ଜିଲ୍ଲା ପରିକ୍ରମା

ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବିରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଏବଂ ଏସ.ପି ଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ସାମ୍ବାଦିକ

ରାୟଗଡା ୦୫/୦୨ ( ଓଡିଆ ପୁଅ / ସଂଗ୍ରାମ ପଟନାୟକ )– ଗତ କାଲି ସମାଜ ଖବରକାଗଜର ପ୍ରତିନିଧି ସୁରେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ପାଢୀଙ୍କୁ ଜଣେ କନେଷ୍ଟବଲ ପୂର୍ଣ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ସାହୁ ମରାଣନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ କରି ଲହୁଲୁହାଣ କରିଦେଇଥିଲେ। ଶ୍ରୀ ପାଢୀ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଥିବା ଏବଂ ଫୋଟ ଉତୋଳନ କରୁଥିବା ସମୟରେ ଏବଂ ଉକ୍ତ ଫୋଟ ଉତୋଳନ କୁ ବିରୋଦ୍ଧ କରି କନେଷ୍ଟବଲ ସାହୁ ସାମ୍ବାଦିକ ଶ୍ରୀ ପାଢୀଙ୍କ ଉପରକୁ ଲୁହା ରଡ ଏବଂ ହାତ ଦ୍ୱାରା ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ଏପରିକି ପୋଲିସ ର ଉପସ୍ଥିତିରେ ମଧ୍ୟ ଆକ୍ରମଣ କରିବାକୁ କନେଷ୍ଟବଲ ଜଣକ ଆକ୍ରମଣ କରିବାକୁ ପଛେଇ ନଥିଲା। ଏ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାରେ ଥିବା କାର୍ଯ୍ୟରତ ସାମ୍ବାଦିକ ଥାନାରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଥିଲେ। ୧୫/୨୦୧୮ ପ୍ରକାରେ ଶ୍ରୀ ସାହୁ ଙ୍କ ବିରୋଦ୍ଧରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ଦଫା ୩୪୧, ୨୯୪, ୩୨୩ ଏବଂ ୫୦୬ ପ୍ରକାରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଥିବା ରାୟଗଡା ଥାନା ଭାରପ୍ରାପ୍ତ ଆଇ.ଆଇ.ସି ଶ୍ରୀ ରବିନ୍ଦ୍ର କୁମାର ପାତ୍ର ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ବିଶୃଙ୍ଖଳିତ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ପାଇଁ ଶ୍ରୀ ସାହୁଙ୍କୁ ଚାକିରିରୁ ନିଲମ୍ବନ କରାଯାଇଥିବା ଅତିରିକ୍ତ ଏସ.ପି ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ରାଓ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ଆଜି ଜିଲ୍ଲା ସଦରମହକୁମା ଠାରେ ଥିବା ସମସ୍ତ କର୍ତବ୍ୟରତ ସାମ୍ବାଦିକ କନେଷ୍ଟବଲ ଶ୍ରୀସାହୁ ଙ୍କ ବିରୋଦ୍ଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଏବଂ ସାମ୍ବାଦିକ ମାନଙ୍କୁ ସୁର କ୍ଷା ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଏବଂ ଜିଲ୍ଲା ଆରକ୍ଷୀ ଅଧି କ୍ଷକଙ୍କୁ ଏକ ସ୍ମାରକ ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ପିଡି, ଡି.ଆର.ଡିଏ ଙ୍କୁ ସ୍ମାରକ ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରି ଦୋଷୀ କନେଷ୍ଟବଲ ଙ୍କ ଉପରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ କରିବା ପାଇଁ ନିବେଦନ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ପିଡି, ଡି.ଆର.ଡିଏ ମଧୁସୂଦନ ମିଶ୍ର ଜିଲ୍ଲାପାଳ ମହୋଦୟା ଙ୍କ ସହ ନିଜେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବେ ଆଲୋଚନା କରି ପରେ କନେଷ୍ଟବଲ ଙ୍କ ବିରୋଦ୍ଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରତିଶୃତି ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ। ସେହିପରି ଏସ.ପି ମହୋଦୟଙ୍କ ସହ ସୌଜନ୍ୟ ମୂଳକ ସାକ୍ଷାତ କରି କନେଷ୍ଟବଲ ଶ୍ରୀ ସାହୁଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟରୁ ନିଲମ୍ବନ କରିଥିବାରୁ ସାମ୍ବାଦିକ ମାନେ ସାଧୁବାଦ ଜଣାଇଥିଲେ। ଏଥିସହ କନେଷ୍ଟବଲ ଙ୍କ ବିରୋଦ୍ଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ। ଏସ.ପି ମହୋଦୟ ମଧ୍ୟ ଦୋଷୀ କନେଷ୍ଟବଲଙ୍କ ଉପରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ସ୍ମାରକ ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ ସମୟରେ ସାମ୍ବାଦିକ ନରିସଂହ ନାଥ ପାଢୀ, ବାଦଲ କୁମାର ତା, ରଂଜନ ରଥ, ତ୍ରିନାଥ ଖାଡେଙ୍ଗା, ରାଜେଶ ପଟନାୟକ, ଗୋପରଂଜନ ବକ୍ସିପାତ୍ର, ସୁରେଶ ପାଢୀ, ରଶ୍ମିରୋଜନ ଦୋରା, ସଂଗ୍ରାମ ପଟନାୟକ, ଜି.ଗୌରୀ, ମନୋଜ ପାତ୍ର, ନିରଂଜନ ପାଳ, ଦୁର୍ଗାପ୍ରସାଦ ପାଢୀ, ତିରୁପତି ପାଣିଗ୍ରାହୀ, ଗୋପାଳ ସିଂ ଅଧିକାରୀ, ଅଜୟ ରଥ, ବିବେକ ଶତପଥି, ସୁଶାନ୍ତ କୁମାର ପ୍ରଧାନ, ରଂଜନ କୁମାର ମହାନ୍ତି, ସୁବ୍ରତ ଚୌଧୁରୀ, ସ୍ମତିରଂଜନ ମହାନ୍ତି, ମହୋନ ଗରଡିଆ, ସୁରେଶ ଦାଶ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଖବର

Odia Pua is the first Odia News paper which is printed & Published from New Delhi & first Odia mobile news site.

© 2018 | Odiapua.com, All Rights Reserved. | Powered By Suryanandan.net

To Top