ଜଗତସିଂହପୁର

ବିଜୁ ଯୁବବାହିନୀ ଗଠନରେ ଚଞ୍ଚକତାକୁ ନେଇ ଅଭିଯୋଗ

ତିର୍ତ୍ତୋଲ ୧୧/୦୭ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ଟୁକନ ସେଠୀ) ସରକାରୀ ନୀତି ନିୟମକୁ ଖୋଲା ଉଲଘଂନ କରାଯାଇ ବିଜୁ ଯୁବବାହିନୀ ଗଠନ କରାଯାଉଥିବା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ ଉଠିଛି। ୨୦୧୮ ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା ନିୟମ ଉଲଘଂନ କରାଯାଇ ତିର୍ତ୍ତୋଲ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସଅଁରା ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତରେ ଯୁବ ବାହିନୀ ଗଠନ କରାଯାଇଛି ବୋଲି ଏହି ପଞ୍ଚାୟତର ବିଶ୍ୱାନଥ ସ୍ୱାଇଁ, ଗୋରେଖ ନାଥ ଖୁଣ୍ଟିଆ, ବୈଦ୍ୟନାଥ ସ୍ୱାଇଁ, ଜୟପ୍ରକାଶ ଭୁୟାଁ, ସାହିଲ କୁମାର ସାହୁ, ମମତା ସାହୁ, ସୁଶିଲ କୁମାର ସାହୁ, ପରକ୍ଷିତ ଦାସ, ରତିକାନ୍ତ ସାହୁ, ଦୁର୍ଗା ଚରଣ ସାହୁ, ଅନୁପମା ସ୍ୱାଇଁ, ରାକେଶ ସାହୁ ପ୍ରମୁଖ ଯୁବ ବାହିନୀର ତିର୍ତ୍ତୋଲ ବ୍ଲକ ସଭାପତି ତଥା ମଣ୍ଡ ଉନ୍ନୟନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଲିଖିତ ଅଭି୍େୟାଗ କରିବା ସହିତ ସ୍ଥାନୀୟ ବିଧାୟିକା ଓ ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲ୍ଲା ପାଳଙ୍କ ପଦକ୍ଷେପ ନେବା ପଇଁ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ସୂଚନା ମୁତାବକ ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ ଗଠନ ପାଇଁ ସଅଁରା ପଞ୍ଚାୟତରେ ଅନ୍ଲାଇନ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଆବେଦକ କରିଥିବା ଦରଖାସ୍ତକାରୀଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ତାରିଖ ଓ ସମୟରେ ସଅଁରା ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବା ପାଇଁ ମୋବାଇଲ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ମେସେଜ୍ କରା୍ୟାଇଥିଲା। ସେହିଦିନ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ପ୍ରମାଣ ପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇ ୧୮ଜଣ ସଭ୍ୟ ସଭ୍ୟାଙ୍କୁ ଅନୁମୋଦନ କରାଯାଇଥିଲା। ୧୨.୦୬.୨୦୧୮ ରିଖ ଦିନ ଦ୍ୱତୀୟ ବୈଠକ ପାଇଁ ମୋବାଇଲ୍ ରେ ମେସେଜ୍ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ଦିନ ପୁର୍ବ ୧୮ଜଣଙ୍କ ବ୍ୟତିତ ଆହୁରି ୩୨ଜଣଙ୍କ ନାମ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ବିଜୁ ଯୁବବାହିନୀର ସଭ୍ୟ ସଭ୍ୟା ଭାବେ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ଏମାନେ ପ୍ରଥମ ବୈଠକରେ ଅନୁପସ୍ତିତଥିଲେ। ଘଟଣା ସଂପର୍କରେ ଜଣିବା ପରେ ଉପସ୍ତିତ ଥିବା ସଭ୍ୟ ସଭ୍ୟା ପ୍ରତିବାଦ କରିବା ସହିତ ବୈଠକ ବର୍ଜନ କରିଥିଲେ। ୩୧ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅଧିକାଂଶ ସଭ୍ୟ ସଭ୍ୟାଙ୍କର ଆବଶ୍ୟକୀୟ ଯୋଗ୍ୟତା ନଥିଲା। ସୁବ୍ରତ ଜେନା, ଦେବୀ ପ୍ରସାଦ ସେତପଥି, ରଶ୍ମି ରଞ୍ଜନ ଜେନା ପ୍ରମୁଖ ଯୁବକ ଜିଲ୍ଲା ତଥା ଜିଲ୍ଲା ବାହାରେ ରହି ଚାକିରି କରୁଥିବା ବେଳେ ଚଞ୍ଚକ ପୁର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଏମାନଙ୍କ ନାମକୁ ବିଜୁ ଯୁବବାହିନୀ ଗଠନରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି। ଏଭଳି ଚଞ୍ଚକ ପୁର୍ଣ୍ଣ ବିଜୁ ଯୁବବାହିନୀ ଗଠନକୁ ଖାରଜ କରାଯିବା ପାଇଁ ଦାବି କରାଯାଇଛି।

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଖବର

Odia Pua is the first Odia News paper which is printed & Published from New Delhi & first Odia mobile news site.

© 2018 | Odiapua.com, All Rights Reserved. | Powered By Suryanandan.net

To Top