ଓଡ଼ିଶା

ରାଶିଫଳ ୦୩ ମାର୍ଚ୍ଚ: ଆପଣଙ୍କର କେମିତି କଟିବ ଆଜିର ଦିନ

ମେଷ (Aries): ଆର୍ଥିକ ଏବଂ ବ୍ୟାବସାୟିକ ଦୃଷ୍ଟିରେ ଆଜିର ଦିନ ଲାଭଦାୟକ ରହିବ। ଲମ୍ବା ସମୟର ଆର୍ଥିକ ଆୟୋଜନ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କରି ପାରିବେ। ବ୍ୟବସାୟରେ ମଧ୍ୟ ଯୋଜନା ବନିପାରିବ। ପରୋପକାରର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ କାମକଲେ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କ ମନ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲିତ ରହିବ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଉତ୍ତମ ରହିବ। ବୀମାର ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ସୁଧାର ପ୍ରତୀତ ହେବ। ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ହେବାପାଇଁ ଆଶା ରଖିପାରନ୍ତି।

ବୃଷ (Taurus): ଆପଣଙ୍କ ଅଧିକ ଭାବୁକତା ଆପଣଙ୍କୁ ଅସ୍ଵସ୍ଥ ବନାଇପାରେ। ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଟାଳିବା ଅଧିକ ଭଲ ରହିବ। ବାଣୀ ଏବଂ ବର୍ତନୀ ଉପରେ ସଂଯମତା ରଖିବେ। ଖାନ-ପାନରେ ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। ବ୍ୟାବସାୟିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିଘ୍ନ ଉପସ୍ଥିତ ହୋଇପାରେ। ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ସହିତ ବିବାଦର ପ୍ରସଂଗକୁ ଟାଳିବା ଭଲହେବ। ପ୍ରତିସ୍ପଦ୍ଧାମାନଙ୍କର ସାଥିରେ ବିବାଦ କିମ୍ବା ଉଗ୍ର ଚର୍ଚ୍ଚା ନ ହେଉ ଏହାର ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ପ୍ରାପ୍ତ ହେବାରେ ବିଳମ୍ବ ହୋଇପାରେ। ଧୈର୍ଯ୍ୟର ସହିତ କାମ କରନ୍ତୁ।

ମିଥୁନ (Gemini): ପ୍ରତିସ୍ପର୍ଦ୍ଧାମାନଙ୍କ ଏବଂ ଉଚ୍ଚ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ସହିତ ବାଦ-ବିବାଦ ନ କରିବାର ଉପଦେଶ ଦିଆଯାଉଛି। ଆମୋଦ-ପ୍ରମୋଦରେ ସମ୍ବଂଧିତ ବସ୍ତୁକୁ କିଣିବାରେ ଖର୍ଚ ହେବାର ସଂଭାବନା ଅଛି। ବ୍ୟବସାୟିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବାତାବରଣ ଭଲ ରହିବ। ମାନସିକରୂପରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣ ସ୍ଵସ୍ଥ ରହିବେ। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ସ୍ଥିତି ଅନୁକୂଳ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିବ। ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଉଚ୍ଚ ଅଧିକାରୀ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ରହିବେ। ଧନ ପ୍ରାପ୍ତିର ଆଜି ଭଲ ଯୋଗ ଅଛି। ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ ସୁଖ-ଶାନ୍ତି ବନିରହିବ।

କର୍କଟ (Cancer): ଆଜି ଅଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚର ଦିନ ହେବ। କୁଟୁମ୍ବ ଲୋକମାନଙ୍କ ସହିତ ମତଭେଦ ହୋଇପାରେ। ମନରେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଅନିଶ୍ଚିତତା କାରଣରୁ ମାନସିକ ଚିନ୍ତା ରହିବ। ମନ ଦୁବିଧାଯୁକ୍ତ ରହିବ। ବର୍ତ୍ତନୀ ଉପରେ ସଂଯମତା ରଖିବେ। କୌଣସି ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ବାଦ-ବିବାଦ କିମ୍ବା ଝଗଡ଼ାରେ ପଡ଼ି ମାମଲା ଖରାପ ହୋଇପାରେ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଦାୟିତ୍ୱହୀନତାରୁ ବଞ୍ଚନ୍ତୁ। ମାନ ପ୍ରତିଷ୍ଠାର ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ।

ସିଂହ (Leo): ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମିଶ୍ରିତ ଫଳଦାୟୀ ଅଟେ। ପରିଜନମାନଙ୍କ ସହିତ ଆପଣ ଭଲ ଭାବରେ ସମୟ ବିତାଇ ପାରିବେ। ତାଙ୍କର ସହଯୋଗ ମଧ୍ୟ ମିଳିପାରେ। ଆର୍ଥିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆୟ ଅପେକ୍ଷା ବ୍ୟୟ ଅଧିକ ହେବ। ବାଣୀ ଦ୍ଵାରା ଆପଣ ସମସ୍ତଙ୍କ ମନକୁ ଜିତି ପାରିବେ।

କନ୍ୟା (Virgo): ଆପଣଙ୍କ ବାଣୀର ମାଧୁର୍ଯ୍ୟ ନୂଆ ସୌହାର୍ଦ୍ୟ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମ୍ବଂଧ ସ୍ଥାପିତ କରିବାରେ ଉପଯୋଗୀ ପ୍ରମାଣିତ ହେବ। ବୈଚାରିକ ସମୃଦ୍ଧି ବଢ଼ିବ। ବ୍ୟାପାରରେ ଲାଭ ସହିତ ସଫଳତା ମିଳିବ। ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବନି ରହିବ। ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ଏବଂ ସ୍ନେହୀଜନମାନଙ୍କ ସହିତ ସାକ୍ଷାତ ହୋଇପାରେ। ଭେଟି-ଉପହାର ମିଳିପାରେ। ଦାମ୍ପତ୍୍ୟ ଜୀବନରେ ମଧୁରତା ରହିବ।

ତୁଳା (Libra): ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନ ଭଲ ଅଛି। ପ୍ରିୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ସାକ୍ଷାତକରି ଆନନ୍ଦଦାୟୀ ରହିବେ। ଭାଗ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ହେବ। ସାମାଜିକ ରୂପରେ ମାନ-ସମ୍ମାନ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ। ପରନ୍ତୁ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ଉଦାସୀନତା ଛାଇ ରହିବ। ଶାରୀରିକ ରୂପରେ ମଧ୍ୟ ଅସ୍ଵସ୍ଥତା ଅନୁଭବ ହୋଇପାରେ। ସ୍ଥାୟୀ ସଂପତ୍ତିର ମାମଲାରେ ସାବଧାନୀ ବର୍ତ୍ତିବେ।

ବିଚ୍ଛା (Scorpio): ଆଜି ବିଦ୍ୟାର୍ଥିମାନଙ୍କପାଇଁ ଦିନ ଅନୁକୂଳ ଅଟେ। ସ୍ଵଭାବରେ ଅାଳସ୍ୟ ଛାଡ଼ିକରି ଆଗକୁ ବଢ଼ନ୍ତୁ ତେବେ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ନିରାକରଣ ହୋବାରେ ଦେଖାଯିବ। ନୂଆ ବସ୍ତ୍ରାଭୂଷଣ ତଥା ପ୍ରସାଧନ ପଛରେ ଧନ ଖର୍ଚ ଅଧିକ ହେବାର ସଂଭାବନା ଅଛି। ଆର୍ଥିକ ଯୋଜନା ବନିବାରେ ସରଳ ହେବ। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ବୈଚାରିକ ସ୍ଥିରତା ରହିବ ନାହିଁ। ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟର ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ଦିନ ବହୁତ ଅନୁକୂଳ ନୁହେଁ।

ଧନୁ (Sagittarius): ସମାଜରେ ସମ୍ମାନ ମିଳିବ। ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ସହିତ ସାକ୍ଷାତ ହେବ। ତାଙ୍କ ସହିତ ବୁଲିବାକୁ କିମ୍ବା ମନୋରଂଜନ ସ୍ଥଳକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି। ଭଲ ଭୋଜନ ଏବଂ ସୁନ୍ଦର ପରିଧାନରେ ଆପଣଙ୍କ ମନ ଖୁସି ରହିବ। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ। ବିପରୀତ ଲିଙ୍ଗର ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କ ସହିତ ଆନନ୍ଦ ସମୟ କଟିପାରେ। ଭାଗିଦାରୀ ଲାଭଦାୟକ ରହିବ।

ମକର (Capricorn): ଦିନ ମଧ୍ୟମ ଫଳଦାୟୀ ରହିବ। ବୌଦ୍ଧିକ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନ ଶୁଭ ଅଟେ। ଆଜି ଲେଖନ ଏବଂ ସାହିତ୍ୟ ସହିତ ଜଡ଼ିତ କାର୍ଯ୍ୟ କରି ପାରିବେ। ଏଥିପାଇଁ ଆପଣ ଯୋଜନା ମଧ୍ୟ ବନାଇ ପାରିବେ। ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକରେ ପରିସ୍ଥିତି ପ୍ରତିକୂଳ ଅନୁଭବ ହେବ। ଶରୀର ସାମାନ୍ୟ ଆଳସ୍ୟ ରହିବ ଏବଂ ମାନସିକ ସ୍ତର ମଧ୍ୟ ଠିକ ରହିବ ନାହିଁ।

କୁମ୍ଭ (Aquarius): ଆପଣଙ୍କୁ ଆଜି ନିଷେଧାତ୍ମକ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକରେ ଏବଂ ନକାରାତ୍ମକ ବିଚାରରୁ ଦୂରରେ ରହିବା ପାଇଁ ଉପଦେଶ ଦିଆଯାଉଛି। ଝଗଡ଼ା-ବିବାଦଠାରୁ ବଞ୍ଚନ୍ତୁ। କ୍ରୋଧ ଏବଂ ବାଣୀ ଉପରେ ସଂଯମତା ରଖିବେ। ପାରିବାରିକ ବାତାବରଣ କଳୁଷିତ ରହିବ। ଆର୍ଥିକ ଅସୁବିଧାର ଅନୁଭବ ହେବ। ଈଶ୍ଵରଙ୍କର ସ୍ମରଣ ଏବଂ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତା ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ମାନସିକ ବୋଝକୁ ହାଲୁକା କରିବ।

ମୀନ (Pisces): ଆଜିର ଦିନ ସବୁ ପ୍ରକାରରେ ଆପଣପାଇଁ ଲାଭଦାୟୀ ଅଟେ। କୌଣସି ପରୋପକାର କାର୍ଯ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ହେବ। ବ୍ୟାପାରରେ ଉଚିତ ଆୟୋଜନ ଦ୍ଵାରା ବ୍ୟାପାର- ବୃଦ୍ଧି କରି ପାରିବେ। ଅଧିକାରୀଗଣ ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟର ପ୍ରଶଂସା କରିବେ। ବ୍ୟାପାର ସମ୍ବଂଧିତ ଯାତ୍ରାର ଯୋଗ ଅଛି। ପିତା ଏବଂ ବଡମାନଙ୍କର ଆଶୀର୍ଵାଦ ଲାଭ ମିଳିବ। ଆୟରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବାର ସଂଭାବନା ଅଛି।

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଖବର

Odia Pua is the first Odia News paper which is printed & Published from New Delhi & first Odia mobile news site.

© 2018 | Odiapua.com, All Rights Reserved. | Powered By Suryanandan.net

To Top