PNB SCAM: ନୀରବ ମୋଦୀଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଇଣ୍ଟରପୋଲ ଜାରୀ କଲା ରେଡ କର୍ଣ୍ଣର ନୋଟିସ, ୧୯୨ ଦେଶରେ ହୋଇପାରେ ଗିରଫ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨ ଜୁଲାଇ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) : ପଂଜାବ ନ୍ୟାସନାଲ ବ୍ୟାଙ୍କ ଘୋଟାଲାର ମୁଖ୍ୟ ଆରୋପୀ ନୀରବ ମୋଦୀ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଇଣ୍ଟରପୋଲ ରେଡ କର୍ଣ୍ଣର ନୋଟିସ ଜାରୀ କରିଛି। ଏହି ନୋଟିସ ଅନିବାର୍ଯ୍ୟ ରୂପରେ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଗିରଫ ୱାରେଣ୍ଟ ରୂପରେ କାମ କରିଥାଏ। ଏହାର ଅର୍ଥ କି କୌଣସି ମଧ୍ୟ ଇଣ୍ଟରପୋଲ ୧୯୨ ସଦସ୍ୟ ଦେଶଗୁଡ଼ିକରେ ପୁଲିସ ଦ୍ଵାରା ନୀରବ ମୋଦୀକୁ ଗିରଫ କରାଯାଇପାରିବ। ପଂଜାବ ନ୍ୟାସନାଲ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ପ୍ରାୟତଃ ୧୩,୦୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଠକେଇ ମାମଲାରେ ଫେରାର ନୀରବ ମୋଦୀ ବିରୁଦ୍ଧରେ ବଡ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହୋଇଛି। ଇଣ୍ଟରପୋଲ ନୀରବ ମୋଦୀ ଏବଂ ତା’ର ଭାଇ ନିଶାଲ ମୋଦୀ ଏବଂ ତା’ର କମ୍ପାନୀର କର୍ମଚାରୀ ସୁରେଶ ପରାବ ବିରୁଦ୍ଧରେ ରେଡ କର୍ଣ୍ଣର ନୋଟିସ ଜାରୀ କରିଛି। ନୀରବ ମୋଦୀ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଇଣ୍ଟରପୋଲର ରେଡ କର୍ଣ୍ଣର ନୋଟିସ ଏଜେନ୍ସୀର ୱେବସାଇଟରେ ପ୍ରକାଶିତ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଘୋଟାଲାର ଜାଞ୍ଚ କରୁଥିବା ସିବିଆଇ ଇଣ୍ଟରପୋଲରେ ନୋଟିସ ସାର୍ବଜନିକ କରିବା ପାଇଁ କହିଥିଲେ।

ନୀରବ ମୋଦୀ ବିରୁଦ୍ଧରେ ରେଡ କର୍ଣ୍ଣର ନୋଟିସରେ ତା’ର ଫଟୋ, ଜନ୍ମ ତିଥି ପରି ପର୍ସନାଲ ଡିଟେଲ୍ସ ଅଛି। ତା’ର ବ୍ୟତୀତ ତା’ ବିରୁଦ୍ଧରେ ମନି ଲଣ୍ଡ୍ରିଙ୍ଗର ଆରୋପ ଅଛି।

ହୀରା ବ୍ୟବସାୟୀ ନୀରବ ମୋଦୀ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରେ ଖବରକୁ ଆସିଥିଲା। କୁହାଯାଉଛି କି ପିଏନବି ଠକେଇ ମାମଲା ସାମନାକୁ ଆସିବାର କିଛି ସପ୍ତାହ ପୂର୍ବରୁ ସେ ଭାରତରୁ ପଳାୟନ କରିଥିଲା।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *