଗଲେ, ଝିଅ ଜଳୁଥିବା ଜୁଇରେ ଡେଇଁ ପଡିଲା

କରୋନା କାରଣରୁ ବାପା ଚାଲିଗଲେ, ଝିଅ ଜଳୁଥିବା ଜୁଇରେ ଡେଇଁ ପଡିଲା

8

ଜୟପୁର ୦୪ ମଇ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ରାଜସ୍ଥାନର ବାରମର୍ ଜିଲ୍ଲାରେ ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଘଟଣା ତଥା ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏଠାରେ, କରୋନାରେ ପିତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁରେ ଦୁଃଖିତ, ଝିଅ ଜଳୁଥିବା ଜୁଇକୁ ଡେଇଁ ପଡିଛି। ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଂଚି ଖରାପ ଭାବେ ଜ୍ୱଳନ୍ତ ଝିଅକୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ନେଇ ଯାଇଥିଲା ଯେଉଁଠାରୁ ତାଙ୍କୁ ଯୋଧପୁରକୁ ପଠାଯାଇଛି।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ୭୩ ବର୍ଷୀୟ ଦାମୋଦରଦାସ ଶାରଦାଙ୍କର କରୋନା କାରଣରୁ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ତାଙ୍କୁ ରବିବାର ବାରମର ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ରୋଗୀର ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ହସ୍ପିଟାଲ ପ୍ରଶାସନ କୋଭିଡ -୧୯ ପ୍ରୋଟୋକଲ ଅନୁସରଣ କରି ଶେଷ ରୀତିନୀତି ପାଇଁ ମୃତଦେହକୁ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲା।

ବାରମ ନଗର ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନର ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ପ୍ରେମ ପ୍ରକାଶ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମୃତ ଦାମୋଦରଦାସଙ୍କର ତିନି ଝିଅ ଅଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ସାନ ଝିଅର ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ସମୟରେ ଶ୍ମଶାନ ଭିତରକୁ ଯିବାକୁ ଜିଦ୍ ଧରିଥିଲା, କାରଣ ତାଙ୍କ ପରିବାରରେ କୌଣସି ପୁରୁଷ ସଦସ୍ୟ ନାହାଁନ୍ତି। ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ, ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ସମୟରେ ଚନ୍ଦ୍ରକଳା (୩୪) ହଠାତ୍ ପିତାଙ୍କ ଜ୍ୱଳନ୍ତ ଜୁଇକୁ ଡେଇଁ ପଡିଥିଲା।

ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଉପସ୍ଥିତ ଲୋକମାନେ କୌଣସି ପ୍ରକାରେ ତାଙ୍କୁ ବାହାର କରି ପୋଲିସ ଏବଂ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସକୁ ଜଣାଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ତାଙ୍କୁ ବାରମର ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନା ନିଆଯାଇଥିଲା। ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ ଚନ୍ଦ୍ରକଳା ୭୦ ପ୍ରତିଶତ ଜଳିଯାଇଛନ୍ତି। ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଯୋଧପୁରକୁ ରେଫର୍ କରାଯାଇଛି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.