ଓଡ଼ିଶା

୦୮ ଅପ୍ରେଲ୍ ରବିବାର: ଜାଣନ୍ତୁ ଆଜିର ରାଶିଫଳ

ମେଷ (Aries): ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରରେ ସତେଜ ଏବଂ ଫୁର୍ତ୍ତିର ଅଭାବ ରହିପାରେ। କ୍ରୋଧ ଅଧିକ ରହିବ ତା’ ପରିଣାମ ସ୍ଵରୂପ ଆପଣଙ୍କ କାମ ବିଗିଡ଼ିବାର ସଂଭାବନା। କ୍ରୋଧ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଅଫିସରେ ଅଧିକାରୀମାନେ ଏବଂ ଘରେ କୁଟୁମ୍ବଜନମାନଙ୍କ ତଥା ବିରୋଧିମାନଙ୍କ ସହିତ ବାଦବିବାଦରେ ନ ପଡ଼ି ମୌନ ରହିକରି ଦିନ କାଟିବା ଭଲ ରହିବ। କୌଣସି ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ କିମ୍ବା ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥାନକୁ ଯିବାର ଅବସର ଆସିବ।

ବୃଷ (Taurus): ସମୟରେ ଭୋଜନ ଏବଂ ନିଦ ନ ହେବାର କାରଣ ମାନସିକ ରୂପରେ ଅସୁସ୍ଥ ଅନୁଭବ କରିବେ। ଯାତ୍ରାରେ ବିଘ୍ନ ଆସିବାର ସଂଭାବନା ଅଛି। ତେଣୁ ଯାତ୍ରା କରିବାରୁ ବଞ୍ଚିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ। ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟରେ କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନକରିପାରିବାରୁ ମନରେ କଷ୍ଟ ରହିବ। ଯୋଗ ଧ୍ୟାନ ଏବଂ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟ ଗୁଡ଼ିକରେ ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ମିଳିବ।

ମିଥୁନ (Gemini): ମଉଜ-ମସ୍ତୀ ଏବଂ ମନୋରଞ୍ଜନ ପ୍ରବୃତ୍ତିଗୁଡ଼ିକରେ ଆପଣଙ୍କ ବିଶେଷ ରୁଚି ରହିବ। କୁଟୁମ୍ବଲୋକ ମିତ୍ର କିମ୍ବା ପ୍ରିୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ବାହରକୁ ବୁଲିବାକୁ ଯିବେ। ସାର୍ବଜନିକ ଜୀବନରେମାନ ପ୍ରତିଷ୍ଠାରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବ। ବିପରୀତ ଲିଙ୍ଗୀୟ ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ଆକର୍ଷଣ ବଢ଼ିବ। ପ୍ରଣୟ ପ୍ରସଙ୍ଗର ପୂର୍ବ ଭୂମିକା ହେବ। ସାର୍ବଜନିକ ଜୀବନରେ ମାନ-ସମ୍ମାନର ଅଧିକାରୀ ହେବେ। ଆପଣଙ୍କ ହାତରେ ଦାନ-ଧର୍ମ ତଥା ପୁଣ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ ହେବ।

କର୍କଟ (Cancer): ଆଜିର ଦିନ ଖୁସି ଏବଂ ସଫଳତା ପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିବ। ପରିବାରରେ ସୁଖ-ଶାନ୍ତି ରହିବ। ଚାକିରିପେଶା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଅଫିସରେ ଅନୁକୂଳ ବାତାବରଣ ରହିବ। ମାମୁଁ ଘର ପଟରୁ ଲାଭ ହେବ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ। ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ହେବ। ଆବଶ୍ୟକ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀମାନଙ୍କକୁ ପରାସ୍ତ କରି ପାରିବେ।

ସିଂହ (Leo): ଆଜି ଆପଣ ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ରୂପରେ ସୁସ୍ଥ ରହିବେ। ସୃଜନାତ୍ମକ ପ୍ରବୃତ୍ତିଗୁଡ଼ିକରେ ବିଶେଷ ରୁଚି ରହିବ। ସାହିତ୍ୟ ଏବଂ କଳାର କ୍ଷେତ୍ରରେ କିଛି ନୂଆ ସୃଜନ କରିବାପାଇଁ ପ୍ରେରଣା ମିଳିବ। ପ୍ରେମୀଜନମାନଙ୍କ ଏବଂ ପ୍ରିୟ ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କ ସହିତ ସାକ୍ଷାତ ହେବ । ସନ୍ତାନମାନଙ୍କର ଶୁଭ ସମାଚାର ମିଳିବ। ଧାର୍ମିକ ଏବଂ ପରୋପକାର କାର୍ଯ୍ୟରେ ମନ ଆନନ୍ଦିତ ହେବ।

କନ୍ୟା (Virgo): ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରତିକୂଳତାର ସାମନା କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିବାକୁ ଆବଶ୍ୟକ। ଶାରୀରିକ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଅଭିଯୋଗ ରହିବ। ମନ ଉପରେ ଚିନ୍ତାର ବୋଝ ରହି ମାନସିକ ଅଣନିଶ୍ୱାସୀ ମଧ୍ୟ ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି। ପାରିବାରିକ ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ମତଭେଦ ହୋଇପାରେ। ମାତାଙ୍କର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଚିନ୍ତା ରହିବ। ପାଠପଢ଼ାରେ ମନ ଉଚାଟ ରହିବ। ସ୍ଥାୟୀ ସମ୍ପତ୍ତି, ବାହନ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ୟା ଆସିବ। ଧନ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ।

ତୁଲା (Libra): ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାଗ୍ୟବୃଦ୍ଧିର ସମୟ ଅଟେ। କୌଣସି ନୂଆ କାମ ଆରମ୍ଭ କରିପାରନ୍ତି। ଠିକ୍ ଜାଗାରେ ପୁଞ୍ଜି ନିବେଶ ଲାଭଦାୟକ ରହିବ। ପରିବାରରେ ଭାଇ-ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ସହିତ ଆତ୍ମୀୟତା ଏବଂ ମିଳାମିଶା ରହିବ। ଛୋଟ ଧାର୍ମିକ ଯାତ୍ରାର ଆୟୋଜନ କରି ପାରିବେ। ବିଦେଶରୁ ଭଲ ସମାଚାର ମିଳିବ।

ବିଚ୍ଛା (Scorpio): ଆପଣଙ୍କୁ ନକାରାତ୍ମକ ମାନସିକ ବୃତ୍ତି ଟାଳିବାକୁ ଉପଦେଶ। ମୌନ ନୀତି ଆପଣାଇଲେ ପାରିବାରିକ ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ସଂଘର୍ଷରୁ ବଞ୍ଚି ପାରିବେ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଅଭିଯୋଗ ରହିବ। ଅନାବଶ୍ୟକ ଖର୍ଚ୍ଚ ଉପରେ ଅଙ୍କୁଶ ଲଗାଇବା ଆବଶ୍ୟକ ଅଟେ। ବିଦ୍ୟାର୍ଥିମାନଙ୍କପାଇଁ ପାଠପଢ଼ାରେ ଅବରୋଧ ଆସିବ।

ଧନୁ (Sagittarius): ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ଏବଂ ଆର୍ଥିକ ଲାଭର ସମ୍ଭାବନା ଦେଖାଯାଉଛି। ସପରିବାର ମାଙ୍ଗଳିକ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପସ୍ଥିତ ହେବ। ଯାତ୍ରାର, ବିଶେଷ ରୂପରେ କୌଣସି ତୀର୍ଥଯାତ୍ରାର ସଂଭାବନା ଅଛି। ସ୍ଵଜନମାନଙ୍କ ସହିତ ମିଶି ଆପଣଙ୍କୁ ହର୍ଷିତ କରିବ। ଦାମ୍ପତ୍ୟଜୀବନରେ ନିକଟତା ଏବଂ ମଧୁରତା ଅନୁଭବ କରିବେ। ସମାଜରେ ଯଶ ଏବଂ କୀର୍ତ୍ତିର ବୃଦ୍ଧି ହେବ।

ମକର (Capricorn): ଆଜି ଆପଣ ଧାର୍ମିକ ଏବଂ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ପ୍ରବୃତ୍ତିଗୁଡ଼ିକରେ ଅତ୍ୟଧିକ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବେ। ପୂଜା-ପାଠ କିମ୍ବା ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କ ଧନ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। ପରିଜନମାନଙ୍କର ସହିତ ସମ୍ଭାଳିକରି କଥାହେବେ କାରଣ ଆପଣଙ୍କ ବାଣୀରେ କାହାକୁ ଆଘାତ ପହଁଚିବାର ସଂଭାବନା ଅଛି। ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମରେ କମ ସଫଳତା ମିଳିବାର କାରଣରୁ ନିରାଶ ହେବେ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ମତଭେଦ ହୋଇପାରେ।

କୁମ୍ଭ (Aquarius): ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟର ପ୍ରାରମ୍ଭ ଆଜି କରିପାରନ୍ତି। ଭଗବାନଙ୍କର କୃପା ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ସାଥିରେ ଅଛି। ଚାକିରି ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭ ସହିତ ଅତିରିକ୍ତ ଆୟର ସମ୍ଭାବନା ରହିବ। ମିତ୍ର ବର୍ଗ, ବିଶେଷ ରୂପରେ ମହିଳା ମିତ୍ରମାନଙ୍କଠାରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଲାଭ ହେବ। ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣ ଖ୍ୟାତି ଏବଂ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପ୍ରାପ୍ତ କରି ପାରିବେ। ଜୀବନସାଥୀ ଏବଂ ସନ୍ତାନଙ୍କ ତରଫରୁ ଆପଣ ସୁଖ ଏବଂ ସନ୍ତୋଷ ଅନୁଭବ କରିବେ।

ମୀନ (Pisces): ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ଆଜିର ଦିନ ଶୁଭ ଫଳଦାୟକ ଅଟେ। କାମର ସଫଳତା ଏବଂ ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରିମାନଙ୍କର ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଆପଣଙ୍କ ଉତ୍ସାହକୁ ବଢ଼ାଇବ। କାରୋବାରରେ ପ୍ରଗତି ଏବଂ ଆୟରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବ। ଉଧାର ରାଶିର ଭରଣା କରିବେ। ପରିବାରରେ ସୁଖ-ଶାନ୍ତି ରହିବ। ଉନ୍ନତିର ସଂଯୋଗ ବନିବ। ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ଲାଭ ହେବ।

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଖବର

Odia Pua is the first Odia News paper which is printed & Published from New Delhi & first Odia mobile news site.

© 2018 | Odiapua.com, All Rights Reserved. | Powered By Suryanandan.net

To Top