ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ବିଜେଡି ଦଳ କର୍ମୀସମ୍ମିଳନୀରେ ଯୋଗଦେଲେ ଦୁଇ ମନ୍ତ୍ରୀ

 

ମାଲକାନଗିରି,୨୨ା୪ (ଓଡିଆ ପୁଅ )  ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ହେଲିକେପ୍ଟର ଯୋଗେ ରାଜ୍ୟର ଦୁଇ ମନ୍ତ୍ରୀ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାରେ ଆଜି ପହଁଚି ଜିଲ୍ଲାସ୍ତରୀୟ ବିଜେଡି କର୍ମୀସମ୍ମିଳନୀରେ ଯୋଗଦେଇଛନ୍ତି , ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ବିଜେଡି ଦଳପକ୍ଷରୁ ସ୍ଥାନୀୟନଗର ଭବନ ଠାରେ ବିଧାୟକ ମାନସ ମାଡକାମି ଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ  ଆୟୋଜିତ କର୍ମୀସମ୍ମିଳନୀରେ ରାଜ୍ୟ କ୍ରୀଡା ଓ ଯୁବବ୍ୟାପର ମନ୍ତ୍ରୀ ଚନ୍ଦ୍ରସାରଥୀବେହେରା, ଅନୁସୁଚିତ ଜନଜାତି  ଓ ଅନୁସୁଚିତ ଜାତି ଉନ୍ନୟନ ସଂଖ୍ୟାଲଘୁ ପଛୁଆବର୍ଗ ଶ୍ରେଣୀ କଲ୍ୟାଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ରମେଶଚନ୍ଦ୍ର ମାଝୀ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାରେ କିପରି ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୁଳକ କାର୍ଯ୍ୟ ହେବ ଓ ସରକାରଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୁଳକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଗ୍ରାମଚଂଳର ଗରିବ ଲୋକେ ସାମିଲହୋଇ ତାର ସୁଫଳ ନେବେ ବିଜେଡି ଦଳ ସଙ୍ଗଠନ କିପିରି ସୁଦୃଢ ହେବ ସେ ସଂପର୍କରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ । ଏହା ବ୍ୟତିତ ଜିଲ୍ଲାକୁ ରାଜ୍ୟର ସବୁ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏକ ନମ୍ବର ଜିଲ୍ଲା ଭାବେ ପ୍ରତିଷ୍ଟାକରି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ,ଶିକ୍ଷା, ଗମନାଗମନ,ସାଧାରଣ ବଟଂନ ବ୍ୟବସ୍ଥା,ବାର୍ଦ୍ଦକ୍ୟ ଓ ବିଧାବ ଭତା, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ,ବିଜୁପକାଘର, ନିର୍ମାଣଶ୍ରମିକ ଯୋଜନାରେ ଗରିବ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସମିଲ କରାଯିବା ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆ ଯିବ ଓ ଆଗାମି ନିର୍ବାଚନରେ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାରେ ଯେପରି ବିଜେଡି ଦଳ ବୀଜୟୀ ହେବ ସେଥିପ୍ରତି ଗରୁତ୍ୱ ଦେବାପାଇଁ କର୍ମୀମାନଙ୍କୁ  ମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ମାଝୀ ଓ ଶ୍ରୀ ବେହେରା ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ ।

ଏହି କର୍ମୀସମ୍ମିଳନୀରେ ୨୧ଜଣିଆ ହାଉସ ଟେକିଂ କମିଟି ଗଠନ କରାଯାଇ ୫ଜଣଙ୍କୁ ପୌରପରିଷଦ ସମସ୍ତ ଓ୍ୟାର୍ଡ ପରିଦର୍ଶନ କରି ଘରଘର ବୁଲି ସର୍ଭେକରି ସମସ୍ତ ସରକାରି କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡିକ ଯେପରି ଗରିବ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଁଚିପାରିବ ସେନେଇ ନିସ୍ପତି ନିଆ ଯାଇଛି । ଏହି ଅବସରରେ ଯୁବକର୍ମୀଙ୍କୁନେଇ  ବିଜୁ ଯୁବବାହିନୀ ଗଠନ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି କର୍ମୀସମ୍ମଳନୀରେ କୋରାପୁଟ ଓ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାର ହାଉସଟେକିଙ୍ଗ କମିଟି ସଂଯୋଜକ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ଆଚର୍ଯ୍ୟ,ଜିଲ୍ଲା ଆଦିବାସୀ ବିକାଶ ପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଆଡମା ରାବା,ଜିଲ୍ଲା ବିଜେଡି  ମହିଳା ସଭାନେତ୍ରୀ ପଜଦ୍ମିନୀମୁଦୁଲି,ମାଲକାନଗରି ପୌରପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ରାଜଓନ୍ତକୌର, ରାଜ୍ୟକାର୍ଯ୍ୟାକାରଣି ସଦସ୍ୟ ଧନୁର୍ଯ୍ୟ ମାଡକାମି,ସତ୍ୟପାଣିଗ୍ରାହି, ବିଜେଡି ନେତା ରମେଶପଟନାୟକ, ମାଲକାନଗିରି ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅକ୍ଷୟନାୟକ, ରାଜେନ୍ଦ୍ର ପଣ୍ଡା,ସଦାନନ୍ଦ ଖରା, ଓକିଲ ଗୋପାଳପଣ୍ଡା,ଓକିଲ ଲମ୍ବୋଧର ତୁର୍କୁ,ଜଗବନ୍ଧୁ ପଡିଆରୀ,ଦହନାଟାଙ୍ଗୁଲ, ଜିଲ୍ଲାଯୁବ ବିଜେଡି ସଭାପତି ନିରୋଧମିସ୍ତ୍ରୀ, ଜିଲ୍ଲାଛାତ୍ର ବିଜେଡି ସଭାପତି ସୋମେଶବାଗ, ସବ ର୍ବିଷୋୟୀ, ବିକାଶ ମଣ୍ଡଳ ଙ୍କ ସହିତ ବିଜେଡି ଦଳର ବରିଷ୍ଟ ନେତା ଓ କର୍ମୀ ,ବ୍ଲକ ସଭାପତି, ସଂପାଦକ, ଚେୟାର ମେନ ମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ଦଳିଅ ସାଙ୍ଗଠାନିକ ସହ ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନ ମୁଳକ କାର୍ଯ୍ୟ ସଂପର୍କରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ ।

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *