Home Top News ଆସନ୍ତାକାଲି ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେବେ, ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ ସମେତ ବିଶେଷ ଲୋକଙ୍କୁ...

ଆସନ୍ତାକାଲି ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେବେ, ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ ସମେତ ବିଶେଷ ଲୋକଙ୍କୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ

17

କୋଲକାତା ୪-୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଟିଏମସି ସଭାପତି ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ସୋମବାର ରାଜ୍ୟପାଳ ଜଗଦୀପ ଧନଖଡ଼ଙ୍କୁ ଭେଟିଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ କୁହାଯାଇଥିଲାଯେ, ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଆସନ୍ତା ୫ ତାରିଖ ଦିନ ସକାଳ ୧୦.୪୫ ରେ ରାଜ ଭବନରେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇଛି।

ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିବା ପରେ ଆସନ୍ତାକାଲି ସକାଳ ୧୦.୪୫ ରେ ଟିଏମସି ସୁପ୍ରିମୋ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବେ। କୋଭିଡ -୧୯ ସଙ୍କଟ ଯୋଗୁଁ କ୍ରମାଗତ ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟ ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ସମାରୋହରେ ଅଳ୍ପ ଲୋକ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ।

କୋଭିଡ୍ ପ୍ରୋଟୋକଲ୍ ଅନୁଯାୟୀ, ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଛୋଟ କରାଯାଇଛି। ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ୫୫ ମିନିଟ୍ ହେବ। ସିଏମ୍ ମମତା ସକାଳ ୧୦.୨୫ ରେ କାଲିଘାଟସ୍ଥିତ ତାଙ୍କ ଘରୁ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପାଇଁ ଯିବେ। ତାଙ୍କ ସହ ପୁତୁରା ଅଭିଷେକ ବାନାର୍ଜୀ ଏବଂ ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋର ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ।

ସୂଚନାନୁସାରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବିସିସିଆଇ ମୁଖ୍ୟ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି, ଟିଏମସି ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ପାର୍ଥ ଚାଟାର୍ଜୀ, ବରିଷ୍ଠ ନେତା ସୁବ୍ରତ ମୁଖାର୍ଜୀ, ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବୁଦ୍ଧଦେବ ଭଟ୍ଟାଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇଛି।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ବାମପନ୍ଥୀ ନେତା ବିମାନ ବୋଷ, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ବିଜେପି ସଭାପତି ଦିଲୀପ ଘୋଷ, ବିଜେପି ନେତା ମନୋଜ ଟିଗଗା, କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଅବଦୁଲ ମାନ୍ନା, ପ୍ରଦୀପ ଭଟ୍ଟାଚାର୍ଯ୍ୟ, ଅଧିର ରଂଜନ ଚୌଧୁରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇଛି। ତେବେ ନିମନ୍ତ୍ରଣ ପତ୍ର ପାଇବା ଉପରେ କଂଗ୍ରେସ ତରଫରୁ କୌଣସି ନିଶ୍ଚିତତା ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇ ନାହିଁ।

ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ପରେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ସିଧାସଳଖ ନବନ୍ନା ଯିବେ। ନବନ୍ନାରେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କୁ ଗାର୍ଡ ଅଫ୍ ଅନର ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ।

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଟିଏମସି କ୍ରମାଗତ ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ୨୯୨ ଟି ଆସନ ମଧ୍ୟରୁ ୨୧୩ ଟି ଜିତି କ୍ଷମତାକୁ ଆସିଛି। ବିଜେପି ୭୭ ଟି ଆସନ ଜିତିଛି। ଅନ୍ୟମାନେ ଦୁଇଟି ଆସନ ଜିତିଛନ୍ତି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.