ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘର ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଚିନ୍ତନ

ଭଦ୍ରକ, ୧୪ା୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ପ୍ରମୋଦ ରାୟ) : ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘର ମାସିକ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ କମିଟିର ବୈଠକ ଓ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଚିନ୍ତନ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି, ଦିଗମ୍ବର ମହାନ୍ତିଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ସଂଘ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ସମାବେଶ କେନ୍ଦ୍ର ‘ନିତ୍ୟାନନ୍ଦ ଭବନ’ କୁଆଁସ ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସାଧାରଣ  ସଂପାଦକ ପ୍ରଭାକର ମଲ୍ଲିକ ପୂର୍ବ ଅଧିବେଶନ ଓ ରାଜ୍ୟସ୍ତରର ଦାବୀ ସଂପର୍କୀୟ ବିବରଣୀ ପାଠକଲାପରେ ସର୍ବସମ୍ମତି କ୍ରମେ ସଭାପତିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦୃଢୀଭୂତ ହୋଇଥିଲା । ସାଧାରଣ ସଂପାଦକ ମୁରଲୀଧର ପଣ୍ଡା ସଂଘର ମାସିକ ଦେୟ ପ୍ରଦାନ ନିମନ୍ତେ ସମସ୍ତ କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ ।  ଯୁଗ୍ମ ସଂପାଦକ ଅଜିତ୍ କୁମାର ନାୟକ ଦୈନନ୍ଦିନ ଖର୍ଚ୍ଚର ଆବଶ୍ୟକତା ଓ  ଚଳିତ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷ ସମାପ୍ତି ହେବାକୁ ଯାଉଥିବାରୁ  ସଦସ୍ୟଙ୍କ ବକେୟା ଅର୍ଥ ସଂପର୍କୀୟ ତାଲିକା ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ । ସଂଘର ପାଚେରୀ ଠାରୁ ସରକାରୀ ରାସ୍ତା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାସ୍ତାର ସୁରକ୍ଷା ପାଚେରୀ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ଖର୍ଚ୍ଚ  ସଦସ୍ୟମାନେ ସ୍ୱେଚ୍ଛାରେ ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ଉପସଭାପତି କୃପାସିନ୍ଧୁ ବାରିକ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ । ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଚିନ୍ତନର ପ୍ରବକ୍ତାଙ୍କର ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ପରିଚୟ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ ବିନୟ କୁମାର ପଣ୍ଡା । ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଡ଼ଃ ପ୍ରହ୍ଲାଦ ଚନ୍ଦ୍ର ପତି ଭଗବତ ‘ଗୀତାରେ ମାନବବାଦ’ ଶୀର୍ଷକ ବିଷୟରେ ବିଭିନ୍ନ ଶ୍ଳୋକ, ଉଦାହରଣ, ଘଟଣାକ୍ରମ,  ପ୍ରଜ୍ଞାନ ବ୍ରହ୍ମ, ବସ୍ତୁବାଦ, ପୁରୁଷ, ପ୍ରବୃତ୍ତି ଓ ସମର୍ପଣ ଭାବ ସପର୍କରେ ସାରଗର୍ଭକ  ତଥ୍ୟଭିତ୍ତିକ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଚିନ୍ତନ ଉପସ୍ଥାପନ କରି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ବିମୁଗ୍ଧ କରିଥିଲେ । ଡ଼ଃ ଶିବ ନାରାୟଣ ପାଢୀ, ପଦ୍ମନାଭ ପାଢୀ, ହରମୋହନ କୁଅଁର, ଉଦୟନାଥ ମହାନ୍ତି, ବାସୁଦେବ ଦାଶ, ଡ଼ଃ ଗୋଲକ ବିହାରୀ ସାହୁ, ମାନସ ରଞ୍ଜନ ଲେଙ୍କା, କୈଳାସ ଚନ୍ଦ୍ର ପଣ୍ଡା,କାଶୀନାଥ ସାହୁ, ଦୁଃଶାସନ ମହାନ୍ତି, ଜୟରାମ କର, ନରେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରସାଦ ଦାସ, ତାରକ ଦାସ ଆଢ୍ୟ, ହରେକୃଷ୍ଣ ସାହୁ, ବାମନ ଚରଣ ରାଉତ, ରନôାକର ଦାଶ, ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ କୁମାର ମଲ୍ଲିକ, ନବକିଶୋର ପାତ୍ର, ପ୍ରମୁଖ ବହୁ ସଦସ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ କମିଟିର ସଦସ୍ୟ ପଣ୍ଡିତ ଘନଶ୍ୟାମ ଲେଙ୍କା ଧନ୍ୟବାଦ ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *