Home Top News ଏମିତି ବି ମୃତ୍ୟୁ ଆସେ ! ନୌକା ବିହାର କରୁଥିଲେ ପର୍ଯ୍ୟଟକ, ଖସିଲା ପଥର, ଚାଲିଗଲା...

ଏମିତି ବି ମୃତ୍ୟୁ ଆସେ ! ନୌକା ବିହାର କରୁଥିଲେ ପର୍ଯ୍ୟଟକ, ଖସିଲା ପଥର, ଚାଲିଗଲା ୭ ଜୀବନ, ୨୦ ନିଖୋଜ, ୯ ଗୁରୁତର ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ

172

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୯-୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଯମ ରହିଥିଲା ଅନାଇ। ନେଲା ଜୀବନ ପଥର ଖସାଇ। ଏହିପରି ଏକ ଏଭାବନୀୟ ଘଟଣାଘଟିଛି ବ୍ରାଜିଲର ମୀନାସ୍ ଜେରାଇସ୍ ରାଜ୍ୟରେ। ଶନିବାର ଦିନ ଏକ ପଥରର ଅଂଶ ଭାଙ୍ଗି ତିନିଟି ଡଙ୍ଗାରେ ଖସିପଡିଥିଲା। ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୭ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୯ ଜଣ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ୨୦ ଜଣ ଲୋକ ମଧ୍ୟ ନିଖୋଜ ଅଛନ୍ତି। ‘ରଏଟର୍ସ’ରେ ପ୍ରକାଶିତ ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ସମସ୍ତ ଆହତ ଲୋକଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ନିକଟସ୍ଥ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି।

ଏହି ଘଟଣାର ଏକ ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏହା ଦେଖାଯାଇପାରେ ଯେ ଲୋକମାନେ ଫର୍ଣ୍ଣେସ୍ ହ୍ରଦରେ ନୌକା ଚାଳନା ଉପଭୋଗ କରୁଥିଲେ। ତା’ପରେ ପଥରର ଏକ ଅଂଶ ଭାଙ୍ଗି ଡଙ୍ଗା ଉପରେ ପଡ଼ିଗଲା। ସ୍ଥାନୀୟ ସମୟ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୧୧ ଟାରେ ଘଟିଥିଲା। ସ୍ଥାନୀୟ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଧରି ମିନାସ୍ ଜିରାଇସ୍ ରାଜ୍ୟରେ ବର୍ଷା ହୋଇଛି। ବର୍ଷାରେ ପଥର ଖସିଯିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି।

ବ୍ରାଜିଲର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ବୋଲସନାରୋ ମଧ୍ୟ ଏହାର ଏକ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସର୍ଚ୍ଚ ଏବଂ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗଦେବା ପାଇଁ ନୌସେନାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଦକ୍ଷିଣ ପୂର୍ବ ବ୍ରାଜିଲର ମିନାସ୍ ଜେରାଇସ୍ ରାଜ୍ୟପାଳ ରୋମୁ ଜେମା ମଧ୍ୟ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେତୁ କ୍ୟାପିଟୋଲିଓର ଫର୍ନାସ ହ୍ରଦରେ ଥିବା ପଥରର କିଛି ଅଂଶ ଭୁଶୁଡି ପଡିବାରୁ ଏପରି ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି।। ଏହି କଷ୍ଟ ସମୟରେ ସେ ପୀଡିତଙ୍କ ପରିବାର ସହ ଏକତା ମଧ୍ୟରେ ଛିଡା ହୋଇଛନ୍ତି। ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଆବଶ୍ୟକ ସୁରକ୍ଷା ଏବଂ ସମର୍ଥନ ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ ଆମେ କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରଖିବୁ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.