Home Top News କ’ଣ ନିର୍ବାଚନ ବେଳେ ଏମିତି? ବିଜେପି ବିଧାୟକ ମାଗୁଛନ୍ତି ଭୋଟ – ଭାଇରାଲ ଭିଡିଓ

କ’ଣ ନିର୍ବାଚନ ବେଳେ ଏମିତି? ବିଜେପି ବିଧାୟକ ମାଗୁଛନ୍ତି ଭୋଟ – ଭାଇରାଲ ଭିଡିଓ

109

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୩-୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ପାଞ୍ଚଟି ରାଜ୍ୟରେ ନିର୍ବାଚନ ପାଖେଇ ଆସୁଛି। ବାସ୍‌ ୟୁପି ଆସୁଛି ମଜାଦାର ଭିଡ଼ିଓ। ଭାଇରାଲ ମଧ୍ୟ ହେଉଛି। ଏଥିରୁ ଜଣାପଡ଼ୁଛିଯେ, ବିଜେପି ନେତାମାନଙ୍କର ଅବସ୍ଥା କ’ଣ? ଗୋଟିଏ ପର୍ ଗୋଟିଏ ମନ୍ତ୍ରୀ ଇସ୍ତଫା ଦେଉଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ସହିତ ଇସ୍ତଫା ଦେଉଛନ୍ତି ବିଧାୟକ। ତିନି ଦିନରେ ତିନି ମନ୍ତ୍ରୀ ଇସ୍ତଫା ଦେଇସାରିଲେଣି। ଅପର ପକ୍ଷରେ ବିଜେପି ବିଧାୟକମାନେ ଏପରି ପ୍ରଚାର ଆରମ୍ଭ କରିଦେଲେଣି, ବୋଧ ହୁଏ ତାଙ୍କୁ ତୃଣମୂଳ ସ୍ତରରେ କିପରି ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ନ ରହିଲେ ଅବସ୍ଥା କ’ଣ ହେବ ତାହା ଜଣାପଡ଼ିଗଲାଣି। ଏହିପରି ଏକ ଭିଡ଼ିଏ ଏବେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଜନତା ଗାଧଉଥିବା ବେଳେ ମଧ୍ୟ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଅପେକ୍ଷା କରିବାର ନାହିଁ କି ତାଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କରିବାର ନାହିଁ। କରିବେ ବି କେମିତି? ଏହା କ’ଣ ନିର୍ବାଚନ ପର ସମୟ? ଏବେ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ନିର୍ବାଚନ। ତେବେ ବିଜେପି ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାରର ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖି ଲୋକ ଏପରି କହୁଛନ୍ତିଯେ, କ’ଣ ଖାଲି ନିର୍ବାଚନ ବେଳେ ଏମିତି? ଆପଣ ଦିଅନ୍ତୁ ମନ୍ତବ୍ୟ, ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟଯେ, ପୁଣି ଆଜି ବିଜେପିକୁ ଝଟକା ଲାଗିଛି ଧରମ ସିଂ ସୈନୀ ଯୋଗୀ କ୍ୟାବିନେଟରୁ ଦେଲେ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। ଅଖିଲେଶ କହିଲେ “ମେଲା ହୋବେ”

ତିନି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଯୋଗୀ କ୍ୟାବିନେଟରୁ ତିନିଜଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। ଆଜି ଧରମ ସିଂ ସୈନି ଇସ୍ତଫା ଦେବା ପରେ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ।

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ଶାସକ ବିଜେପି ଏକ ବଡ଼ ଧରଣର ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛି। ଆଜି ଧରମ ସିଂ ସୈନି ଯୋଗୀ କ୍ୟାବିନେଟରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ସଭାପତି ଅଖିଳେଶ ଯାଦବଙ୍କୁ ଭେଟିଛନ୍ତି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ବୁଧବାର ଦିନ ଦାରା ସିଂ ଚୌହାନ ଏବଂ ମଙ୍ଗଳବାର ସ୍ୱାମୀ ପ୍ରସାଦ ମୌର୍ଯ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲେ।

ଅଖିଳେଶ ଯାଦବ ଏକ ଫଟୋ ଟ୍ୱିଟରରେ ସେୟାର କରିବେ ସହ ଲେଖିଛନ୍ତି “ମେଲା_ହୋବେ”। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସାମାଜିକ ନ୍ୟାୟର ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଯୋଦ୍ଧା ଡକ୍ଟର ଧରମ ସିଂ ସୈନିଙ୍କ ଆଗମନ ସହିତ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଏକାଠି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ଆମର ‘ସକରାତ୍ମକ ତଥା ପ୍ରଗତିଶୀଳ ରାଜନୀତି’ ଅଧିକ ଉତ୍ସାହ ଏବଂ ଶକ୍ତି ପାଇଛି। ତାଙ୍କୁ ଏସପିରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ସ୍ୱାଗତ ଏବଂ ଶୁଭେଚ୍ଛା! ୨୨ ରେ ସମାବେଶୀ-ସମନ୍ୱୟର ବିଜୟ ନିଶ୍ଚିତ ଅଟେ।

ଏଥି ସହ ଧରମ ସିଂ ସୈନି ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ନିକଟକୁ ପଠାଯାଇଥିବା ଚିଠିରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ “ମାନ୍ୟବର ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ଜିଙ୍କ କ୍ୟାବିନେଟ ସମୟରେ ଆୟୁଷ, ଖାଦ୍ୟ ନିରାପତ୍ତା ଏବଂ ଡ୍ରଗ୍ ପ୍ରଶାସନ ବିଭାଗରେ ରାଜ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ (ସ୍ୱାଧୀନ ଦାୟୀତ୍ତ୍ୱ) ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି।, ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ଭାବରେ ଦାୟିତ୍ତ୍ୱ ତୁଲାଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସେହି ଦଳିତ, ପଛୁଆ, କୃଷକ, ଶିକ୍ଷିତ ବେକାର, କ୍ଷୁଦ୍ର ଏବଂ ମଧ୍ୟବିତ୍ତ ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଏକତ୍ରିତ ହୋଇ ବିଜେପି ସରକାର ଗଠନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଅବହେଳିତ ମନୋଭାବ ଯୋଗୁଁ ମୁଁ କ୍ୟାବିନେଟରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଉଛି।”

ସ୍ୱାମୀ ପ୍ରସାଦ ମୌର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିକଟସ୍ଥ ବିଧାୟକମାନେ ମଧ୍ୟ ବିଜେପିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି।ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୪ ଜଣ ନେତା ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। ଦିଲ୍ଲୀରେ ବିଜେପିର ବରିଷ୍ଠ ନେତାଙ୍କ ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଥିବା ବେଳେ ଏହି ଇସ୍ତଫା ଏହି ସମୟରେ ଘଟୁଛି। ଏହି ବୈଠକରେ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାମ ଉପରେ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.