ବାହାନଗାତହସିଲରେ ନୂତନ ତହହସିଲଦାରଙ୍କ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ

ବାହାନଗା/ବାଲେଶ୍ୱର, ୧୨/୦୬( ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ଭାରତୀ ଦାସ)- ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ବାହାନଗା ବ୍ଲକ ଗୋପାଳପୁର ସ୍ଥିତ ପାଇକାସ୍ତାରେ ଥିବା ତହସିଲରେ ଦୀର୍ଘଦିନ ଧରି ସ୍ଥାୟୀ ତହସିଲଦାର ନଥିଲେ। ତହସିଲଦାର ଦାୟିତ୍ୱ ସୋର ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାର ପ୍ରିୟବ୍ରତ ପାଢୀଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ବେଳେ ଆଜି ତାହାର ଯବନିକା ପଡ଼ି ନୂତନ ତହସିଲଦାର ଭାବେ ଦେବଯାନୀ ଭୁୟାଁ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ ଥିବାର ଜଣାପଡ଼ିଛି। ତେବେ ଦେବଯାନୀ ଭୂୟାଁ ଯୋଗ ଦେବାପରେ ତାଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ମହଲରୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିବାର ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଅମଲାସଙ୍ଘ କିଛିଦିନ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଅନ୍ଦୋଳନ କରିଥିବା ବେଳେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ମାନଙ୍କର ଏଡ଼ମିଶନ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ସାର୍ଟିଫିକେଟ ଆବଶ୍ୟତା ହେଉଥିବା ବେଳେ ତାହା ଠିକ ସମୟରେ ହେବା ସମ୍ଭବ ହେଉନଥିଲା ତେବେ ନୂତନ ତହସିଲଦାର ଦେବଯାନୀ ଭୂୟାଁ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପରେ କାର୍ଯ୍ୟ ଠିକ ଭାବରେ ଚାଲୁ ରହିବ ବୋଲି ବିଭିନ୍ନ ମହଲରୁ ଆଶାବାଦୀ ଥିବାର ଜଣାପଡ଼ିଛି। ତେବେ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ତହସିଲଦାର ଶ୍ରୀ ପାଢୀ ସମସ୍ତ ଦାୟିତ୍ୱ ନୂତନ ତହସିଲଦାରଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଥିବାର ଜଣାପଡ଼ିଛି। ସେ ବରଗଡ଼ ର ବରପାଲି ବ୍ଲକରୁ ବାହାନଗା ଆସିଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ଘର ମୟୁରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲା ବଡ଼ସାହି ଅଞ୍ଚଳରେ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି। ବେବେ ସେ କାର୍ଯ୍ୟଭାର ଗ୍ରହଣ କରିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ପଚାରିବାରୁ ସେ କହନ୍ତି ପ୍ରଥମେ ଷ୍ଟାଫ ମିଟିଙ୍ଗ କରି କାର୍ଯ୍ୟ ପନ୍ଥା ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ କରାଯିବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *