ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ସମିତି ସଭ୍ୟା

ରେମୁଣା/ ବାଲେଶ୍ୱର, ୧୫/୦୩(ଓଡିଆ ପୁଅ/ ଭଗବାନ ଦାସ)- ସରପଞ୍ଚ ନିଜ କ୍ଷମତାର ଅପବ୍ୟବହାର କରି ପଞ୍ଚାୟତରେ ନିଜ ମର୍ଜୀରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। ପଞ୍ଚାୟତରାଜ ନିର୍ଦ୍ଦେଷ ନାମାକୁ ଖୋଲାଖୋଲି ଉଲଙ୍ଘନ କରିବା ସହ ସମିତି ସଭ୍ୟାଙ୍କୁ ପଞ୍ଚାୟତ ବୈଠକକୁ ଡାକୁ ନାହାନ୍ତି। ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ରେମୁଣା ବ୍ଲକର ଶ୍ରୀଜଙ୍ଗ ପଞ୍ଚାୟତର ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଉକ୍ତ ପଞ୍ଚାୟତର ସମିତି ସଭ୍ୟା ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଠାରେ ଆଣିଛନ୍ତି। ସମିତି ସଭ୍ୟା ପ୍ରିୟଦର୍ଶନୀ ଦାସଙ୍କ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ ଅନୁସାରେ ସେ ଜଣେ ହରିଜନ ମହିଳା ହୋଇଥିବାରୁ ସରପଞ୍ଚ କାର୍ତ୍ତୀକେଶ୍ୱର ବାରିକ ତାଙ୍କ ବିଷୟରେ କଟୁ ଶବ୍ଦ ପ୍ରୟୋଗ କରିବା ସହ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ନଡାକିବା ପାଇଁ ପଞ୍ଚାୟତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମୌଖିକ ନିର୍ଦ୍ଦେଷ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏପରିକି ଶ୍ରୀ ବାରିକ ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗରେ ଠିକାଦାରୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବାରୁ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ସମୟ ଦେଉନାହାନ୍ତି। ସେହିପରି ସ୍ୱଚ୍ଛଭାରତ ଅଭିଯାନରେ ଏନଜିଓ ମାନେ ପଞ୍ଚାୟତରେ ବିଭିନ୍ନ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ପାଇଖାନା ନିର୍ମାଣ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଯୋଗ୍ୟ ହିତାଧିକାରୀ ଚୟନରେ ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅନିୟମିତତା କରାଯାଉଥିବାର ମଧ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି। ଏଣୁ ସମିତି ସଭ୍ୟା ଶ୍ରୀମତୀ ଦାସ ଅଭିଯୋଗ ବାବଦରେ ପୁଙ୍ଖାନୁପୁଙ୍ଖ ତଦନ୍ତ କରି ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବା ନିମନ୍ତେ ଦାବି ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଏହି ଅଭିଯୋଗର ଏକକିତା ନକଲ ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ, ରେମୁଣା ବିଡ଼ିଓ, ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ, ଜିଲ୍ଲା ପିଡ଼ି ଡିଆରଡିଏ, ଆରଡବ୍ଲୁଏସଏସର କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଠାରେ ମଧ୍ୟ ଅବଗତି ନିମନ୍ତେ ଦାଖଲ କରିଥିବାର ଜଣାପଡ଼ିଛି। ତେବେ ଅଭିଯୋଗକୁ ସରପଞ୍ଚ ଶ୍ରୀ ବାରିକ ଖଣ୍ଡନ କରିବା ସହ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ତଦନ୍ତକୁ ସ୍ୱାଗତ ଜଣାଇବେ ବୋଲି ନିଜ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *