ନନ୍ଦପୁର ବ୍ଲକରେ ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

କୋରାପୁଟ ; ତା୧୨-୦୬-୧୮(ଓଡିଆ ପୁଅ/ରଂଜନ କୁମାର ଦାସ) ନନ୍ଦପୁର ସରକାରୀ ଉଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପଡିଆରେ ଜିଲା ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ସଂସ୍ଥା ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଦେବେନ କୁମାର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ନନ୍ଦପୁର ବ୍ଲକ ନିମନ୍ତେ ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। କୋରାପୁଟ ସାଂସଦ ଝିନ୍ନ ହିକକା, ପଟ୍ଟାଙ୍ଗି ବିଧାୟକ ପ୍ରଫୁଲ କୁମାର ପାଙ୍ଗି, ଜିଲା ପରିଷଦ ସଭାପତି ପ୍ରଭୂ ଜାନୀ, ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଗୁପ୍ତ ପ୍ରସାଦ ଦାଶ, ରାଜ୍ୟ ଯୋଜନା ବୋର୍ଡ ସଦସ୍ୟ ଇଂ.ଇଶ୍ୱର ଚନ୍ଦ୍ର ପାଣିଗ୍ରାହି, କ୍ରୀଟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅଶୋକ କୁମାର ପାଙ୍ଗିଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମଧୁ ମୁଦୁଲି, ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ସଭ୍ୟ ପ୍ରଭାତ ଗୁରୁମାଇ ଓ ନାସୁଲ କାମୁଡି ଏବଂ ଅନ୍ୟ ପଂଚାୟତ ପ୍ରତିନିଧିମାନେ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସ ମାଧ୍ୟମରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ସହ ବ୍ଲକର ସମସ୍ୟା ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ପଂଚାୟତ ପ୍ରତିନିଧି ମାନଙ୍କ ସହ ସ୍ଥାନୀୟ ସମସ୍ୟା ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା ପରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ୧୯୯ଟି ପ୍ରକଳ୍ପ ନିମନ୍ତେ ୪କୋଟି ୩୯ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଅନୁମୋଦନ କରିଥିବା ଜଣା ପଡିଛି। ବିଶେଷ କରି ବ୍ଲକର ୨୩ଟି ପଂଚାୟତର ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମରେ କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପ, କୋଠଘରର ଉନ୍ନତି କରଣ, ନିଶାଣୀମୁଣ୍ଡା ନିର୍ମାଣ, ପାଠାଗାର, ସ୍କୁଲରେ ଶ୍ରେଣୀଗୃହ ଏବଂ ଅଙ୍ଗନୱାଡି କୋଠା ନିର୍ମାଣ ଉପରେ ଗୁରୂତ୍ୱ ଦିଆ ଯାଇଥିବା ଜଣା ପଡିଛି। ଏହି ଅବସରରେ ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଷ୍ଟଲ ନିର୍ମାଣ କରି ସରକାରୀ ଯୋଜନା ଗୁଡିକ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦିଆ ଯାଇଥିଲା। ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ରଘୁରାମ ପଡାଲ, ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ଉପସଭାପତି ତୁଲସି କିରସାନି, କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାପରିଷଦ ସଭ୍ୟା ପାର୍ବତୀ ମସ୍ତି, ବିଜେଡି ସଂପାଦକ ସନ୍ତୋଷ ପଣ୍ଡା, ବିଜେଡି ନେତା ଉତ୍କଳ ରଂଜନ ନାୟକ, ଶିବ ପ୍ରସାଦ ପଟ୍ଟନାୟକ, ତ୍ରିପୁରାରୀ ଗରଡା ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ବିଡିଓ ରାମେଶ୍ୱର ପ୍ରଧାନ ପରିଚାଳନା କରିଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟ କର୍ମଚାରୀ ସହାୟତା କରିଥିଲେ ଓ ଶେଷରେ ଚାଟୁଆ ସରପଂଚ ପୂର୍ଣ ଚନ୍ଦ୍ର ଗଲୋରି ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଇଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *