ଓଡ଼ିଶା

୩୦ ଜୁଲାଇ ସୋମବାର : ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ଆଜିର ରାଶିଫଳ

ମେଷ : ଆଜିର ଦିନ ଆପଣ ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ସହିତ ବିତାଇବେ। ଆପଣଙ୍କ ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ମଣ୍ଡଳୀରେ ନୂଆ ମିତ୍ର ଯୋଡ଼ିହେବେ। ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ପଛରେ ଧନ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। ବୃଦ୍ଧମାନଙ୍କ ତରଫରୁ ଲାଭ ହେବ ଏବଂ ତାଙ୍କର ସହଯୋଗ ମିଳିବ। ଆକସ୍ମିକ ଧନ ଲାଭ ମାନସିକ ପ୍ରସନ୍ନତା ବଢ଼ାଇବ। ଦୂରରେ ରହୁଥିବା ସନ୍ତାନମାନଙ୍କର ଶୁଭ ସମାଚାର ମିଳିବ। ଯାତ୍ରା, ପର୍ଯ୍ୟଟନର ସଫଳତା ପୂର୍ବକ ଆୟୋଜନ କରି ପାରିବେ।

ବୃଷ : ଚାକିରିରେ ପଦୋନ୍ନତିର ସମାଚାର ମିଳିବ। ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରିମାନଙ୍କର ସହଯୋଗ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ। ସରକାରୀ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ଆପଣଙ୍କ ପକ୍ଷରେ ଆସିବାରୁ ଲାଭ ମିଳିବ। ଗୃହସ୍ଥ ଜୀବନରେ ସୁଖ- ଶାନ୍ତି ରହିବ। ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକର ଆୟୋଜନ ହାତକୁ ନେବେ। ଅଧୂରା କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କରି ପାରିବେ। ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ମଧୁରତା ରହିବ। ଫୂର୍ତ୍ତି ରହିବ। ଧନ ଏବଂ ମାନ- ସମ୍ମାନ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ। ବ୍ୟାପାରିମାନଙ୍କର ବାକୀଥିବା ରାଶି ଅସୂଲ କରିବା ପାଇଁ ଅନୁକୂଳ ଦିନ ଅଟେ।

ମିଥୁନ : ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଟିକେ ପ୍ରତିକୂଳତାର ସାମନା କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇପାରେ। ଯାହା କାରଣରୁ କୌଣସି ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାର ଉତ୍ସାହ କମ ରହିବ। ଚାକିରିରେ ସାଥୀ କର୍ମଚାରିମାନଙ୍କର ଏବଂ ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରିମାନଙ୍କ ବ୍ୟବହାର ସହଯୋଗପୂର୍ଣ୍ଣ ନ ହେବାରୁ ମାନସିକ ହତାଶା ସୃଷ୍ଟି ହେବ। ସନ୍ତାନମାନଙ୍କର ସମ୍ବନ୍ଧରେ ସମସ୍ୟା ଆସିବ। ବିରୋଧିମାନଙ୍କ ସହିତ ବାଦ-ବିବାଦ କରିବା ଭଲ ନୁହେଁ।

କର୍କଟ : ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ନକାରାତ୍ମକ ବ୍ୟବହାର ହାବୀ ରହିବ। କ୍ରୋଧ ଅଧିକ ରହିବ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଅଭିଯୋଗ ରହିବ। ଅନୈତିକ କାମବୃତ୍ତି ଏବଂ ଚୋରୀ ପରି ବିଚାର ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବେ, ଅନ୍ୟଥା ଅନିଷ୍ଟ ହୋଇପାରେ। ଆଜି ବାଣୀ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବାକୁ ପଡ଼ିବ। କୁଟୁମ୍ବ ଲୋକମାନଙ୍କ ସହିତ ଝଗଡ଼ା କିମ୍ବା ବିବାଦ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଆର୍ଥିକ ଅସୁବିଧା ରହିବ। ଏହି ସମୟରେ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତାର ସାହାରା ନେବାକୁ ଉପଦେଶ।

ସିଂହ : ଆଜିର ଦିନ ଆପଣ ମନୋରଞ୍ଜନ ତଥା ବୁଲିବାକୁ ଯିବାରେ ସମୟ କଟାଇବେ। ତଥାପି ମଧ୍ୟ ସାଂସାରିକ ମାମଲା ବିଷୟରେ ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବହାର ଉଦାସ ପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିବ। ଜୀବନସାଥୀଙ୍କର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ବିପରୀତ ଲିଙ୍ଗ ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କ ସହିତ ସାକ୍ଷାତ କରି ବହୁତ ଆନନ୍ଦ ଦାୟକ ରହିବ। ବ୍ୟାପାରିମାନଙ୍କୁ ଭାଗୀଦାର ସହିତ ଧୈର୍ଯ୍ୟରେ କାମ ନେବାକୁ ପଡ଼ିବ। ସାର୍ବଜନିକ ଜୀବନ ତଥା ସାମାଜିକ ଜୀବନରେ କମ ସଫଳତା ମିଳିବ।

କନ୍ୟା : ପରିବାରରେ ଆନନ୍ଦ ଏବଂ ଉତ୍ସାହର ବାତାବରଣ ରହିବାରୁ ଆପଣଙ୍କ ମନ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସନ୍ନ ରହିବ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ। ରୋଗୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ସୁଧାର ହେବାରୁ ଆଶ୍ୱସ୍ତି ମିଳିବ। କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ଏବଂ ଯଶ ମିଳିବ। ଅଫିସରେ ସହକର୍ମୀଗଣ ସହାୟକ ହେବେ ଏବଂ ବ୍ୟାପାର ଧନ୍ଦାରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ଏବଂ ବିରୋଧିମାନଙ୍କଠାରୁ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ମାମୁଁଘର ପଟରୁ ଶୁଭ ସମାଚାର ମିଳିବ।

ତୁଳା : ଆଜି ଆପଣ ନିଜର କଳ୍ପନା ଶକ୍ତି ଏବଂ ସୃଜନଶକ୍ତିକୁ ଭଲ ଭାବରେ କାମରେ ଲଗାଇ ପାରିବେ। ବୌଦ୍ଧିକ ପ୍ରବୃତ୍ତି କିମ୍ବା ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଭାଗ ନେବା ଆପଣଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ ଆସିବ। ସନ୍ତାନମାନଙ୍କ ତରଫରୁ ଶୁଭ ସମାଚାର ମିଳିବ। ତାଙ୍କର ପ୍ରଗତି ହେବ। ମହିଳା ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ସହଯୋଗ ମିଳିବ। ପ୍ରିୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ମିଳନ ସୁଖ ପ୍ରଦ ରହିବ। ଅତ୍ୟଧିକ ବିଚାରରେ ମନ ବିଚଳିତ ରହିବ। ସାମାନ୍ୟ ରୂପରେ ଶାରୀରିକ ତଥା ମାନସିକ ସତେଜତାର ସହିତ ଆଜିର ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ।

ବିଚ୍ଛା : ଆପଣଙ୍କୁ ଆଜିର ଦିନ ଶାନ୍ତିରେ କଟାଇବାକୁ ଉପଦେଶ। ଶାରୀରିକ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଗିଡ଼ିବ। ମାନସିକ ରୂପରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣ ସୁସ୍ଥ ରହିବେନାହିଁ। ମାତାଙ୍କର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଚିନ୍ତା ରହିବ। ପାରିବାରିକ ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ମନମାଳିନ୍ୟ ହେବାରୁ ମନ ଦୁଃଖୀ ହେବ। ସ୍ଥାୟୀ ସଂପତ୍ତି ତଥା ବାହନ ଆଦିର କାଗଜପତ୍ର କରିବାରେ ସାବଧାନ ରହିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି। ମହିଳା ବର୍ଗଙ୍କଠାରୁ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଜଲାଶୟର ଭୟ ରହିବ।

ଧନୁ : ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ଗୂଢ଼ ରହସ୍ୟ ବାଦ ଏବଂ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତାର ରଙ୍ଗ ଚଢ଼ିବ। ଏଥିପାଇଁ ଏହି ବିଷୟରେ ଗଭୀର ଭାବେ ନିୟୋଜିତ ହେବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରିବେ। ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରେରିତ ହେବ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ମନ ପ୍ରସନ୍ନ ରହିବ। ଲଘୁ ଯାତ୍ରାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ମିତ୍ର ଏବଂ ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ସହିତ ସାକ୍ଷାତକରି ମନ ଖୁସି ରହିବ। ଭାଗ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ସାଥିରେ ରହିବ। ବ୍ୟାପାରରେ ପ୍ରଗତି ହେବ।

ମକର : ନ କହିବାର ଗୁଣ – ଏହି ଉକ୍ତିର ଯଥାର୍ଥତାକୁ ବୁଝି ଆପଣ ଯଦି ବାଣୀ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବେ ତେବେ ବହୁତ ଅନର୍ଥ ହେବାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବେ। ପାରିବାରିକ ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ମନମାଳିନ୍ୟ ନ ହେଉ ଏହାର ଧ୍ୟାନ ରଖିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି। ବିଦ୍ୟାର୍ଥିମାନଙ୍କ ପାଇଁପାଠପଢ଼ାରେ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ନକାରାତ୍ମକ ବିଚାର ଉପରେ କାବୁ ରଖିବାକୁ ଉପଦେଶ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମଧ୍ୟମ ରହିବ। ଡାହାଣ ଆଖିରେ ପୀଡ଼ା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି।

କୁମ୍ଭ : ଶାରୀରିକ, ମାନସିକ ଏବଂ ଆର୍ଥିକ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦୃଷ୍ଟିରେ ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ଭଲ ପ୍ରମାଣିତ ହେବ। ପରିବାର ଲୋକମାନଙ୍କ ସହିତ ସୁରୁଚିପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୋଜନର ଆନନ୍ଦ ଉଠାଇବେ। ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ସହିତ ବାହରକୁ ବୁଲିବାକୁ ଯିବାର ଆୟୋଜନ ହେବ। ଅନ୍ୟ ପଟେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଚିନ୍ତନ ଶକ୍ତି ଏବଂ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଶକ୍ତି ମଧ୍ୟ ଭଲ ରହିବ। ଦାମ୍ପତ୍ୟଜୀବନର ମଧୁରତାର ଆନନ୍ଦ ଉଠାଇ ପାରିବେ। ଉପହାର ଏବଂ ଧନ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ। ପ୍ରଫୁଲ୍ଲତା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଦିନ କଟିବ।

ମୀନ : ସ୍ୱଳ୍ପ ସମୟରେ ଲାଭ ପାଇବାର ଲୋଭ ଛାଡ଼ିବା ଏବଂ ପୁଞ୍ଜି ନିବେଶରେ ଧ୍ୟାନ ରଖିବାକୁ ଉପଦେଶ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ମନର ଏକାଗ୍ରତା କମ ରହିବ। ଶାରୀରିକ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହେବ। ସନ୍ତାନ ମାନଙ୍କର ସମସ୍ୟା ଚିନ୍ତିତ କରିବ। ସ୍ଵଜନମାନଙ୍କଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିବାର ଅବସର ଆସିବ। ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ପଛରେ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। ମହତ୍ତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ କାଗଜପତ୍ର କିମ୍ବା କୋର୍ଟ- କଚେରୀ ମାମଲାରେ ସାବଧାନ ରହିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି। ଅର୍ଥ ଦେବା-ନେବା ପାଇଁ ଅନୁକୂଳ ସମୟ ନୁହେଁ।

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଖବର

To Top