ଫର୍ଟିଲାଇଜର ଟାଉନସିପ୍ ରେ ଅଘୋଷିତ ବିଦ୍ୟୁତ୍ କାଟ ବନ୍ଦ ଦାବି

ରାଉରକେଲା ୨୭-୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ଶିବରାମ ପାତ୍ର): ଦକ୍ଷିଣ ରାଉରକେଲା ଅର୍ନ୍ତଗତ ଫର୍ଟିଲାଇଜର ଟାଉନସିପ ଅଂଚଳରେ ବିଗତ କିଛି ଦିନ ହେଲା ବିଦ୍ୟୁତର ଲୁଚକାଳି ଖେଳ ବିଦ୍ୟୁତ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ମହଲରେ ଅସନ୍ତୋଷ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ଟାଉନସିପ୍ ଅଂଚଳରେ ବସବାସ କରୁଥିବା କିଛି ଆରଏସପିର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ, ସେମାନେ ବିଦ୍ୟୁତ ବିଲ୍ ନିର୍ଦ୍ଦାରିତ ତାରିଖରେ ପୈଠ କରୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବିଦ୍ୟୁତ ସେବା ପ୍ରତିଦିନ ଠିକ ଭାବରେ ପାଇ ପାରୁନାହାନ୍ତି। କୌଣସି ସୂଚନା ନଥାଇ ଫର୍ଟିଲାଇଜର ଟାଉନ୍ ସିପ ଅଂଚଳରେ କିଛି ଘଂଟା ଛାଡ଼ି କିଛି ଘଂଟାରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍ କାଟ ହେଉଛି। ଫଳରେ ଏହି ଅଂଚଳରେ ବସବାସ କରୁଥିବା ବାସିନ୍ଦା ମାନଙ୍କୁ ହଇରାଣ ହରକତର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡୁଛି। ବିଶେଷ କରି ଗୃହିଣୀ ମାନଙ୍କୁ ଘରେ ରୋଷେଇବାସ କରିବାରେ ବହୁ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଆରଏସପିରୁ ବିଦ୍ୟୁତ ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ବ୍ୟବସାୟ ଯେପରି ଜେରକ୍ସ ଦୋକାନ, ନେଟ୍ ପାର୍ଲର କରିଥିବା ବ୍ୟବସାୟୀ ମାନଙ୍କୁ ବିଦ୍ୟୁତକାଟ ହେବା ଯୋଗୁ ବ୍ୟବସାୟରେ କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ପଡ଼ୁଥିବା ବେଳେ ଅପରପକ୍ଷରେ ଗ୍ରାହକ ମାନେ ମଧ୍ୟ ସମସ୍ୟାରେ ଉବୁଟୁବୁ ହେଉଛନ୍ତି। ଏଣୁ ଫର୍ଟିଲାଇଜର ଟାଉନସିପ୍ ଅଂଚଳରେ ଅଘୋଷିତ ବିଦ୍ୟୁତକାଟ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ସାଧାରଣରେ ଦାବି ହୋଇଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *