ସାରକୋଣା ନୋଡାଲ ଉ.ପ୍ରା.ବିଦ୍ୟାଳୟର କୃତି ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ

ଖଇରା, ୧୦/୭/୨୦୧୮(ଓଡିଆ ପୁଅ / ନରେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରସାଦ ବେହେରା)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ଖଇରା ବ୍ଲକ ସାରକୋଣା ନୋଡାଲ ଉ.ପ୍ରା. ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ବସନ୍ତ କୁମାର ଦାସ, ବାସନ୍ତି ନାୟକ, ସବିତା ପାଣିଗ୍ରାହୀ, ଜମୁନା ବାରିକ, ହରେକୃଷ୍ଣ ବିଶ୍ୱାଳ, କୈଳାସ ଚନ୍ଦ୍ର ମାଝୀଙ୍କ ତତ୍ୱାବଧାନରେ ଏହି ନୋଡାଲ ସ୍କୁଲରେ ନୂଆକରି ଖୋଲିଥିବା ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀର ପ୍ରଥମ ବର୍ଷର ଛାତ୍ର ଖଇରା ବ୍ଲକ ସାରକୋଣା ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତ ସାରକୋଣା ଗ୍ରାମର ନିର୍ମଳ କୁମାର ନାୟକଙ୍କ ପୁତ୍ର ବିଶ୍ୱଜିତ ନାୟକ ଏନଏମଏମଏସ(ଜାତୀୟ ମେଧା ବୃତ୍ତି)ପରୀକ୍ଷାରେ କୃତିତ୍ୱ ହାସଲ କରି ବିଦ୍ୟାଳୟ ପାଇଁ ଗୌରବ ଆଣିଦେଇ ଥିବାରୁ ବିଧ୍ୟାଳୟର ସମସ୍ତ ଶିକ୍ଷକ/ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ ଓ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ବଧେଇ ଜଣାଇବା ସହିତ ଉତ୍ତୋରତ୍ତର ଉନ୍ନତି କାମନା କରି ମାନପତ୍ର ଦେଇ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରିଛନ୍ତି। ବିଶ୍ୱଜିତ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଜଣେ ସମାଜସେବକ ଓ ଉତ୍ତମ ମଣିଷ ରୂପେ ଗଢି ଉଠିବ ବୋଲି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ଛଡା ୧୦ମ ଶ୍ରେଣୀ ପାସ କରିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସରକାରଙ୍କଠାରୁ ସର୍ବମୋଟ ୨୪, ୦୦୦(ଚବିଶ ହଜାର)ଟଙ୍କା ଜାତୀୟ ମେଧାବୃତ୍ତି ପାଇବ ବୋଲି କହିଥିବାବେଳେ ଏ କୃତିତ୍ୱର ଶ୍ରେୟ ପ୍ରଥମେ ପିତାମାତା ଓ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ବସନ୍ତ କୁମାର ଦାସଙ୍କ ସହିତ ସମସ୍ତ ଶିକ୍ଷକ ଓ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଦେଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର କୃତିତ୍ୱରେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସର ସହିତ ସପୃକ୍ତ ଅଂଚଳରେ ଆନନ୍ଦ ଖେଳି ଯାଇଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *