ଜିଲ୍ଲା ପରିକ୍ରମା

ଭଦ୍ରକରେ ସରକାରୀ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବି ଜୋର ଧରିଲା , ବିଭିନ୍ନ ବର୍ଗର ହଜାର ହଜାର ଲୋକ ଓ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ ସଂଗଠନଙ୍କ ଦାବିପତ୍ର ଓ ଚେତାବନୀ

ଭଦ୍ରକ, ୧୨ା୯ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ପ୍ରମୋଦ ରାୟ) –  ଭଦ୍ରକରେ ସରକାରୀ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ଏବେ ଦାବି ଜୋର ଧରିଛି । ଆଜି ସହୀଦ୍ ସ୍ମୃତି ଭବନ ଠାରୁ ବିଭିନ୍ନ ବର୍ଗର ହଜାର ହଜାର ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ୩୦ରୁ ଉଦ୍ଧ୍ୱର୍ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ ସଂଗଠନ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ବାହାରି ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଠାରେ ପହଞ୍ଚôଥିଲେ । ଏହି ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ଭଦ୍ରକରେ ସରକାରୀ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବିରେ ପଣ୍ଡିତ ସଂଗ୍ରାମ ଆ·ର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ ସଂଗଠନ ସହ ବେସରକାରୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଗୁଡିକ ସେମାନଙ୍କର ଦାବିପତ୍ର ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଶ୍ୟାମଭକ୍ତ ମିଶ୍ରଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ  ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ । ଏବଂ ଆଗାମୀ ୧୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଭଦ୍ରକରେ ଏହା ସରକାରୀ ସ୍ତରରେ ଘୋଷଣା କରାନଗଲେ ଭଦ୍ରକ ବନ୍ଦ କରାଯାଇ ଆନେ୍ଦାଳନକୁ ତୀବ୍ରତର କରାଯିବ ବୋଲି ଚେତାବନୀ ଦେଇଥିଲେ । ଏବଂ ଆବଶ୍ୟକ ପଡିଲେ ସେମାନେ ପଦଯାତ୍ରାରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଯାଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବାସଭବନ ସମ୍ମୁଖରେ ଆମରଣ ଅନଶନରେ ବସିବେ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ଏହି  କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଭାରତୀୟ ଚିକିସôକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଡାକ୍ତର ହରେକୃଷ୍ଣ ନାୟକ, ରେ ।ଟାରୀ କ୍ଳବ ମିଡ ଟାଉନ ପକ୍ଷରୁ ଅତିସ ବେହେରା,  ଉକôଳମଣି ଫାଉଣ୍ଡେସନ ଟ୍ରଷ୍ଟ ଓ ରୂପାୟନ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରମୋଦ ରାୟ, ସୁକାନ୍ତ ମହାନ୍ତି, ଶୁଭେନ୍ଦୁ ଧଳ, ଅଶୋକ ସାମଲ, ଶହୀଦ ଭଗତ ସେନା ପକ୍ଷରୁ ସୀତାଂଶୁ ମହାପାତ୍ର, ବିଏସଏସ, ନାଗରିକ ସମାଜ ପକ୍ଷରୁ ଶାନ୍ତନୁ କୁମାର ରାଉତ, ସୁଧାକର ରାଉତ, ରାଧାରାଣୀ ମହାପାତ୍ର, ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ନାୟକ, ସଞ୍ଜିବ ମଲ୍ଳିକ, ଡା. ରମେଶ ସାହୁ, ବୈଲୋଚନ ବେହୁରିଆ, କରୁଣାକର ଉପାଧ୍ୟାୟ, ତୁଷାର ମହାନ୍ତି, ଡା. ରବିନାରାୟଣ ମହାପାତ୍ର, ୟୁଡ଼ି ଗ୍ରୁପ,ତ୍ୟାଗଭୂମୀ ସାଂସ୍କୃତିକ ସମ୍ମେଳନ, ବିଜୁ ସ୍ମୃତି କମିଟି, ରୋଟାରୀ କ୍ଲବ ଭଦ୍ରକ, ଜୀବନଜ୍ୟୋତି, ଜାଗ୍ରତସେନା, ନେତାଜୀ ସୁବାସ ବାହିନୀ, ତିହିଡି ଯୁବ ମଞ୍ଚ, ଯୁବ ବାହିନୀ, ହେଲ୍ପିଂ ହେଣ୍ଡ୍ସ, ନାରୀ ସୁରକ୍ଷା ମଞ୍ଚ, ମାନବାଧିକାର ପ୍ରୋଟେକ୍ସନ ଭଦ୍ରକ ଶାଖା, ଉସôର୍ଗ, ମାନବ ସେବା ସମିତି, ଆମ ଭଦ୍ରକ, ଭଦ୍ରକ ଛାତ୍ର ସମାଜ ଭଳି ୩୦ରୁ ଉଦ୍ଧ୍ୱର୍ ସାମାଜିକ ସଙ୍ଗଠନର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ମାନେ ଯେ ।ଗ ଦେଇଥିଲେ ।

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଖବର

Odia Pua is the first Odia News paper which is printed & Published from New Delhi & first Odia mobile news site.

© 2018 | Odiapua.com, All Rights Reserved. | Powered By Suryanandan.net

To Top