ଓଡ଼ିଶା

୦୭ ନଭେମ୍ବର ବୁଧବାର : ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ଆଜିର ରାଶିଫଳ

ମେଷ : ଆଜି ମାନସିକ ଏକାଗ୍ରତାର ଅଭାବ ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି। ଶାରୀରିକ ରୂପରେ ଆଳସ୍ୟ ହୋଇପାରେ। ଧନର ନିବେଶ ସମ୍ଭାଳିକରି କରନ୍ତୁ, କମ ଲାଭର ଆଶଙ୍କା ଅଛି। ଆବଶ୍ୟକ କାଗଜପତ୍ରଙ୍କ ଉପରେ ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦେବେ। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ କାର୍ଯ୍ୟର ପ୍ରାରମ୍ଭ କରିବାରେ ସରଳତା ରହିବ। ପାରିବାରିକ ବାତାବରଣରେ ସୁଧାର ହେବ। ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ପ୍ରସଂଗ ଉପସ୍ଥିତ ହେବ। ଅଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚ ଉପରେ ଅଂକୁଶ ରଖିବାକୁ ହେବ।

ବୃଷ : ବ୍ୟବହାରିକ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକୁ ନିପଟାଇବା ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନ ଶୁଭ ଅଟେ। ବୃଦ୍ଧ ଏବଂ ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ସହ ସାକ୍ଷାତ କରିବାର ଯୋଗ ଅଛି। ନୂଆ ମିତ୍ର ବନି ପାରନ୍ତି, ଯାହାର ମିତ୍ରତା ଦୀର୍ଘକାଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ଥାୟୀ ରହିବ। ସନ୍ତାନମାନଙ୍କର ପ୍ରଗତି ସମ୍ଭବ ଅଟେ। ପର୍ଯ୍ୟଟନ କିମ୍ବା ଯାତ୍ରା ଯୋଗ ଅଛି। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ କିଛି ଅସୁବିଧା ଆସିପାରେ। ସ୍ଵଜନମାନଙ୍କ ପଛରେ ଧନ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। ସ୍ଵଭାବରେ ଉଦାସୀନତା ଆସିପାରେ। ଆଜି କୋର୍ଟ-କଚେରୀ ମାମଲାରେ ସମ୍ଭାଳିକରି ରହିବେ।

ମିଥୁନ : ବ୍ୟାପାରୀ-ବର୍ଗଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନ ଶୁଭ ଅଟେ। ବ୍ୟାପାରିମାନଙ୍କୁ ବ୍ୟାପାରରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବାର ଯୋଗ ଅଛି। ଉଧାର ଦେଇଥିବା ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ମିଳିପାରେ। ପିତା ତଥା ବଡ଼ଲୋକମାନଙ୍କଠାରୁ ଲାଭ ହେବ। ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କର କୃପାଦୃଷ୍ଟି ରହିବ। ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ଶୁଭଦୃଷ୍ଟି ବ୍ୟବସାୟରେ କାର୍ଯ୍ୟ ସଫଳତା ଏବଂ ଲାଭ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ। ମିତ୍ରମାନଙ୍କଠାରୁ ଲାଭ ହେବ। ଧନ ଲାଭର ଯୋଗ ଅଛି।

କର୍କଟ : ଆଜି ଦିନ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ସୁଖ ମିଳିବ। ଦିନର ପ୍ରାରମ୍ଭରେ କିଛି ଆଲସ୍ୟ ଏବଂ ମାନସିକ ଚିନ୍ତା ରହିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ପେଟ ସହିତ ଜଡ଼ିତ କୌଣସି ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ। ଭାଗ୍ୟ ସାଥି ନ ଦେବାର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇପାରେ। ସନ୍ତାନମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଚିନ୍ତା ଅଧିକ ରହିବ, ପରନ୍ତୁ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ମନରେ ପ୍ରସନ୍ନତା ଏବଂ ଶରୀରରେ ଫୂର୍ତ୍ତି ଅନୁଭବ ହେବ। ମାନ-ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଏବଂ ଉଚ୍ଚ ପଦ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ।

ସିଂହ : ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟମ ଫଳଦାୟୀ ରହିବ। ବିଚାର ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବେ ତଥା ଅନୈତିକ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକରୁ ଦୂରରେ ରହିବାକୁ ଉପଦେଶ। ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ଶ୍ରମ ଅଧିକ ରହିବ। ସେଥିପାଇଁ ଥକିବା ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି। ଆକସ୍ମିକ ଧନଲାଭ ଯୋଗ ଅଛି। ସନ୍ତାନମାନଙ୍କ ଉପରେ ଅତ୍ୟଧିକ ଧନ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇପାରେ। ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀମାନଙ୍କ ସହିତ ବାଦ-ବିବାଦ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ନକାରାତ୍ମକତାକୁ ମଧ୍ୟ ନିଜଠାରୁ ଦୂରରେ ରଖିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରନ୍ତୁ।

କନ୍ୟା : ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଯଶ-କୀର୍ତ୍ତି ଏବଂ ମାନ-ସମ୍ମାନ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବାର ଯୋଗ ଅଛି। ମନୋରଞ୍ଜନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ଆନନ୍ଦପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିବ। ବ୍ୟାପାରିମାନଙ୍କୁ ଧନ ମିଳିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନରମ-ଗରମ ହୋଇପାରେ। ଆକସ୍ମିକ ଲାଭ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଈଶ୍ଵରଭକ୍ତି ଏବଂ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଚିନ୍ତନ ମନକୁ ଶାନ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରିବ।

ତୁଳା : ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ଶୁଭ ଫଳଦାୟୀ ଅଟେ। କୌଣସି ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଆପଣ ଦୃଢ଼ ମନୋବଳ ଏବଂ ଆତ୍ମ ବିଶ୍ଵାସପୂର୍ବକ କରି ପାରିବେ। ମନକୁ ଶାନ୍ତ ରଖିବେ। ଘରେ ବାତାବରଣ ଆନନ୍ଦଦାୟୀ ଏବଂ ଶାନ୍ତିପ୍ରଦ ରହିବ। ବାଣୀ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବେ। କଳାକାରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନ ଶୁଭ ଅଟେ, ତାଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟକୁଶଲତା ଏବଂ କଳାକୁ ପ୍ରଦର୍ଶିତ କରିବା ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ମିଳିବ। ମନୋରଞ୍ଜନର ବାତାବରଣ ବନିବ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରିୟଜନମାନଙ୍କ ସାଥି ମିଳିବ। ବାହ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଖ୍ୟାତି ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ।

ବିଚ୍ଛା : ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ସାହିତ୍ୟିକ ପ୍ରବୃତ୍ତି କରିବାକୁ ରୁଚିକର ଲାଗିବ। ବିଦ୍ୟାର୍ଥିମାନଙ୍କପାଇଁ ମଧ୍ୟ ସମୟ ଅନୁକୂଳ ଅଟେ। ଶେୟାର-ସଟ୍ଟାରୁ ଲାଭ ହେବ। ମନୋବଳ ଦୃଢ଼ ଏବଂ ଆତ୍ମବିଶ୍ଵାସ ଭରପୂର ହେବ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଭଲ ରହିବ। ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀମାନଙ୍କ ଉପରେ ବିଜୟ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ। ତଥାପି ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଶାନ୍ତିରେ କରିବାକୁ ଉଚିତ ହେବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ସହକର୍ମିମାନଙ୍କର ସହାୟତା ମିଳିବ।

ଧନୁ : ଆଜିର ଦିନ ସାବଧାନ ପୂର୍ବକ ବିତାଇବା ଉଚିତ ହେବ। ପରିବାରରେ ଚିନ୍ତାର ମାହୌଲ ନ ବନୁ, ଏହାର ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। ନିଜର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ। ଧନ ଏବଂ କୀର୍ତ୍ତିର ହାନି ହୋଇପାରେ। ପରନ୍ତୁ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ଆପଣଙ୍କ ମନ ସୃଜନାତ୍ମକ ପ୍ରବୃତ୍ତିଗୁଡ଼ିକ ପ୍ରତି ଆକର୍ଷିତ ହେବ। ସ୍ଵଭାବରେ ପ୍ରେମ ଭାବ ବୃଦ୍ଧି ହେବ। ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନ ଶୁଭ ଅଟେ।

ମକର : ଜୀବନସାଥୀ ସହିତ ବ୍ୟବହାର ଅଧିକ ମଧୁରତା ପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ। ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ସହିତ ପର୍ଯ୍ୟଟନର ଆୟୋଜନ କରି ପାରନ୍ତି। ଭାଇ ଏବଂ ସ୍ନେହୀଜନମାନଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ବନ୍ଧ ଭଲ ରହିବ। ମାନ-ସମ୍ମାନରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବ। ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀମାନଙ୍କ ଉପରେ ବିଜୟ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ସମୟ କିଛି ଠିକ ରହିବ ନାହିଁ, ପ୍ରତ୍ୟେକ କାମରେ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ। ବ୍ୟବସାୟର ଚିନ୍ତା ହୋଇପାରେ। ବାସଗୃହ ଏବଂ ସ୍ଥାୟୀ ସଂପତ୍ତି କ୍ରୟ କରିବା ସମୟରେ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ।

କୁମ୍ଭ : ନିଜର ଖର୍ଚ୍ଚ ଉପରେ ଆପଣଙ୍କୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବାକୁ ହେବ। କ୍ରୋଧ ଏବଂ ଜିହ୍ଵା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବାକୁ ହେବ। ଯୁକ୍ତି ଏବଂ ବିବାଦରୁ ଦୂରରେ ରହିବା ଭଲ । ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ଆପଣଙ୍କ ବିଚାରରେ ସ୍ଥିରତା ଦେଖାଯିବ। କୌଣସି ରଚନାତ୍ମକ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତି ଆପଣଙ୍କ ଆକର୍ଷଣ ବଢ଼ିପାରେ। ପରିବାରରେ ସୁଖ-ଶାନ୍ତିର ବାତାବରଣ ରହିବ। କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ମିଳିବ।

ମୀନ : ଆଜି କୌଣସି ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟର ମନ ବନାଇ ପାରନ୍ତି। ପରିବାରରେ ଆନନ୍ଦମୟ ବାତାବରଣ ରହିବ। କାର୍ଯ୍ୟସଫଳତା ମିଳିବ। ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟର ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଶୁଭ ଦିନ ଅଟେ। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ଵଭାବରେ କ୍ରୋଧ ଅଧିକ ରହିପାରେ, ସେଥିପାଇଁ ବାଣୀ ଏବଂ ବ୍ୟବହାରକୁ ସନ୍ତୁଳିତ ରଖିବା ଆବଶ୍ୟକ ଅଟେ। ପରିଜନମାନଙ୍କ ସହିତ ଅଧିକ ବାଦ-ବିବାଦ ନ କରିବା ପାଇଁ ଉପଦେଶ। ଖାଇବା ପିଇବା ପ୍ରତି ମଧ୍ୟ ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। ନକାରାତ୍ମକ ବିଚାରରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ।

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଖବର

Odia Pua is the first Odia News paper which is printed & Published from New Delhi & first Odia mobile news site.

© 2018 | Odiapua.com, All Rights Reserved. | Powered By Suryanandan.net

To Top