Home Top News ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା : ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୮ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ, ଅନେକ ରାସ୍ତା ଓ ରାଜପଥ...

ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା : ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୮ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ, ଅନେକ ରାସ୍ତା ଓ ରାଜପଥ ବନ୍ଦ, ଜନଜୀବନ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ

31

ଡେରାଡୁନ୍ ୧୯-୧୦ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେତୁ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ପୁଣି ଥରେ ଅନେକ କ୍ଷତି ହୋଇଛି। କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ଭୂସ୍ଖଳନ ହେତୁ ଅତି କମରେ ୬ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଖବର ଆସିଛି। ଏହା ସହିତ ରାମନଗରର କୋସି ନଦୀର ଜଳ ସ୍ତରର କ୍ରମାଗତ ବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ଅନେକ ରିସୋର୍ଟ ଜଳରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି ଏବଂ ଅନେକଙ୍କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଉଛି। ନୈନିତାଲର ରାମଗଡ ଜଳମଗ୍ନ ହୋଇଥିବାରୁ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ନିବେଦନ କରୁଛନ୍ତି ଲୋକେ। ଆଲମୋରାଠାରେ କିଛି ଲୋକ ଘର ଅଳିଆ ଆବର୍ଜନାରେ ପୋତି ହୋଇଯାଇଛି ଏବଂ ପରିସ୍ଥିତି ଏତେ ଖରାପ ଯେ ଉଦ୍ଧାରକାରୀ ଦଳ ପହଞ୍ଚି ପାରିବା ସମ୍ଭବ ହେଉନାହିଁ।

ପୌରୀର ଲାନ୍ସଡାଉନରେ ନେପାଳୀ ପରିବାରର ୩ ଜଣଙ୍କର ଭୂସ୍ଖଳନ ହେତୁ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ଜଣାଯାଇଛି। ଏଥି ସହିତ ଚମ୍ପୱାଟ ଜିଲ୍ଲାରେ ସମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଦୁଇଜଣ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଏବଂ ରୁଦ୍ରପ୍ରୟାଗ ଜିଲ୍ଲାର କାନପୁରରୁ ଜଣେ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ରହିଛି। ଭୂସ୍ଖଳନ ଓ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ଅନେକ ରାସ୍ତା ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି ଏବଂ ଚାର ଧାମ ଯାତ୍ରା ବନ୍ଦ କରାଯାଇଛି। ଏହି ପରିସ୍ଥିତିଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରେ, ଅନେକ ଅଞ୍ଚଳରୁ ନୂଆ ଖବର ଆସୁଛି, ଯାହା ଚିନ୍ତାଜନକ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.