ଓଡ଼ିଶା

ହାଇକୋର୍ଟ ଆନ୍ଦୋଳନ ଯୋଗୁଁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ମଧ୍ୟ ଅଚଳାବସ୍ଥା

ସମ୍ବଲପୁର, ୨୦/୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ବ୍ୟୋମୋକେଶ ପଣ୍ଡା)- ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାରେ ହାଇକୋର୍ଟର ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଆନ୍ଦୋଳନର ଚେତାବନୀ ସପ୍ତାହର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିବସରେ ଆଜି ସମ୍ବଲପୁରରେ ସମସ୍ତ ପ୍ରଶାସନିକ ଦପ୍ତର, କୋର୍ଟ-କଚେରୀ, ବ୍ୟାଙ୍କ, ବୀମା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଦି ବନ୍ଦ ରହିଥିଲା। ଓକିଲ ତଥା ଜନସାଧାରଣ ମିଶି ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ପିକେଟିଂ କରିଥିଲେ। ମାନ୍ୟବର ବିଚାରପତିମାନଙ୍କୁ ନିବେଦନର ସହ ଫେରାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଗତକାଲି ପ୍ରଥମ ଦିବସରେ ହିଁ ସହରର ଅନେକ ଏଟିଏମ୍ କାଉଣ୍ଟରରେ ଟଙ୍କା ସରିଯାଇଥିଲା। ଆଜି ଅପରାହ୍ନ ୫ଟା ପରେ ଏଟିଏମ୍ କାଉଣ୍ଟରରେ ଟଙ୍କା ଜମା କରାଯାଇ ପାରେ ବୋଲି ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ରିହାତି ପ୍ରଦାନ ପୂର୍ବକ କୁହାଯାଇଛି। ତେବେ ବ୍ୟାଙ୍କର ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ କୌଣସି ରିହାତି ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ। କଚେରୀ ଛକରେ ଆଜି ମଧ୍ୟ ଧାରଣା ଦେବାପାଇଁ ବହୁସଂଖ୍ୟାରେ ଓକିଲ ଏବଂ ଜନସାଧାରଣ ସମବେତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏଡ଼ଭୋକେଟ ରବି ପୂଜାରୀ ଏବଂ ଅରବିନ୍ଦ ନାୟକଙ୍କ ସଂଯୋଜନାରେ ହୋଇଥିବା ସଭାରେ ସର୍ବଶ୍ରୀ ଦିଲ୍ଲୀପ ପଣ୍ଡା, ମୁରାରୀ ପୁରୋହିତ, ହରି ନାରାୟଣ ପୁରୋହିତ, ଦୀପକ କୁମାର ପଣ୍ଡା, ପୁଷ୍ପାଞ୍ଜଳି ମହାପାତ୍ର, ସୁରେଶ୍ୱର ମିଶ୍ର ତଥା ଅନ୍ୟମାନେ ଉଦବୋଧନ ଦେଇଥିଲେ। ଏ ଲଢ଼େଇ ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ଲଢ଼େଇ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରାଯିବା ସହିତ ଦାବି ପୂରଣ ସକାଶେ ଯେଉଁ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି ସେ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଉ ବୋଲି ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ। ଏପରିକି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ରାଜ୍ୟ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଶାଣିତ କରାଯାଉ ଏବଂ ବେଞ୍ଚ ପରିବର୍ତ୍ତେ ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍ଗ ହାଇକୋର୍ଟର କାମନା କରାଯାଉ ବୋଲି ବକ୍ତାଗଣ ମତ ଦେଇଥିଲେ।

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଖବର

Odia Pua is the first Odia News paper which is printed & Published from New Delhi & first Odia mobile news site.

© 2018 | Odiapua.com, All Rights Reserved. | Powered By Suryanandan.net

To Top