ସୁଶାନ୍ତ ଧଳସାମନ୍ତକୁ ମାରାଥନ ଜେରା: ମିଳିଲା ଅନେକ ତଥ୍ୟ: ସହଯୋଗୀ ଆଶୀଷ ଗିରଫ

କଟକ ୧୫-୩ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ବିଜନ ପାଲ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ଘଟଣାରେ ସୁଶାନ୍ତ ଧଳସାମନ୍ତ ଏବଂ ରଞ୍ଜିତା ବିଶ୍ୱାଳଙ୍କୁ ତିନିଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ସଦର ଥାନା ପୋଲିସକୁ କୋର୍ଟରୁ ଅନୁମତି ମିଳିବା ପରେ ଆଜି ପୋଲିସକୁ ଏକ ବଡ଼ ସଫଳତା ମିଳିଛି। ଚାଉଳିଆ ଗଞ୍ଜ ଥାନାରୁ ମିଳିଥିବା ଏକ ପ୍ରେସ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ମୁତାବକ ସୁଶାନ୍ତ ଧଳସାମନ୍ତକୁ ଜେରା କରିବା ସମୟରେ ଗତକାଲି ଅର୍ଥାତ ୧୪ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ମିଳିଥିବା ସୂଚନାନୁସାରେ ଚାଉଳିଆଗଞ୍ଜ ଥାନା କେସ ସଂଖ୍ୟା 27 ଦିନାଙ୍କ 03.02.2016 ଧାରା – 387/120 (B) / 34 IPC / 25 (1-AA) / 27 ଆର୍ମସ୍ ଆକ୍ଟ ମାମଲାରେ ସୁଶାନ୍ତ କୁମାର ଧଳସାମନ୍ତଠାରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବାକୁ ଯାଇ କଟକ ପାରାଦୀପ ରୋଡ NH -55 କନ୍ଦରପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଦେପୁର ଗୋଲ୍ଡେନ ପାର୍କ ହୋଟଲରେ ଛାପା ମାରି କାନୋଲୀ @ ଆଶିଷ ବେହରା ନାମକ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଆଜି 15.03.2018 ଦିନ ଗିରଫ କରିଛି ପୋଲିସ।

ସୂଚନା ଯୋଗ୍ୟ।ଯେ, ଚାଉଳିଆଗଞ୍ଜ ଥାନା ମାମଲା ସଂଖ୍ୟା -12 ତାରିଖ 18.01.2016 ଧାରା – 364/326/307 / 302/120 (B) / 506/201/34 IPC ପରେ ପରିବର୍ତ୍ତିତ ଧାରା – 364/323/120 (B) / 506/34 IPC R/W ସେକ୍ସନ୍ 25 (1 AA) / 27 ଆର୍ମସ୍ ଆକ୍ଟ ର ଜାଞ୍ଚ ର ସମୟରେ, ଏହା ଜଣାପଡ଼ିଲା କି ସୁଶାନ୍ତ କୁମାର ଧଳ ସାମନ୍ତ ଏବଂ ସୁଶୀଲ କୁମାର ଧଳ ସାମନ୍ତ ଅନେକ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ଅର୍ଥାତ୍ ରାମସି, ତନ୍ତିଆ, ଆର.ଡି, ଆର ଆଣ୍ଡ ବି, ଡ୍ରେନେଜ ଡିଭିଜନ, ଜଳ ସମ୍ବଳ (ଜଳ ସେଚନ ଏବଂ ଆରଡବ୍ଲ୍ଯୂଏସଏସ), ବାଲିଘାଟ ଏବଂ ଖଣି ଆଦି କ୍ଷେତ୍ରରୁ ଅବୈଧ ରୂପରେ ଜବରଦସ୍ତି ଅସୁଲି, ଦାଦାବଟି ଏବଂ ଏବଂ ଟେଣ୍ଡର ଫିକ୍ସିଂ ଜରିଆରେ ତାଙ୍କର ସହଯୋଗିମାନଙ୍କ ସହିତ ବଡ଼ ରକମର ଟଙ୍କା ଜମା କରିଥିଲେ। ସହଯୋଗୀ ମାନେ ହେଲେ ଆଶିଷ ବେହରା, ଚନ୍ଦନ ବହେରା, ଲିପୁନ @ ଦେବଦତ୍ତ ଦାସ, ଭଜନା @ ସଂଜୟ କୁମାର ସାହୁ, ଗୁଡ଼ୁ @ ଦେବାଶୀସ ସାହୁ, ଲିଟୁଆ @ ଭରତ ବେହେରା, ଦେବଶୀଶ କର, ନିର୍ମଳ ରାଉତ, ଶୁଭେନ୍ଦୁ ଦାସ @ ପିଂଟୁ ସାମଲ, ଭାଗା @ ଭାଗବାନ ସାହୁ, ସୁକୁନା @ ସୁକାନ୍ତ ବେହରା, ମାଂଗୁ @ ଭଗୀରଥି ବସ୍ତିଆ, ହାଡ଼ିଆ @ ପ୍ରକାଶ ବେହରା, ମଣ୍ଟୁ @ ନିବାସ ବେହରା, ଶିବ ପ୍ରସାଦ ଗୋଚୀ, ଆର୍ତ୍ତତ୍ରାଣ ଭୁୟାଁ, ଲାଲା @ ଲଲନ କୁମାର ଗୁପ୍ତା, ଭୁଆଁ @ ପ୍ରମୋଦ କୁମାର ପାତ୍ର, ବାବୁ @ ପ୍ରାଣକୃଷ୍ଣ ରାଉତ, ଉମେଶ @ ସରୋଜ ମହାରାଣା, ଭାରତ ଭୂଷଣ ସ୍ୱାଇଁ, ସଂଗ୍ରାମ କିଶୋର ରାଉତରାୟ, ଜୁଗ @ ଜୁଗ ପ୍ରକାଶ କାନୁନ୍ଗୋ, ସୋଲ @ ସୁଲେଖ ସାହୁ, ସୁଧୀର କୁମାର ଚୌଧୁରୀ, କୁନୁ ଚରଣ ସ୍ୱାଇଁ, ବୁଲୁ @ ଆଶୀଷ ମହାନ୍ତି , ଲଣ୍ଡା @ ସମୀରକାନ୍ତ ଶର୍ମା, ବାବୁ @ ପ୍ରକାଶ ବେହରା, ବିଜୟ କୁମାର ପାଲ, ଭୋଳାନାଥ ଭଗତ, ଆରିଫ ଖାନ, ଶରତ ସାହୁ, ରାମ ଚନ୍ଦ୍ର ଦାସ, ପପୁ @ ଶେଷଦେବ ଦାସ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ପ୍ରମୁଖ ଆରୋପୀ ମାନେ।

ସୁଶାନ୍ତ କୁମାର ଧଳ ସାମନ୍ତ ଏବଂ ସୁଶୀଲ କୁମାର ଧଳ ସାମନ୍ତ ଏବଂ ତାଙ୍କର ସହଯୋଗି ଭାରତ ଭୂଷଣ ସ୍ୱାଇଁ, ଆର୍ତ୍ତତ୍ରାଣ ଭୁୟାଁ , ଭୁଆଁ @ ପ୍ରମୋଦ ପାତ୍ର ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଲୋକମାନଙ୍କର ଘରେ ଭାରି ମାତ୍ରାରେ ନଗଦ ଟଙ୍କା ଏବଂ ବିଳାଶପୂର୍ଣ୍ଣ ଗାଡ଼ି ଜବତ କରିବା ସହ 23ଟି ବନ୍ଧୁକ ଏବଂ 483 ଟି ଗୁଳି ସହିତ ନିଷିଦ୍ଧାସ୍ତ୍ର କାର୍ବାଇନ ମିଳିଥିଲା। ନିଜର ଅବୈଧ, ସାମାଜିକ ଏବଂ ଆପରାଧିକ ଗତିବିଧିର ସମୟରେ ଠକେଇର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଆରୋପୀ ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଅନେକ ଫର୍ଜୀ କାଗଜପତ୍ର ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଥିଲା।

ଗତକାଲି ଅର୍ଥାତ ୧୪ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଜେରା ସମୟରେ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିବା ର ସମୟରେ ସୁଶାନ୍ତ କୁମାର ଧଳସାମନ୍ତଠାରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବାକୁ ଯାଇ କଟକ ପାରାଦୀପ ରୋଡ NH -55 କନ୍ଦରପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଡେପୁର ଗୋଲ୍ଡେନ ପାର୍କ ହୋଟଲରେ ଛାପା ମାରି କାନୋଲୀ @ ଆଶିଷ ବେହରା ନାମକ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଆଜି 15.03.2018 ଦିନ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି।
ଅଭିଯୁକ୍ତର ନାମ ଏବଂ ଠିକଣା: – କନୋଲୀ @ ଆଶୀଷ କୁମାର ବେହରା (32) ପିତା – ନିରଞ୍ଜନ ବେହରା ଚାଉଳିଆ ଗଂଜ, ଜିଲା-କଟକ

ଅଭିଯୁକ୍ତ ଆଶୀଷ କୁମାର ବେହରା ବିରୁଦ୍ଧରେ ରୁଜୁ ହୋଇଥିବା ନିମ୍ନଲିଖିତ ମାମଲା

1. ଚାଉଳିଆଗଞ୍ଜ ଥାନା କେସ ସଂଖ୍ୟା 127 ତାରିଖ – 13.08.03, ଧାରା – -341/294/384/332/406/506/34 IPC
2. ଚାଉଳିଆଗଞ୍ଜ ଥାନା କେସ ସଂଖ୍ୟା 24 ତାରିଖ – 26.02.05, ଧାରା – -341/323/294/325/307/506/34 IPC / 25/27 ଆର୍ମସ୍ ଆକ୍ଟ
3. ଚାଉଳିଆଗଞ୍ଜ ଥାନା କେସ ସଂଖ୍ୟା 77 ତାରିଖ – 0.05.05, ଧାରା – -380/34 IPC
4. ଚାଉଳିଆଗଞ୍ଜ ଥାନା କେସ ସଂଖ୍ୟା .106 ତାରିଖ – 13.06.05 ଧାରା – 307/34 IPC , / 25/27 ଆର୍ମସ୍ ଆକ୍ଟ
5. ଲାଲବାଗ ଥାନା କେସ ସଂଖ୍ୟା 09 – ତାରିଖ – 18.01.06 ଧାରା – 302/307/34 IPC / 25/27 ଆର୍ମସ୍ ଆକ୍ଟ
6. ବିଡ଼ାନାସୀ ଥାନା କେସ ନଂ – 153, ତାରିଖ – 13.10.06 ଧାରା -302/34 IPC / 25/27 ଆର୍ମସ୍ ଆକ୍ଟ
7. କୁମ୍ଭାର ପାଡ଼ ଥାନା କେସ ସଂଖ୍ୟା -237 / 05/379 IPC
8. ଚାଉଳିଆଗଞ୍ଜ ଥାନା କେସ ସଂଖ୍ୟା 172 ତାରିଖ – 1.1.11.09 ଧାରା – 302/34 IPC / 25/27 ଆର୍ମସ୍ ଆକ୍ଟ
9. ଚାଉଳିଆଗଞ୍ଜ ଥାନା କେସ ସଂଖ୍ୟା 134/13 ଧାରା – 364 (A) / 387/325 / 326/379/120-B / 307/506/34
IPC / 25/27 ଆର୍ମସ୍ ଆକ୍ଟ
10. ଚାଉଳିଆଗଞ୍ଜ ଥାନା ନନ୍ ଏଫଆଇଆର କ୍ରମାଂକ- 24/2013 ଧାରା 110 ସିଆରପିସି
11.ବିଡ଼ାନାସୀ ଥାନା ମାମଲା ନଂ – 42 ତାରିଖ – 16.04.13 ଧାରା – -341 / 342/307/9 4/34 IPC / 25/27 ଆର୍ମସ୍ ଆକ୍ଟ
12. ଚାଉଳିଆଗଞ୍ଜ ଥାନା କେସ ସଂଖ୍ୟା -192 ଦିନାଙ୍କ 10.09.2015 ଧାରା – 341/2 B 4/452/307/323 /
324/354/506/34 IPC
13. ଚାଉଳିଆଗଞ୍ଜ ଥାନା ପ୍ରକରଣ ସଂଖ୍ୟା ଥାନା କେସ ସଂଖ୍ୟା – 27 ଦିନାଙ୍କ 3.03.2016 ଧାରା – 387/120 (B) / 34
IPC / 25 (1 AA) / 27 ଆର୍ମସ୍ ଆକ୍ଟ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *