୦୨ ଅଗଷ୍ଟ ଗୁରୁବାର: ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ଆଜିର ରାଶିଫଳ

ମେଷ : ଅତ୍ୟନ୍ତ ସାବଧାନପୂର୍ବକ ଆଜିର ଦିନ କାଟିବାକୁ ଉପଦେଶ। ଥଣ୍ଡା, କଫ ଏବଂ ଜ୍ୱର କାରଣରୁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇପାରେ। ପରିବାରରେ କିଛି ମନମାଳିନ୍ୟ ହୋଇପାରେ। ଧର୍ମ କରିବାରେ ଧନ ଖର୍ଚ୍ଚ ପରି ପରିସ୍ଥିତି ହୋଇପାରେ। ସେଥିପାଇଁ ସମ୍ଭାଳିକରି ରୁହନ୍ତୁ। ମାନସିକ ଅସୁସ୍ଥତା ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି। ଆଜି ପୁଞ୍ଜି ନିବେଶ କରିବା ସମୟରେ ବିଶେଷ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ।

ବୃଷ : ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କୃପା ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ରହିବ। ପରିବାରରେ ସୁଖ- ଶାନ୍ତି ରହିବ। କୁଟୁମ୍ବ ଏବଂ ମିତ୍ରମାନଙ୍କର ସାଥିରେ ଆନନ୍ଦର ସମୟ ବିତାଇବେ। ଆପଣଙ୍କ ଆୟ ଏବଂ ବ୍ୟାପାରରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବ। ରମଣୀୟ ସ୍ଥାନକୁ ପର୍ଯ୍ୟଟନର ଆୟୋଜନ ହେବ। ମହିଳା ବର୍ଗଙ୍କ ତରଫରୁ ଲାଭ ହେବ। ବ୍ୟାପାର କ୍ଷେତ୍ରରେ ସଂପର୍କ ଏବଂ ପରିଚୟରେ ଲାଭ ହେବ। ଉତ୍ତମ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ସୁଖର ଅନୁଭୂତି ହେବ।

ମିଥୁନ : ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କର ଆଶୀର୍ବାଦରେ ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ସୁଖ ରହିବ। ଚାକିରି-ବ୍ୟବସାୟରେ ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକର ପ୍ରଶଂସା ହେବ। ବ୍ୟାପାରିମାନଙ୍କ ଦ୍ଵାରା କାମର ମର୍ଯ୍ୟାଦା ହେବ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଅଧିକ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବ। ପଦୋନ୍ନତିର ଯୋଗ ଅଛି। ସମାଜରେ ମାନ-ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବଢ଼ିବ। ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକରେ ସଫଳତା ମିଳିବ। ଗୃହସ୍ଥ ଜୀବନ ଆନନ୍ଦପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିବ।

କର୍କଟ : ଆଜିର ଦିନ ଆପଣ ଧର୍ମ ଧ୍ୟାନ ତଥା ଦେବଦର୍ଶନରେ ଅଧିକ ସମୟ ଦେବେ। କୌଣସି ତୀର୍ଥ ସ୍ଥାନକୁ ଯିବାର ପ୍ରସଙ୍ଗ ବନିବ। ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ରୂପରେ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲିତ ରହିବେ। ଭାଗ୍ୟବୃଦ୍ଧିର ସୁଯୋଗ ମିଳିବ। ପରିବାରରେ ଭାଇ-ଭଉଣୀମାନଙ୍କ ସହିତ ଆନନ୍ଦପୂର୍ବକ ସମୟ ବ୍ୟତୀତ ହେବ। ବିଦେଶ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଅନୁକୂଳ ସଂଯୋଗ ନିର୍ମିତ ହେବ। ଚାକିରିକରୁଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଲାଭ ହେବ।

ସିଂହ : ଦିନ କିଛି ପ୍ରତିକୂଳତାରେ ଭରା ହୋଇପାରେ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟର ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। ବାହର ଖାଇବା ପିଇବାରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ। ରୋଗ ପଛରେ ଧନ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇପାରେ। ନକାରାତ୍ମକ ବିଚାର ମନ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇପାରେ। ପାରିବାରିକ ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ସାବଧାନପୂର୍ବକ ରୁହନ୍ତୁ। ଇଷ୍ଟଦେବଙ୍କର ନାମ ସ୍ମରଣ କରନ୍ତୁ। ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ବିଚାର ଏବଂ ଅଧ୍ୟୟନ, ଚିନ୍ତା କମ କରି ଠିକ ମାର୍ଗ ଦେଖାଇବ।

କନ୍ୟା : ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କର କୃପାରେ ଆପଣଙ୍କ ଆଜିର ଦିନ ଅନୁକୂଳତାରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିବ। ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ଆପଣ ନିକଟତାର କ୍ଷଣର ଆନନ୍ଦ ଉଠା ପାରିବେ। ଦାମ୍ପତ୍ୟଜୀବନରେ ମଧୁରତା ରହିବ। ବିପରୀତ ଲିଙ୍ଗ ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କଆଡ଼କୁ ଆକର୍ଷଣ ଅନୁଭବ କରିବେ। ସାମାଜିକ ଏବଂ ସାର୍ବଜନିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କ ମାନ-ପ୍ରତିଷ୍ଠାରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବ। ଭାଗୀଦାରୀ ସହିତ ସମ୍ବନ୍ଧ ସୌହାର୍ଦପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିବ। ଉତ୍ତମ ଭୋଜନ ଏବଂ ବସ୍ତ୍ରାଭୂଷଣ ତଥା ବାହନ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ।

ତୁଳା : ଘରେ ଶାନ୍ତି ଏବଂ ଆନନ୍ଦର ବାତାବରଣ ରହିବ। ସୁଖଦାୟକ ଘଟଣା ଘଟିବ। କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯଶ ଏବଂ ସଫଳତା ମିଳିବ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ। ଆବଶ୍ୟକ କାମ ପଛରେ ଧନ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। ଚାକିରିରେ ସିଦ୍ଧି ଏବଂ ସଫଳତା ମିଳିବ। ମାମୁଁ ଘର ତରଫରୁ ଭଲ ସମାଚାର ଆସିପାରେ। ଆର୍ଥିକ ଲାଭର ସମ୍ଭାବନା ରହିବ। ସହକର୍ମିମାନଙ୍କ ଏବଂ ଅଧୀନସ୍ଥ କର୍ମଚାରିମାନଙ୍କର ସହଯୋଗ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ।

ବିଚ୍ଛା : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଟିକେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇପାରେ। ସନ୍ତାନମାନଙ୍କର ସମସ୍ୟା ଆପଣଙ୍କୁ ଚିନ୍ତିତ କରିପାରେ। ମାନହାନି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଶେୟାର ସଟ୍ଟାରୁ ଦୂରରେ ରହିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି। ସମ୍ଭବ ହେଲେ ଯାତ୍ରା କିମ୍ବା ପ୍ରବାସରୁ ବଞ୍ଚିତ ରୁହନ୍ତୁ। ବିଦ୍ୟାର୍ଥିମାନଙ୍କପାଇଁ ପାଠପଢ଼ାରେ ସଫଳତା ମିଳିବ। ଆର୍ଥିକ ଆୟୋଜନ ସଫଳତା ପୂର୍ବକ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କରି ପାରିବେ।

ଧନୁ : ହୃଦୟରେ ଫୂର୍ତ୍ତିର ଅଭାବ ଅନୁଭବ ହୋଇପାରେ। ମନରେ ଚିନ୍ତାର ଭାର ବଢ଼ିପାରେ। ପାରିବାରିକ ବାତାବରଣ ଠିକ ରହିବ, ଏଥିପାଇଁ ବାଣୀ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବେ। ସାର୍ବଜନିକ ରୂପରେ ମାନଭଙ୍ଗ ନ ହେଉ ଏହାର ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। ଆଳସ୍ୟ କିମ୍ବା ନୀଦ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନ ହୋଇଥିବା କାରଣରୁ ସ୍ଵଭାବରେ ଚିଡଚିଡ଼ାପଣ ଆସିପାରେ। ଆଜି ମହତ୍ତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ କାଗଜପତ୍ର ସମ୍ବନ୍ଧିତ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକୁ ଟାଳିବା ହିଁ ଭଲ ହେବ।

ମକର : ଦୈନିକ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକରେ ଅନୁକୂଳ ପରିସ୍ଥିତି ନିର୍ମିତ ହେବାରୁ ଆଶ୍ୱସ୍ତି ଅନୁଭବ କରିବେ। ଗୃହସ୍ଥଜୀବନର ସମସ୍ୟା ଠିକ ହେବାପରି ପ୍ରତୀୟମାନ ହେବ। ସଂପତ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧୀତ କାର୍ଯ୍ୟର ଉଚିତ ମାର୍ଗ ମିଳିବ। ବ୍ୟାପାରରେ ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ହେବ। ଭାଇ-ଭଉଣୀମାନଙ୍କ ସହଯୋଗ ମିଳିବ। ବିଦ୍ୟାର୍ଥିମାନଙ୍କପାଇଁ ଭଲ ସମୟ ଅଟେ। ପ୍ରିୟ ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କ ସହିତ ସାକ୍ଷାତ କରିବେ। ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀମାନଙ୍କ ସମକ୍ଷରେ ସଫଳତା ମିଳିବ। ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଅନୁକୂଳ ଦିନ ଅଟେ।

କୁମ୍ଭ : ବାଣୀ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବେ। ତେବେ ଆଜି ବହୁତ ସମସ୍ୟାରୁ ବଞ୍ଚି ପାରିବେ। ବାଦ-ବିବାଦରେ ପଡ଼ନ୍ତୁନାହିଁ। ଅନାବଶ୍ୟକ ଖର୍ଚ୍ଚ ଉପରେ ଅଂକୁଶ ରଖିବେ। କାର୍ଯ୍ୟରେ କମ ସଫଳତା ମିଳିବାର ଆଶଙ୍କା ଅଛି। ସନ୍ତୋଷ ଭାବନାର ଅନୁଭବ ହେବ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ କିଛି ନରମ ହୋଇପାରେ। ବିଦ୍ୟା ପ୍ରାପ୍ତିରେ ବାଧା ଆସିପାରେ। ଆର୍ଥିକ ହାନିର ଆଶଙ୍କା ଅଛି।

ମୀନ : ଆଜିର ଦିନ ଆନନ୍ଦ ଏବଂ ଉତ୍ସାହରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିବ। ଘରେ କୌଣସି ମାଙ୍ଗଳିକ ପ୍ରସଙ୍ଗର ଆୟୋଜନ ହେବ। ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟର ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ଶୁଭ ଦିନ ଅଟେ। ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ସହିତ ସାକ୍ଷାତ କରିବେ। ତାଙ୍କ ସହିତ ବାହରକୁ ଭୋଜନ କରିବା କିମ୍ବା ବୁଲିବାକୁ ଯିବାର ସୁଯୋଗ ଆସିବ। ପ୍ରବାସ କିମ୍ବା ଯାତ୍ରାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ମନରେ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲିତ ରହିବେ। ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କର ଆଶୀର୍ବାଦ ଆପଣଙ୍କ ସାଥିରେ ଅଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *