ବିଶ୍ୱ ସ୍ତନ୍ୟପାନ ସପ୍ତାହ ପାଳନ

ଭଦ୍ରକ, ୫ା୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ପ୍ରମୋଦ ରାୟ) – ଧାମନଗର ଶିଶୁ ବିକାଶ ପ୍ରକଳ୍ପ ପକ୍ଷରୁ ବିଶ୍ୱ ସ୍ତନ୍ୟପାନ ଦିବସ ସପ୍ତାହ ପାଳନ ଅବସରରେ ରାଧାବଲ୍ଲଭପୁର ସେକ୍ଟର ପକ୍ଷରୁ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଛତ୍ରପଦା ଠାରୁ ଏକ ସଚେତନତା ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ଅଙ୍ଗନବାଡି କର୍ମୀ, ଆଶାକର୍ମୀ, କିଶୋରୀ ବାଳିକା ଓ ଛାତ୍ରୀମାନେ ବାହାରି ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମର ଓ ବଜାର ପରିକ୍ରମା କରିବା ପରେ ବନ୍ଧଟିଆସ୍ଥିତ ଉତ୍କଳମଣି ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାପୀଠରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ଆୟୋଜିତ ସଭାରେ ଅଙ୍ଗନବାଡି କର୍ମୀ ଜାନକୀ ଦାସଙ୍କ ସଞ୍ଚାଳନାରେ ସିଡିପିଓ ରେଣୁବାଳା ଦାସ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇଥିବା ବେଳେ ସମ୍ମାନୀତ ଅତିଥି ଭାବେ ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ରମେଶ ସେଠୀ, ସୁପରଭାଇଜର ଜେମା ଦେଇ, ନିରୂପମା ସେଠୀ, ସନ୍ଧ୍ୟାରାଣୀ ମିଶ୍ର, ସସ୍ମିତା ସାହୁ, କଲ୍ୟାଣୀ ସେଠୀ, ଯଶୋଦା ବେହେରା, ମମତା ରାଉତ ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗଦେଇ ସନ୍ତପାନ ଉପରେ ବକ୍ତବ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। ଏହି ଅବସରରେ କିଶୋରୀ ବାଳିକାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ବକ୍ତୃତା ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇ ସେମାନଙ୍କୁ ପୁରସ୍କୃତ କରାଯାଇଥିଲା। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଅଙ୍ଗନବାଡି କର୍ମୀ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣଲତା ପଣ୍ଡା, ସସ୍ମିତା ଜେନା, ସକୁନ୍ତଳା ଷଡଙ୍ଗୀ, ଲୋପାମୁଦ୍ରା ମଲିକ, ନମିତା ପାଲ, କଳ୍ପନା ରାଉତ, କବିତା ବେହୁରିଆ, ପ୍ରଭାତୀ ରାଉତ ପ୍ରମୁଖ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *