୧୨ରେ ହୋଇପାରେ ମୋଦୀ ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳର ବିସ୍ତାର !

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୦ଜୁଲାଇ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ୧୨ ଜୁଲାଇରେ ନିଜର ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳର ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ବିସ୍ତାର ଏବଂ ଅଦଳବଦଳ କରିପାରନ୍ତି। ପ୍ରଭାସାକ୍ଷୀ ରିପୋର୍ଟ ମୁତାବକ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ହେବାକୁ ଥିବା ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଏହା ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳର ଅନ୍ତିମ ଅଦଳବଦଳ ହେବ। କୁହାଯାଉଛିଯେ, କି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କର ମୁଖ୍ୟ ଜୋର ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ଉପରେ ରହିବ ଏବଂ ଏଥର ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳରେ ପଶ୍ଚିମ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶକୁ ଅଧିକ ପ୍ରାଧାନ୍ୟତା ମିଳିବାର ଆଶା କରାଯାଉଛି। ଅପୁଷ୍ଟ ରିପୋର୍ଟ୍ସ ମୁତାବକ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ରାଜ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ବାଗପତର ସାଂସଦ ସତ୍ୟପାଲ ସିଂଙ୍କର ପ୍ରମୋସନ ସ୍ଥିର ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ସତ୍ୟପାଲ ସିଂହଙ୍କୁ କୈବିନେଟ ମନ୍ତ୍ରୀ କରାଯାଇପାରେ।

ପଶ୍ଚିମ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ହିଁ ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ କାନ୍ତା କର୍ଦମଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳରେ ଜାଗା ମିଳିପାରେ। ସେ ପାର୍ଟିର ଦଳିତ ଚେହରା ଏବଂ ଦଲିତଙ୍କୁ ମନାଇବା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ଦିଆଯାଇପାରେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। କାନ୍ତା ମିରଟର ମେୟର ରହିସାରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ଗତ ମହାପୌର ନିର୍ବାଚନରେ ବସପା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ହରାଇଥିଲେ। କର୍ଦମ ପ୍ରଦେଶ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିରେ ମଧ୍ୟ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ଥିଲେ।

ଏହି ଭାବରେ ମଧ୍ୟ ଖବର ଆସୁଛି କି ସରକାରର କିଛି ମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ବାଚନକୁ ଦେଖି ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିର ସଂଗଠନକୁ ଫେରି ପାରନ୍ତି ଏବଂ କିଛି ଅନ୍ୟ କିଛି ରାଜ୍ୟସଭା ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ଦିଆଯାଇପାରେ। ପାର୍ଟି ଅବଶ୍ୟ ଏହି ବିଷୟ ଉପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ଟିପ୍ପଣୀ ଦେଇନାହିଁ। ସଂସଦର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି ଏଥିପାଇଁ ଆଶା କରାଯାଉଛି କି ୧୨ ଜୁଲାଇରେ ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳର ବିସ୍ତାର କରାଯାଇପାରେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *