Home Top News ଆଜି ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ହିଂସା ମାମଲାରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି କୋବିନ୍ଦଙ୍କୁ ଭେଟିବେ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ, ରାହୁଲ-ପ୍ରିୟଙ୍କା ମଧ୍ୟ...

ଆଜି ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ହିଂସା ମାମଲାରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି କୋବିନ୍ଦଙ୍କୁ ଭେଟିବେ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ, ରାହୁଲ-ପ୍ରିୟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ହେବେ

37

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୩-୧୦ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ଖେରୀ ଜିଲ୍ଲାରେ ହିଂସା ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ଆଜି କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରତିନିଧୀ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମ ନାଥ କୋବିନ୍ଦଙ୍କୁ ଭେଟିବେ। ଏହି ସମୟରେ କଂଗ୍ରେସର ପୂର୍ବତନ ସଭାପତି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ। ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏହି ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ ସକାଳ ୧୧.୩୦ ରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି କୋବିନ୍ଦଙ୍କୁ ଭେଟିବେ ଏବଂ ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କିତ ତଥ୍ୟ ସହିତ ତାଙ୍କୁ ଏକ ସ୍ମାରକପତ୍ର ଦାଖଲ କରିବେ। ଏହି ସମୟରେ ସେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ସହ କୃଷକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା କରିବେ।

ଏହି କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରତିନିଧୀ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି କୋବିନ୍ଦଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅଜୟ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପଦରୁ ହଟାଇବାକୁ ଦାବି କରିପାରନ୍ତି। ସେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ଲୋଡିପାରନ୍ତି।

ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱରେ କିଏ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହେବେ?

ଏହି ୭ ଜଣିଆ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରତିନିଧି ଦଳରେ ପୂର୍ବତନ ଦଳର ସଭାପତି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ, ରାଜ୍ୟସଭାରେ ବିରୋଧୀ ଦଳର ନେତା ମଲ୍ଲିକାର୍ଜୁନ ଖାର୍ଗେ, ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଏ.କେ ଆଣ୍ଟୋନି, ଗୁଲାମ ନବୀ ଆଜାଦ, ଲୋକସଭାରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଅଧିର ରଂଜନ ଚୌଧୁରୀ, ଦଳର ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ସଂଗଠନର ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ କେ.ସି. ବେଣୁଗୋପାଲ୍ ରହିବେ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.