ଫକିରମୋହନ ସ୍ୱଂୟଶାସିତ ସ୍ନାତକ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର କୃତୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ

ଖଇରା, ୮/୬/୨୦୧୮(ଓଡିଆ ପୁଅ/ନରେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରସାଦ ବେହେରା)-ଉଦ୍ୟମ ଓ ଅଧ୍ୟବସାୟ ହିଁ ଜୀବନର ସଫଳତା ଆଣିଦେଇଥାଏ। ତତ୍ସହିତ ସାଂପ୍ରତିକ ସମାଜର ବିଭିନ୍ନ ଦିଗରେ ସଂଗ୍ରାମ ଜରୁରୀ। ଏହି ସଂଗ୍ରାମରେ କିଏ ଅଧାରୁ ଦିଗ ହୁଡେ ତ କିଏ ମଇଦାନ ଛାଡି ଚାଲିଯାଏ। କିନ୍ତୁ ପ୍ରକୃତ ସଂଗ୍ରାମୀର ଜିତାପଟ ହୁଏ। ଏହି ପରି ଏକ ସୁନ୍ଦର ସଂଗ୍ରାମରେ ବାଜି ମାରି ନେଇଛନ୍ତି ତପସ୍ୱିନୀ ରାଉଳ। ଚଳିତ ବର୍ଷ ଫକିର ମୋହନ ସ୍ୱଂୟଶାସିତ ସ୍ନାତକରେ ବାଣିଜ୍ୟ ବିଭାଗରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛନ୍ତି ତପସ୍ୱିନୀ। ହାଇ ସ୍କୁଲ ପରୀକ୍ଷା ଦଶମରେ ୮୬%, ଦ୍ୱାଦଶରେ ୮୪% ରଖିଥିବା ତପସ୍ୱିନୀ ସ୍ନାତକରେ ୮୦% ନମ୍ବର ରଖିଛନ୍ତି। ପିତା ଅଭିମନ୍ୟୁ ରାଉଳ, ମାତା ସଞ୍ଜୁଲତା ରାଉଳଙ୍କର ୨ୟ କନ୍ୟା ତପସ୍ୱିନୀ କୃତୀତ୍ୱରେ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ଖଇରା ବ୍ଲକ ଶ୍ୟାମସୁନ୍ଦରପୁର(ଗଣ୍ଡିବେଡ)ଅଂଚଳରେ ଆନନ୍ଦର ଲହରୀ ଖେଳିଯାଇଛି। ପିତା ଅଭିମନ୍ୟୁ ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟୀ ହେଲେବି ୨ଝିଅ ଓ ଗୋଟିଏ ପୁଅକୁ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ଦେବା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରାଥମିକତା ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ତପସ୍ୱିନୀ କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ଶିକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରରୁ ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷାପରେ ନବୋଦୟ(ବାଗୁଡି)ରେ ଅଧ୍ୟନ କରିଛନ୍ତି। ମହାବିଦ୍ୟାଲୟ ପଢା ବ୍ୟତିତ ୫ରୁ୬ଘଣ୍ଟା ପରିଶ୍ରମ କରନ୍ତି। ଏହି ସଫଳତାର ଶ୍ରେୟ ପିତାମାତା, ବଡଭଉଣୀ, ଟିଉସନ ସାର୍, କାର୍ତ୍ତିକ ସାର ଏବଂ ରବିନ୍ଦ୍ର ସାର ତଥା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ସମସ୍ତ ଅଧ୍ୟାପକ ଅଧ୍ୟାପିକାଙ୍କୁ ଦେଇଛନ୍ତି। ଭବିଷ୍ୟତରେ ସେ ଅଧ୍ୟାପିକା ହେବାକୁ ଲକ୍ଷ ରଖିଛନ୍ତି ତପସ୍ୱିନୀ। ତପସ୍ୱିନୀଙ୍କର ଏହି ସଫଳତା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ମହଲରୁ ତାଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଓ ଶୁଭେଛା ପ୍ରଦାନ କରା ଯାଉଥିବାବେଳେ ଗଣ୍ଡିବେଡର ୨ ସାମାଜିକ ସଂଗଠନ ଆଂଚଳିକ ଉନ୍ନୟନ ପରିଷଦ ଓ ଯୁବ ସ୍ୱାଭିମାନ ମଂଚ ତରଫରୁ ଭବିଷ୍ୟତ ସଫଳତା କାମନା କରାଯାଇଛି। ଏହି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏକ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଉତ୍ସବରେ ପଦ୍ମଲୋଚନ ଯେନା, ମଧୁସୂଦନ ଯେନା, ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ଚନ୍ଦ୍ର ଗିରି, ଅଭୟ କୁମାର ମହାନ୍ତି, ସନାତନ ସାହୁ, ଗଜେନ୍ଦ୍ର ଘଡେଇ, ଶୁସାନ୍ତ କୁମାର ପାତ୍ର, ବନମାଳୀ ସାହୁ, କୃଷ୍ଣ ଚନ୍ଦ୍ର ସାହୁ, ରମାକାନ୍ତ ରାଉଳ, ପ୍ରାଣବନ୍ଧୁ ପରିଡା, ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଦାସ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *