ଗଜପତି

ହାଇକମିଶନରଙ୍କ ସେଞ୍ଚୁରିଆନ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଗସ୍ତ

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି, ୨୦ା୫(ଓଡିଆ ପୁଅ/ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ନାୟକ)- ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲା ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ସ୍ଥିତ ସେଞ୍ଚୁରିଆନ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଭାରତସ୍ଥିତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆନ ହାଇକମିଶନର ହରିନ୍ଦର ସିଧୁ ପରିଦର୍ଶନରେ ଆସିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ସହିତ ଲୁଇସ, ମାକସରଲେ, ସାଜିଆନ ନାକଭି, ପ୍ରମୁଖ ପରିଦର୍ଶନରେ ଆସିଥିଲେ। ଏମାନେ ସମସ୍ତେ କ୍ୟାମ୍ପସର ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗ ତଥା ଜିଆଖତ ବିଭାଗ, ଛତୁ ଚାଷ ବିଭାଗ, ଜୈବିକଖତ ବିଭାଗ, ହାଇଡ୍ରୋପୋନିକସ, ଦୁଗଧ ପ୍ରକିୟା କରଣ, ଡାଇରି ୟୁନିଟ, ଟ୍ରାଇବାଲ ଭିଲେଜ, ଟିସୁ କଲଚର ବିଭାଗ ପରିଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ସେ ଟ୍ରାଇବାଲ ଭିଲେଜରେ ଆଦିବାସୀ ଲୋକଗିତ ଏବଂ ସଂଗିତ ଶୁଣି ବହୁତ ଖୁସି ହୋଇଥିଲେ। ତାଙ୍କ ସହିତ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ସଭାପତି ପ୍ରଫେସର ମୁକ୍ତି ମିଶ୍ର, ଉପସଭାପତି ପ୍ରଫେସର ଡି.ଏନ.ରାଓ, ରେଜିଷ୍ଟର ଡ.ଅନିତା ପାତ୍ର, ଉପରେଜିଷ୍ଟର ଦୁର୍ଗା ପ୍ରସାଦ ପାଢୀ, ଇଂ.ବିଭାଗର ଡିନ.ଡ. ବି.ପି. ମିଶ୍ର ଏବଂ ଏମଏସ ସ୍ୱାମୀନାଥନ କୃଷି ବିଦ୍ୟାଳୟର ଡିନ ଡ.ଏସ.ପି. ନନ୍ଦ ଯୋଗଦାନ କରିଥିଲେ। ଏହାପରେ ବିଭିନ୍ନ ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଆୟୋଜନ ହୋଇଥିଲା। ସେଞ୍ଚୁରିଆନ ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲର କୁନିକୁନି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଓଡିଶୀ ନୃତ୍ୟ, ଆଦିବାସୀ ନୃତ୍ୟ ଏବଂ ଟାଇକୋଣ୍ଡ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପରିବେଷଣ କରିଥିଲେ। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବଂ ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲର ଅଧ୍ୟାପକ ବୃନ୍ଦ ଏବଂ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଖବର

Odia Pua is the first Odia News paper which is printed & Published from New Delhi & first Odia mobile news site.

© 2018 | Odiapua.com, All Rights Reserved. | Powered By Suryanandan.net

To Top