ଜିଲ୍ଲା ପରିକ୍ରମା

ବନ୍ତଛକ ଡେଥ୍ ଜୋନ୍

ଭଦ୍ରକ, ୧ା୬ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ପ୍ରମୋଦ ରାୟ) : ମଦୁଆ ମାତାଲିଙ୍କ ପାଇଁ ଭଦ୍ରକ ସହରର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ତ ଛକ ଏବେ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ସକାଶେ ଡେଥ୍ ଜୋନ୍ ପାଲଟିଛି। ବନ୍ତଛକରୁ ଚରମ୍ପା ଆଡକୁ ଯାଇଥିବା ଡାହାଣପାର୍ଶ୍ୱ ରାସ୍ତା ପାର୍ଶ୍ୱ ଫ୍ଲାଏ ଓଭରବ୍ରିଜ୍ ପକ୍କା କାନ୍ଥକୁ ଲାଗି ଗଢିଉଠିଛି ୨୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ପଲିଥିନ ଟଣା ହାଣ୍ଡିଆ-ରଶି ନିଶା ବାର। ପଥର-ଇଟା ଚଟାଣ ଉପରେ ବସି ମୂଲିଆ ମଜଦୁର ଶ୍ରେଣୀର ଲୋକମାନେ ଦିନରାତି ମଦ ହାଣ୍ଡିଆ ପିଇ ନିଶାରେ ଚୁର ହେଉଛନ୍ତି। ହାଣ୍ଡିଆ-ରଶି ବେପାର ଉପରେ କୌଣସି କଟକଣା ନଥିବାରୁ ସହରର ଏହି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଛକରେ ଚାଲିଛି ବେଧଡକ ନିଶା କାରବାର। ଏହି ହାଣ୍ଡିଆହ ପଟିରେ ଦୈନିକ ୪୦ ରୁ ୫୦ ହାଣ୍ଡି ହାଣ୍ଡିଆ ସହିତ ଶହ ଶହ ବୋତଲ ରଶି କାରବାର ହେଉଚି। ତା ଛଡା ହାଣ୍ଡିଆ ରଶି ପିଇବା ବାହାନାରେ ମଦୁଆମାନେ ଏହି ଖଟିରେ ବସି ଦେଶୀ ଓ ବିଦେଶୀ ମଦ ପିଇ ମାତାଲ ହେଉଛନ୍ତି। ତେବେ ଖଟିରେ ବସି ମଦ ଥିବା ହାଣ୍ଡିଆ ଖାଇଲେ କୌଣସି ଆପତ୍ତି ନାହିଁ। ହେଲେ ନିଶାରେ ଚୁର୍ ହେଉଥିବା ଏହି ଲୋକମାନେ ରାସ୍ତାକୁ ଚାଲି ଆସୁଥିବାରୁ ଏହି ରାସ୍ତା ଦେଇ ଯାଉଥିବା ଦୁଇଚକିଆ ଏବଂ ଚାରିଚକିଆ ଗାଡି ଚାଳକମାନେ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶୀକାର ହୋଇ ମୃତାହତ ହେଉଛନ୍ତି। ଏକ ସୂଚନାରୁ ଜଣାପଡିଛି ଗତ ବର୍ଷକ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ଛକରେ ମଦୁଆଙ୍କ ସହିତ ଧକ୍କା ଖାଇ ଅନ୍ୟୁନ ଶତାଧିକ ଲୋକ ଗୁରୁତର ହୋଇଥିବାବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କିଛି ଲୋକ ଅକର୍ମଣ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି। କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ଏହି ଛକରେ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶୀକାର ହୋଇ ଏକାଧିକ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ମଧ୍ୟ ଘଟିଛି। ଗୋଟିଏ ପଟରେ ରାସ୍ତା ପାଶ୍ୱର୍ରେ ହାଣ୍ଡିଆ ଖଟି ଅନ୍ୟପଟରେ ଟ୍ରାପିକ୍ ଜାମ୍ ଓ ଖାଲଖମାର ରାସ୍ତା ସହରର ଏହି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଛକକୁ ଏକ ଡେତ୍ ଜୋନ୍ରେ ପରିଣତ କରିଛି। ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ସର୍ବୋପରି ଜାତୀୟ ରାଜପଥ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଏଥିପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ସାଧାରଣରେ ଦାବି ହେଉଛି।

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଖବର

Odia Pua is the first Odia News paper which is printed & Published from New Delhi & first Odia mobile news site.

© 2018 | Odiapua.com, All Rights Reserved. | Powered By Suryanandan.net

To Top