ଜିଲ୍ଲା ପରିକ୍ରମା

ପୁରୀ: ଖୋଲିଲା ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ

ପୁରୀ:୧୨/୭ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ବିଜୟ ପଟ୍ଟନାୟକ) : ବହୁ ପ୍ରତିକ୍ଷିତ ପୁରୀ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡର ଉନ୍ନତି କରଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଏହା ଲୋକାର୍ପିତ ହୋଇଛି।ରାଜସ୍ୱ ମନ୍ତ୍ରୀ ମହେଶ୍ୱର ମହାନ୍ତି ଫଳକ ଅନାବରଣ କରି ଏହାକୁ ଲୋକାର୍ପିତ କରିଥିଲେ। ନଗରପାଳ ଜୟନ୍ତ କୁମାର ଷଡ଼ଙ୍ଗୀଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ଉଦ୍ଘାଟନୀ ଉତ୍ସବରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀମହାନ୍ତି କହିଲେ ଯେ, ପୌରସଂସ୍ଥା ଏବେ ଠାରୁ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଉଠା ଦୋକାନୀ ଓ ଅଟୋ ପ୍ରବେଶ ଉପରେ କଟକଣା ଲଗାଉ। ଅଟୋ ଚାଳକମାନେ ଯେପରି ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ବାହାରୁ ଯାତ୍ରାକୁ ନେବା ଆଣିବା କରିବେ ସେଥି ପ୍ରତି ଦୃଷ୍ଟି ଦେବାକୁ ଶ୍ରୀ ମହାନ୍ତି ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରିବା ସହ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଏହା ମଧ୍ୟରେ ପାନୀୟ ଜଳ ଓ ଟୟଲେଟ୍ ନିର୍ମାଣ କରାଯିବ ବୋଲି ଶ୍ରୀମହାନ୍ତି ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ। ଉଠା ଦୋକାନୀ ଓ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଅଟୋଦ୍ୱାରା ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ରେ ଟ୍ରାଫିକ୍ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିବ।ଏହି ଦୃଷ୍ଟିରୁ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ବାହାରେ ପ୍ରିପେଡ଼୍ ଅଟୋମାନେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେବା ଆଣିବା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଉ। ଏହା ଦ୍ୱାରା ଯାତ୍ରୀମାନେ ସୁରକ୍ଷିତ ରହିବେ ବୋଲି ଶ୍ରୀମହାନ୍ତି କହିଥିଲେ। ଉତ୍ସବରେ ବସ ମାଲିକ ସଂଘ ସମ୍ପାଦକ ଲୋକନାଥ ପାଣି, ପୌର ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ତରାଇ, ପୌର ସଦସ୍ୟ ପ୍ରଦୀପ୍ତ କୁମାର ନାୟକ ପ୍ରମୁଖ ବକ୍ତବ୍ୟ ରଖିଥିବା ବେଳେ ପୌରସଦସ୍ୟ ଦାମୋଦର ମହାସୁଆର, ରଂଜିତା ମହାନ୍ତି, ପ୍ରିତମ ଜଗଦେବ, ବଳରାମ ରେଡ଼ୀ, ସୁପ୍ରିୟା ପାତ୍ର ପ୍ରମୁଖ ମଚାଂସୀନ ଥିଲେ।

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଖବର

Odia Pua is the first Odia News paper which is printed & Published from New Delhi & first Odia mobile news site.

© 2018 | Odiapua.com, All Rights Reserved. | Powered By Suryanandan.net

To Top