ମେଧାବୃତି ପରୀକ୍ଷାରେ ଶ୍ୱେତପଦ୍ମା ତ୍ରିପାଠୀ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବିବେଚିତ

ତମାଣ୍ଡୋ ୪-୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) : ସ୍ଥାନୀୟ କଳିଙ୍ଗ ବିହାର ସରସ୍ୱତୀ ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟା ମନ୍ଦିରର ପଂଚମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ ଶେତପଦ୍ମା ତ୍ରିପାଠୀ ପଂଚମ ଶ୍ରେଣୀ ମେଧାବୃତି ପରୀକ୍ଷାରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବିବେଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ସଂଜୟ କୁମାର ବେହେରାଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ତତ୍ୱାବଧାନରେ ପଢୁଥିବା ସୁଶ୍ରୀ ଶ୍ୱେତପଦ୍ମା ହେଉଛନ୍ତି କଟକ ଜିଲ୍ଲା କୁଟିଲୋ ଗ୍ରାମର ପିତା ଶୁରେନ୍ଦ୍ର ନାଥ ତ୍ରିପାଠୀ ଏବଂ ମାତା ରେଣୁବାଳା ତ୍ରିପାଠୀଙ୍କର ଏକମାତ୍ର କନ୍ୟା। ପିଲାଟି ଦିନରୁ ପଢାପ୍ରତି ବିଶେଷ ଆଗ୍ରହ ଥିବାରୁ ସେ ତୃତୀୟ ଶ୍ରେଣୀ ମେଧାବୃତି ପରୀକ୍ଷାରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବିବେଚିତ ହୋଇଥିଲେ। ସେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ବିଦ୍ ମତା ବଳରେ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଥିବା ପ୍ରତିଯୋଗିତା ମାନଙ୍କରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଥାନ୍ତି ବୋଲି ତାଙ୍କର ଶ୍ରେଣୀ ଗୁରୁମା ମୋନାଲିସା ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି। ଏଭଳି କୃତକାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ସେ ତାଙ୍କର ଅଜା ବାସୁଦେବ ମିଶ୍ର, ଆଇ ଶାନ୍ତିଲତା ମିଶ୍ର ଏବଂ ମଉସା ଡକ୍ଟର ଧୀରେନ୍ଦ୍ର ନନ୍ଦଙ୍କ ଠାରେ କୃତଜ୍ଞ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ଭବିଷ୍ୟତରେ ଜଣେ ଉଚ୍ଚପଦସ୍ଥ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀ ହେବାର ଲକ୍ଷ୍ୟ ରହିଛି ବୋଲି ସୁଶ୍ରୀ ସ୍ୱେତପଦ୍ମା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *