Home Top News ଏକା ସାଥିରେ ୭ ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମଦେଲେ ମହିଳା – ଡାକ୍ତର ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ

ଏକା ସାଥିରେ ୭ ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମଦେଲେ ମହିଳା – ଡାକ୍ତର ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ

108

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୮ -୧୦ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ପାକିସ୍ତାନରେ ଜଣେ ମହିଳା ଏକାସାଙ୍ଗରେ ସାତୋଟି ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି। ଡାକ୍ତରମାନେ କହିଥିଲେ ଯେ, ଅଲଟ୍ରାସାଉଣ୍ଡ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ରିପୋର୍ଟରୁ ଜଣାପଡିଥିଲା ଯେ, ମହିଳାଙ୍କ ଗର୍ଭରେ ପାଞ୍ଚଟି ସନ୍ତାନ ଅଛନ୍ତି। ଏହା ଦେଖି ସେମାନେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେଲେ। କିନ୍ତୁ ପ୍ରସବ ସରିବା ପରେ ମହିଳା ଜଣକ ସାତୋଟି ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସମସ୍ତ ନବଜାତ ଶିଶୁ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ମା’ଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ସ୍ଥିର ରହିଛି।

ବାସ୍ତବରେ, ଏହି ସମଗ୍ର ବିଷୟ ଖାଇବର ପାଖ୍ଟନଖୱା ର ଆବଟ୍ଟାବାଦର ଅଟେ। ଯେଉଁଠାରେ ୟାର ମହମ୍ମଦ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପତ୍ନୀ ପ୍ରସବ ବେଦନା ପରେ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା। ୟାର ମହମ୍ମଦଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଜିନ୍ନା ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ୍‌ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ୭ଟି ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ। ସା ଚାରି ପୁଅ ଏବଂ ତିନି ଝିଅ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ।

ସ୍ୱାମୀ ୟାର ମହମ୍ମଦ କହିଲେ

ମହମ୍ମଦ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଏହି ପିଲାମାନଙ୍କୁ ପାଳନ କରିବାରେ କୌଣସି ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବେ ନାହିଁ, କାରଣ ସେମାନେ ଏକ ମିଳିତ ପରିବାରରେ ରୁହନ୍ତି ଏବଂ ପରିବାରର ସମସ୍ତେ ସେମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ। ଏହି ସନ୍ତାନ ପୂର୍ବରୁ ୟାର ମହମ୍ମଦଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଦୁଇଟି ଝିଅ ଅଛନ୍ତି, ଅର୍ଥାତ୍ ତାଙ୍କ ପରିବାରରେ ମୋଟ ୯ ଜଣ ସନ୍ତାନ ହେଲେ।

ଡାକ୍ତରଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଶନିବାର ଦିନ ଜଣେ ୮ ମାସର ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳା ତାଙ୍କ ନିକଟକୁ ଆସିଥିଲେ। ସେହି ସମୟରେ, ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଜଣାପଡିଥିଲା ଯେ, ତାଙ୍କ ଗର୍ଭରେ ପାଞ୍ଚଟି ସନ୍ତାନ ଅଛନ୍ତି। ମହିଳାଙ୍କ ରକ୍ତଚାପ ବହୁତ ଅଧିକ ଥିଲା, ପେଟ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଫୁଲି ଯାଇଥିଲା। ଅପରେସନ୍ ବିକଳ୍ପ ବିପଜ୍ଜନକ ଥିଲା କାରଣ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ମହିଳାଙ୍କ ଦୁଇ ପିଲା ଏହି ଅପରେସନ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ। ଏହା ତାଙ୍କୁ ପୁରୁଣା ସିଲେଇ ଏବଂ ଗର୍ଭାଶୟ ଛିଣ୍ଡାଯିବାର ବିପଦ ଦେଖାଯାଇଥିଲା।

କିନ୍ତୁ ପରେ ଅନେକ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଏକ ଟିମ୍ ଏକ ଘଣ୍ଟାରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଧରି ଚାଲିଥିବା ଏକ ଅପରେସନରେ ସଫଳ ପ୍ରସବ କରିଥିଲେ। ଡାକ୍ତର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସାଧାରଣତଃ ଏହା ବହୁତ କ୍ୱଚିତ ଯେ ଏକତ୍ର ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ସମସ୍ତ ଶିଶୁ ଜୀବନ୍ତ ଏବଂ ସୁସ୍ଥ ଅଟନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଆମ ଟିମ୍‌ ଏହା କରିପାରିଛନ୍ତି। ମାଆଙ୍କୁ ଆଇସିୟୁକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି। ତେବେ ସାତ ସନ୍ତାନ ଏବଂ ମା’ଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ସ୍ଥିର ରହିଛି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.