ଓଡ଼ିଶା

ଗାୟିକା ସୋନା ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ ଧମକ ଉପରେ ରାଗିଗଲେ ଜାବେଦ ଅଖତାର, କହିଲେ “ମୁଲ୍ଲାଙ୍କୁ” ଦେଖାଇଲେ ଆଇନା

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧ ମଇ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ସୋନା ମହାପାତ୍ରଙ୍କର ଆଲବମ୍ ‘ତୋରୀ ସୂରତ’ ଲଞ୍ଚ ହୋଇଛି। ଏହି ଟ୍ରାକ ତାଙ୍କର ନୂଆ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ‘ଲାଲ ପରୀ ମସ୍ତାନୀ’ର ଭାଗ ଅଟେ। ଏହି ଟ୍ରାକରେ ସୋନା ଅମୀର ଖୁସରୋଙ୍କର ଗୀତ ଗାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଭିଡ଼ିଓ ବନାଯାଇଅଛି। ସୋନା ମହାପାତ୍ର ଖୁସରୋଙ୍କର ସେହି ସୂଫୀ ଗୀତ ଗାଇଛନ୍ତି, ଯାହାକୁ ଖୁସରୋ ନିଜାମୁଦ୍ଦୀନ ଔଲିୟାଙ୍କ ପାଇଁ ଲେଖିଥିଲେ।

ଅମୀର ଖୁସରୋଙ୍କର ସୂଫୀ ଗୀତରେ ମ୍ୟୁଜିକ ଭିଡ଼ିଓ ବନାଇବାକୁ ନେଇକରି ଗାୟିକା ସୋନା ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ ମିଳୁଥିବା ଧମକ ଉପରେ ଏବେ ଗୀତକାର ଜାବେଦ ଅଖତାର ବଡ଼ କଥା କହିଛନ୍ତି। ଅଖତାର ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ଟ୍ଵିଟରରେ ଧମକୀ ଦେଉଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଭଲଭାବରେ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି। ସେ ଧମକ ଦେଉଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ‘ମୁଲ୍ଲା’ ଶବ୍ଦରେ ସଂବୋଧିତ କରି କହିଛନ୍ତି କି ଅମୀର ଖୁସରୋଙ୍କ ସହିତ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଭାରତୀୟଙ୍କର ସମ୍ବନ୍ଧ ଅଛି। ଅଖତାର କହିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ କଡ଼ା ଶବ୍ଦରେ ସେହି ସଂଗଠନଗୁଡ଼କର ନିନ୍ଦା କରୁଛି ଯେଉଁମାନେ ଅମୀର ଖୁସରୋଙ୍କର ଗୀତ ଉପରେ ମ୍ୟୁଜିକ ଭିଡ଼ିଓ ବନାଇବା ପାଇଁ ଗାୟିକା ସୋନା ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ ଧମକ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ‘ମୁଲ୍ଲାମାନଙ୍କୁ’ ଏହି କଥା ଜାଣିବା ଆବଶ୍ୟକ କି ଅମୀର ଖୁସରୋଙ୍କର ସମ୍ବନ୍ଧ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଭାରତୀୟଙ୍କ ସହିତ ଅଛି ଏବଂ ସେ ତମର ପ୍ରପର୍ଟି ନୁହେଁ।‘

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟଯେ, ସୋନା ମହାପାତ୍ରଙ୍କର ଆଲବମ୍ ‘ତୋରୀ ସୂରତ’ ଲଞ୍ଚ ହୋଇଛି। ଏହା ଟ୍ରାକ ତାଙ୍କର ନୂଆ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ‘ଲାଲ ପରୀ ମସ୍ତାନୀ’ର ଭାଗ ଅଟେ। ଏହି ଟ୍ରାକରେ ସୋନା ଅମୀର ଖୁସରୋଙ୍କର ଗୀତ ଗାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଭିଡ଼ିଓ ବନାଯାଇଅଛି। ସୋନା ମହାପାତ୍ର ଖୁସରୋଙ୍କର ସେହି ସୂଫୀ ଗୀତ ଗାଇଛନ୍ତି, ଯାହାଦ୍ୱାରା ଖୁସରୋ ନିଜାମୁଦ୍ଦୀନ ଔଲିୟାଙ୍କ ପାଇଁ ଲେଖିଥିଲେ।

ଏହି ଭିଡ଼ିଓ ଲଞ୍ଚ ହେବା ପରେ ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ ମଦରିୟା ସୂଫୀ ଫାଉଣ୍ଡେସନ ନାମକ ଏକ ମୁସ୍ଲିମ ସଂଗଠନ ତରଫରୁ ଧମକ ଦିଆଯାଇଛି। ସୋନାଙ୍କୁ ଈ-ମେଲ ଜରିଆରେ ନୋଟିସ ପଠାଇକରି ମ୍ୟୁଜିକ ଭିଡ଼ିଓ ଫେରାଇନେବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା।

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଖବର

Odia Pua is the first Odia News paper which is printed & Published from New Delhi & first Odia mobile news site.

© 2018 | Odiapua.com, All Rights Reserved. | Powered By Suryanandan.net

To Top