ନାବାଳିକା ଅପହରଣ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଦୁଷ୍କର୍ମ ହୋଇନାହିଁ ବୋଲି ପୀଡିତାର ବୟାନ୍ ପରେ ଘଟଣା ଭିନ୍ନ ମୋଡ ନେଲା

ଭଦ୍ରକ, ୨୦ା୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ପ୍ରମୋଦ ରାୟ) : ରାଜ୍ୟ ତମାମ୍ ନାବାଳିକା ଦୁଷ୍କର୍ମକାରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଦିନକୁ ଦିନ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବାବେଳେ ଏହି ଜିଲାର ତିହିଡି ଥାନା ଅଧୀନସ୍ଥ ଗୁଆମାଳ ପଂଚାୟତର ଗଣ୍ଡପଡା ଗାଁରେ ଗତକାଲି ଘଟିଥିବା ଘଟଣାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ କୁହାଯାଉଥିବା ୨ ଜଣଙ୍କ ସମେତ ଉଭୟପକ୍ଷର ଅଟକ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ଆଜି ଥାନା ପକ୍ଷରୁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ମୁଚାଲିକାରେ ଛାଡିଦିଆଯାଇଛି। ତେବେ ନାବାଳିକା ଜଣକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ହୋଇଥିବା ନେଇ ଯେଉଁ ଚର୍ଚ୍ଚା ହୋଇଛି, ତାହା ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ମିଥ୍ୟା ବୋଲି ଅପହୃତା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ୍ ଙ୍କ ନିକଟରେ ୧୬୧ ବୟାନ୍ ରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରିବା ପରେ ଘଟଣା ଭିନ୍ନମୋଡ ନେଇଛି। ତେବେ ଏହି ଘଟଣା ସଂପର୍କରେ ଯାହା ଜଣାଯାଏ ଗଣ୍ଡପଡା ଗ୍ରାମର ନାବାଳିକା (୧୬) ଜଣକ ଗତକାଲି ସକାଳ ୮ଟା ସମୟରେ ଘରେ ବସିଥିବାବେଳେ ୨ ଜଣ ଯୁବକ ବାଇକ୍ରେ ଆସି ତା ମୁହଁରେ କନାବିଣ୍ଡା ଦେଇ ଅପହରଣ କରିନେଇଥିଲେ। ପରିବାର ଲୋକେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଖୋଜାଖୋଜି କରିବା ପରେ ତାକୁ ନପାଇବାରୁ ତିହିଡି ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ତେବେ ପୁଲିସ୍ କୌଣସି ତଦନ୍ତ ନକରି ନୀରବରେ ବସି ଯାଇଥିଲା। ତେବେ ଗତକାଲି ରାତି ପ୍ରାୟ ୮ଟା ସମୟରେ ନାବାଳିକା ଜଣକ ଏକ ବସ୍ତାରେ ଅଚେତ୍ ଅବସ୍ଥାରେ ନିଜ ଘର ପଛ ପାଖ ବିଲରେ ଗୋଡହାତ ବନ୍ଧା ଅବସ୍ଥାରେ ପଡିଥିବାର ଜଣାପଡିଥିଲା। ବେଶ୍ କିଛି ସମୟ ଚେତା ହରାଇଥିବା ନାବାଳିକା ଜଣକ ଚେତା ଫେରି ପାଇବା ପରେ ଚିତ୍କାର କରିବାରୁ ପରିବାର ଲୋକେ ତାକୁ ବାଡିପଛ ପଟରୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ତିହିଡି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ। ନାବାଳିକ ଶରୀରର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ କ୍ଷତ ଥିବାବେଳେ ଘଟଣା ସଂପର୍କରେ ସେ କିଛି କହିପାରିନଥିଲା। ମାତ୍ର ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରାଯାଇଥିବା ନେଇ ପରିବାର ତରଫରୁ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା। ଅଭିଯୋଗ ପାଇବା ପରେ ତିହିଡି ପୁଲିସ୍ ମେଡିକାଲରେ ପହଞ୍ଚି ନାବାଳିକାର ବୟାନ ନେଇଥିବାବେଳେ ସନ୍ଦେହରେ ୨ ଜଣ ଯୁବକଙ୍କୁ ଥାନାରେ ଅଟକ ରଖିଥିଲା। ପରେ ଏହି ଘଟଣାରେ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ପୀଡିତାର କେତେକ ସଂପର୍କୀୟ କୁବେରା ଗ୍ରାମନିବାସୀ ଅଟକ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକର ଘର ଉପରେ ରାତିଅଧିଆ ଚଢାଉ କରିଥିବାବେଳେ ସ୍ଥାନୀୟ ଗ୍ରାମଲୋକେ ସେମାନଙ୍କୁ ନଡିଆ ଗଛରେ ବାନ୍ଧି ପ୍ରବଳ ମାଡ ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣାର ଖବର ପାଇ ପୁଲିସ୍ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚି ଚଢାଉ ଯୁବକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଥାନାରେ ଅଟକ ରଖିଥିଲେ। ତେବେ ନାବାଳିକା ଜଣକ ତା ପ୍ରତି ଦୁଷ୍କର୍ମ ହୋଇନଥିବାର କହିବା ପରେ ପୁଲିସ୍ ଆଜି ଉଭୟପକ୍ଷର ଅଟକ ୪ ଜଣ ଯୁବକଙ୍କୁ ଛାଡି ଦେଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତଦନ୍ତ ଅବ୍ୟାହତ ରଖିଥିବାର ଜଣାପଡିଛି। ଏବଂ ଏହି ଘଟଣା ପଛରେ ଯେଉଁ ପ୍ରକୃତ ସତ୍ୟ ଲୁଚିରହିଛି, ତାହାକୁ ପୁଲିସ୍ ଲୋକଲୋଚନକୁ ଆଣିବା ନେଇ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ ମହଲରେ ଦାବି ହୋଇଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *