Home Top News ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ସାମ୍ପ୍ରତିକ ପରିସ୍ଥିତି ବିଷୟରେ ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନୈତିକ ଦଳର ନେତାମାନଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଲେ

ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ସାମ୍ପ୍ରତିକ ପରିସ୍ଥିତି ବିଷୟରେ ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନୈତିକ ଦଳର ନେତାମାନଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଲେ

68

୨୬-୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ): ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ସାମ୍ପ୍ରତିକ ପରିସ୍ଥିତି ସମ୍ପର୍କରେ ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ଡା ଏସ ଜୟଶଙ୍କର ଅନେକ ରାଜନୈତିକ ଦଳର ନେତାମାନଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।  ନୂଆଦିଲ୍ଲୀର ସଂସଦ ଗୃହରେ ଏହି ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା ଚାଲିଛି ଏଥିରେ ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଜେଡିଏସ୍ ନେତା ଏଚ୍. ଦେବେଗୋଡା, ଏନସିପି ମୁଖ୍ୟ ଶରଦ ପାୱାର, କଂଗ୍ରେସ ନେତା ମଲ୍ଲିକାର୍ଜୁନ ଖାର୍ଗେ ଏବଂ ଆଧୀର ରଂଜନ ଚୌଧୁରୀ, ଟିଏମସି ସାଂସଦ ସୌଗତା ରୟ, ଡିଏମକେ ନେତା ଟି. ଆର ବାଲୁ, ବିଜେଡି ନେତା ପ୍ରସନ୍ନ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ଏହି ସଭାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଅଛନ୍ତି।

ଏହି ବୈଠକରେ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରହଲାଦ ଯୋଶୀ, ପୀୟୁଷ ଗୋୟଲ, ଭି ମୁରଲୀଧରନ୍, ମୀନାକ୍ଷୀ ଲେଖୀ , ଅର୍ଜୁନ ରାମ ମେଘୱାଲ ,ଏଚ୍.ଭି. ଶ୍ରୀଙ୍ଗଲା ଏବଂ ବରିଷ୍ଠ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ମଧ୍ୟ ଯୋଗ ଦେଉଛନ୍ତି।

ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ପରିସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ଭାରତ ଅନେକ ଅଗ୍ରଣୀ ଶକ୍ତିଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗରେ ଅଛି। ଦେଶ ଚଳିତ ମାସ ୧୬ ତାରିଖରୁ ନିଜର ପଳାତକ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ଏବଂ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଅନେକ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଶିଖ ଏବଂ ହିନ୍ଦୁଙ୍କ ସମେତ ୮୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ଫେରାଇ ଆଣିଛି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.